Kadın ve Moda

Kilolu Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

07.08.2020
Kilolu Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

Kilo, insanın hayatının birçok yönünü etkileyen bir durumdur. Her seçimin dikkatli yapılması gerekir. Doğru olmayan seçimler sonucunda kişi olduğundan daha fazla kilolu görünecektir. Bunu hiçbir bayan istemez. Saç modeli yüzün ifadesine katkı sağlayan bir unsurdur. Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri kullanıldığında daha zarif ve ince görünmek mümkün olmaktadır. Saç kesimi gelişi güzel yapılmaz. Kişinin yüzü, boynunun uzunluğu, kilosu, ten rengi ve daha birçok kriter dikkate alınarak kesim yapılır, model verilir.

Kilolu bayanların saç kesimi yapılırken bireysel olarak değerlendirilmelidir. Çünkü bazı kilolu bayanların yüzler ince olabilir. Kilo değerlendirmesi yapılırken yüzün kilolu ve yuvarlak görünmesinin dikkate alınması daha değerlidir. Bedeni kilolu fakat yüzü ince olanlar yuvarlak yüzlü olarak genellemenin içine yerleştirilemez. Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri yüzü ince gösterip hatlarını kıracak bütünüyle ortaya çıkarmayacak şekilde tasarlanmaktadır.

Kilolu Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüze sahip olan bayanların en önemli kurtarıcıları perçemlerdir. Perçem olmayan saç modelleri alnı tamamen ortada bırakır. Alnın açıkta kalması ise yüzün toparlak bir şekilde ortaya çıkarılması anlamına gelir ki bu da istenmeyen bir durumdur. Perçemleri yüzü daha yuvarlak gösteren alnı nispeten kapatır, yanakların dolgun görüntüsü azalır ve doğal olarak normalden daha ince görünür. Ayrıca perçem yüzdeki dikkati toparlayacağından yuvarlak yüz hatları dikkatten kaybolur.

Başlıklar

Kilolular İçin Saç Modelleri

Sağlık ve görsellik başta olmak üzere insan hayatını olumsuz olarak etkileyen kilodan kurtulmak için bilinçli bir mücadele vermek gerekir. Mücadele verip istenilen zayıflığa ulaştığı halde yüzü hala yuvarlak olan insanlar vardır. Beden zayıf fakat yüz kilolu göstermektedir. Rejim veya sporun yapamadığı kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri yardımıyla yapılabilir ve yüz ince gösterilir. Yuvarlak yüzlülerin saç modellerinde dikkat etmeleri gerekenler;

  • Yuvarlak yüzlü kilolu bayanlar saç modellerini yüzlerini ince gösterecek modellerden seçmelidir.
  • Yuvarlak yüzü ince gösterecek en önemli unsur perçemdir. Yanlardan gelen, geniş alnı ve yanakları dikkatten uzaklaştıran perçemler sayesinde yüzünüz incecik görünebilir. Yanaklardan daha çok perçemler göze batacaktır.
  • Perçemler alnı kapatmadan arkaya doğru atılmalıdır. Perçemin kesimi geriye atılacak şekilde olursa daha rahat kullanılır.
  • Kilo nedeniyle zamanla boyun kısmı yağlanır ve kısalır. Boynun kısa görünmesi hanımları olduğundan daha kilolu gösterir. Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri seçilirken boynu açıktan bırakanlar tercih edilmelidir. Omuz hizasını geçmeyecek modeller idealdir.

Kilolu Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

Yumuşak Dalgalı Saçla Zayıf Görünün

Saçlar yüzün aynası olduğundan doğru model seçimi yapılarak yüz güzel yansıtılmalıdır. Aslında zayıf olanlar yanlış saç modeli seçerek kendilerini kilolu gösterebilir. Aynı zamanda kilolu bayanlar doğru seçim yaparak kendilerini olduğundan çok daha zayıf gösterebilirler. Zayıf ve çekici görünmek için öncelikle yüzünüze yakışacak saç modelini belirlemelisiniz. Saç modelini belirlemek için yüz tipinizi doğru nitelendirmelisiniz.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip ünlü şarkıcı Lana Del Rey’in kullandığı uzun ve yumuşak dalgalı saç modeli çok güzeldir. Uzun saçlara katılan hafif dalgalar kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında çok popülerdir. Düz saçlar yüzü olduğundan daha geniş ve toparlak gösterirken, dalgalılar ince ve zarif gösterecektir. Her tarafı kıvırcık olan saçların kesinlikle kullanılmaması gerekir. Her tarafı kıvırcık saçlarla daha kilolu görünürsünüz. Yumuşak dalgalar yeterli olacaktır. Saçına maşa yapacak olan hanımlar sımsıkı yapmamalıdır. Sımsıkı maşa yüzün geniş görünmesine kafa yapısının daha küçük durmasına neden olacaktır. Gevşek yapılan maşa idealdir.

Asimetrik Saçla Zayıf Görünün

Her yeri farklı boylarda olan saç tiplerine asimetrik saç modeli adı verilir. Asimetrik modeller kişiyi olduğundan daha zayıf gösterir. Modern bir tarzdır. Herkes tarafından çok kullanılamasa da aslında çok etkileyici bir havası vardır. Rihanna gibi dünya starlarının kullandığı modelle yüz inceltilir. Arkası kısa önü uzun asimetrik bob kesim olarak nitelendirilen saç şekli kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında yer alır. Toparlak yüz, asimetrik bob kesim sayesinde ince ve zarif gösterilir.

Kilolulara Dağınık Kahküllü Saçlar

Yuvarlak yüzlüler perçem kullanır. Fakat net perçemler değil. Penelope Cruz’un kullandığı gibi salaş dağınık kahküller yüzünüzü olduğundan çok daha zarif gösterir. Dar ve uzun görünen yüz için salaş perçemler kullanın.

Saçları Yandan Ayırarak Zayıf Görünün

Saçların ortadan ayrılması yüze yuvarlaklık verir. Zaten yüzü yuvarlak olanlar ise saçlarını yandan ayırmalıdır. Ortadan ayrılan saçlar yüzü odak noktaya koyar. Merkez noktada olan yüz daha yuvarlak görünür. Yandan ayrılan saçlar ise merkez değiştirilir. Taylor Swift’in de genellikle kullandığı yandan ayırma kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri olarak tavsiye edilir. Yüze yumuşak bir ifade katarak zarif göstermek için uzun perçemler ve yandan ayrılmış saçlar kullanın.

Boya Hilesiyle Zayıf Görünün

Bayanların büyük çoğunluğu hayatında değişiklik istediğinde saçlarıyla oynar. Ya modelini değiştirir veya rengini. Saçın renk tonları yüzün ince veya yuvarlak görünmesinde etkilidir. Parlak renkler, bakışları yüzün tam ortasına çeker. Bakışların ortada sabitlenmesi yüzü zayıf gösterir. Mat renkler ise yüzü yuvarlak gösterdiğinden kilolu hanımların uzak durması gerekir. Mat renk yaptırmış olanlar bakım kürleri kullanarak saçlarını parlaklaştırarak ince gösterebilir.

Kilolulara Özel Hareketli ve Enerjik Saç Kesimi

Hareketli saç kesimleri tam olarak yuvarlak yüzlüler içindir. Hafif tombul diyebileceğimiz yüz şeklini hareketlendirmek ve böylece ince göstermek mümkündür. JessiaAlba gibi sanatçıların kullandığı enerjik ve hareketli saçlar, kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında sayılır. Çok zayıf imajı çizen hareketli ve enerjik saçlar sayesinde kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Gevşek At Kuyruğu Saç Şekliyle Zayıf Görünün

Atkuyruğunuzu gevşek yapıp yanlardan çıkardığınız perçemleri yüzünüze doğru bırakın. Bu şekilde yaptığınızda bedeniniz kilolu olsa dahi yüzünüz zayıf görünecek ve gayet fit duracaksınız. Hillary Duff gibi dünya yıldızlarının çok fazla kullandıkları gevşek atkuyruğu ve yandan perçemler sayesinde sadece zayıf görünmezsiniz. Çekici ve dikkat çekici görünmenizi de sağlayacaktır.

Yüksek Topuzlu Saç Stiliyle Zayıf Görünün

Yüksek topuzun yapıldığı saçlar,kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında çok sık kullanılmaktadır. Topuz yapacaksanız tepeden, yüksek ve dik yapmalısınız. Tepeden ve dik bir şekilde bağlanan topuz yüzü olduğundan daha uzun ve ince gösterir. Böylece hakim olan yuvarlaklık yerini ince ve uzun yüze bırakır. Şarklıları kadar görüntüsü ile de izleyicilerini etkileyen Jennifer Lopez, dik ve tepeden topuzu çok fazla kullanır. Zayıf ve çekici görünmenin sırrı olarak nitelendirilebilir.

Kilolu Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

Tepeden Minik Topuzuyla Zayıf Görünün

Tepeden toplanmış fakat kalın duran topuzlardan uzak durun. Tepeden fakat minik topuzlardan yana kullanın tercihinizi. Çünkü kalın topuzlar yüzü yuvarlak gösterirken minik topuzlar ince gösterecektir. Perçem kesilmesi fakat perçemlerin yanlarda duran kısımlarının daha uzun olması tercih edilmeli. Kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri içinde olan minik topuzların ortasındaki perçemler kısa olmalıdır. Ortadaki kısa perçemler yüzü ince gösterecektir.

Katlı Saç Kesimiyle Zayıf Görünün

Doğallık ve anlam yüklü saçlar için katlı saç kesimi tercih edilmelidir. Adriana Lima’nın genellikle kullandığı katlı saç kesimi yuvarlak yüzü dengeler. Saçların hakim olan görüntüsü sayesinde kilolu duran yüz daha ince gözükür. Katlı saç kesiminde saçlar ortadan ikiye ayrılır. Kat kısımları çenenin altına kadar uzatılır. Ön kısma bol miktarda atılan kartlar yüzün etrafını çevreler. Böylece katlı saçlar yüzü olduğundan daha ince gösterir.

Uzun Saç Modeliyle Zayıf Görünün

Uzun saçlar yüzü olduğundan daha ince göstererek kilolu yuvarlak yüzler için saç modelleri arasında ideal yerini alır. Blake Lively’in kullandığı gibi uzun saç modeliyle olduğunuzdan daha ince ve zarif görünebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar