Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

17.04.2013
1.248
A+
A-
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

En güzel giyimimiz olan cildimiz için günlük cilt bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalıştık bu yazımızda. Yoğun çalışma temposu, stres, hava kirliliği ve kimyasallar derken bunla birebir temas halinde olan tabakanın günlük cilt bakımını yapmak oldukça önemlidir.

Cilt bakımı denildiğinde o kadar çok şey akla gelebilir ki kremlerden toniklere, maskelerden yağlara ve temizleme ürünlerine kadar. Fakat günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı sorusuna gelecek olursak birinci sırayı elbette temizlik alacaktır. Temizliğine dikkat edilmeyen bir ciltte ne kadar krem maske uygulanırsa uygulansın sonuç pek de değişmeyecektir.

Günlük cilt bakımı için temizlik denildiğinde öncelikle aklımıza sabunlar gelir fakat bu ürünleri de tercih ederken öncelikle cilt tipinizi iyi tanımalısınız.

Günlük cilt bakımı nasıl yapılır

Yağlı ciltlerin günlük bakımını yaparken temizlemek için su ve sabun kullanın. Kükürtlü veya zeytinyağlı sabun kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Her ne kadar cildiniz yağlı da olsa yine neme ihtiyacı olabilir. Bu yüzden cildinize uygun nemlendirici kullanmalısınız. Yine yağlı ciltler siyah nokta ve sivilceye meyillidir. Özellikle siyah noktalar için kullanacağınız bir peeling size yardımcı olacaktır.

Kuru ciltlerin günlük bakımına gelince kuru ciltle oldukça hassastır. Temizliğinde yağlı ciltlerin aksine sabun kullanılmamalıdır. Onun yerine temizleyici kremler kullanılabilir. Yine sıcak su ile yıkamaktan kaçınınmanızı tavsiye edebiliriz.

Günlük cilt bakımınızı sağlarken mutfaktan da faydalanabilirsiniz. Örneğin maden suyu yani soda ile günlük temizlik sağlayabilirsiniz. Yine artan limonların suyu günlük cilt bakımı yardımcı olarak özellikle yağlı ve lekeli ciltler için destekleyici olacaktır.

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.