Erkekler İçin Birbirinden Karizmatik Kısa Saç Modelleri

15
2

Erkekler için saç modelleri şimdilerde oldukça çeşitliliğe sahip. Eskiden sadece birkaç tek tip model kullanılıyordu ve herkes bu modellerden birini tercih ediyordu. Ancak şimdilerde erkekler de saçları konusunda bayanlar kadar hassas ve seçici. Ayrıca bu sektörün de bir modası çoktan oluştu bile. Erkek saç modellerinde de trendler sürekli olarak değişiyor. Son dönemlerde erkek saç modasında en trend olan modellerin başını kısa saçlar alıyor. Birbirinden çok farklı kısa saç kesim modelleri erkeklere hitap ediyor.

Kısa saçlar söz konusu olunca her yaştan ve her kesimden erkeklerin rahatlıkla kullanabileceği modelleri bulmak mümkün oluyor. Kısa saç modelleri arasından ergenlik çağındaki bir erkek de kendine uygun olabilecek modelleri seçebilir‚ aynı şekilde orta yaş ya da daha üzerindeki olgun beyler de kendi yaşam ve tarzlarına uyum sağlayabilecek modelleri tercih edebilirler. Şimdi sizler  için son dönemin en popüler olan‚ en farklı ve trend erkek kısa saç modellerine bir göz atalım.

Karşınızda birbirinden karizmatik erkek saç modelleri

Kısa saç modelleri erkek, konusundaki içeriğimizde çok sayıda model ve bizim tarafımızdan yapılmış bir değerlendirme bulacaksınız. Bu değerlendirmede sizlere en iyi ve en az iyi olan modelleri, kendi yorumlarımız doğrultusunda analiz edeceğiz.

Kısa saç modelleri erkek stillerinde aşağıdaki örnekleri görebilirsiniz. Galerimizde yer alan tüm modeller, en iyi görünüme sahip olan örnekler arasından seçilmiştir. Ancak buna rağmen daha iyi görünenler ve daha az iyi görünenler mevcuttur. Bu şekilde bir değerlendirmeyi, galerimizin hemen aşağısında sizler için yorumlayacağız. 2 adet en iyi görünen ve 2 adet de en az iyi görüneni söyleyeceğiz. Bazı yazılarımıza bakmak istersiniz diye, linkleyip sıralıyoruz.Konumuz devam ediyor.

Klasik Erkek Saç Modelleri; Son dönemin kısa saç trendlerine bakacak olursak karşımıza öncelikli olarak klasik bir model çıkıyor. 2 ya da 3 numaraya kesilmiş‚ tamamen düz saçlar erkeklerin son dönem favorileri arasında yer alıyorlar. Saç kesimi olarak gayet alışılmış gibi olsa da aslında oldukça cüretkar bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu şekilde kesilmiş saçları bir de kendinden emin ve şık bir tarz ile birleştirdiğinizde çok hoş ve etkileyici bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Bu şekildeki kısa saç akımı Hollywood ünlülerinin kullanımı ile hayatımıza girdi ve giderek de yayıldı. Şimdilerde çok kişi bu modeli kullanıyor. Bu şekildeki çok kısa ve düz olan saç modellerinin en temel özelliği ise yüz hatlarını fazlasıyla ortaya çıkarıyor olması. Eğer yüzünüze ve hatlarınıza güveniniz tam ise bu model özgüveninizin bir göstergesi olacak ve sizi oldukça şık ve kendinden emin bir görüntüye kavuşturacaktır. Özellikle genç yaşlardaki yetişkinler için bu modeli tavsiye ediyoruz.

Asimetrik Saç Modelleri; Gelelim bir diğer kısa saç akımı olan asimetrik kesimlere. Asimetrik saç kesimleri de son birkaç yılın en popüler olan modelleri arasında yer alıyor. Bu modellerin hayatımıza girişi de aslında yine dünya çapında ünlü isimlerin kullanması ile başladı diyebiliriz. Normal şartlar altında garipseyeceğimiz modelleri bile normal karşılıyoruz artık. Asimetrik kesimler özellikle ergenlik çağında olan erkeklerin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Genç yetişkinlerden de marjinal bir tavra sahip olmak isteyenler bu modelleri kullanabiliyorlar.

Asimetrik kesimlerde en popüler olan saç kesim modeli elbette ki Justin Bieber modeli de diyebileceğimiz saç kesimi. Başın üst kısmındaki saçların uzun bırakılarak yana yatırıldığı ve şakak kısımlarının mümkün olduğu kadar kısaltıldığı saç modelleri en popüler olanı. Bu şekildeki bir kesimi bizim tavsiyemiz zayıf beylerin kullanması yönünde. Ayrıca 25 yaş ve üzeri erkeklerde de bu kesimin kullanımı fazla uygun bir görüntü oluşturmuyor. Ancak üstte bırakılan kısım çok fazla uzun olmadığı taktirde daha klasik bir görüntü verilerek kullanılabilir hale getirilebilir.

Kısa saç modellerinde popüler olan bir başka şey de çizgiler. Çizgi derken kastettiğimiz uzun ve kısalık farkı olan saçlarda araya atılan façalar da diyebiliriz. Başın istediğiniz bölgesinde bu çizgileri kullanabilirsiniz. Ancak bu da yine genç ve marjinal görüntü ile uyum sağlayabilecek bir unsur olduğu için aynı şekilde olgun erkeklerde uyum sağlaması pek mümkün olmamaktadır.

Erkek Kısa Saç Modelleri

Erkekler İçin Birbirinden Karizmatik Kısa Saç Modelleri
Erkek Kısa Saç Modelleri

Erkek kısa saç modelleri için seçilen onlarca örnek modeli yukarıdaki galeride gördünüz. Bu örnekler her ne kadar, çok fazla araştırma sonucunda, en iyiler arasından seçilmiş de olsa, aralarında fark olduğu ortada. Daha iyi modeller ve daha az iyi modeller mevcut. Bu sebepten dolayı da biz bir seçim yaparak, en iyi ikili ve en az iyi ikili seçimi yapacağız. İlk olarak birinci seçtiğimiz modelden başlayalım. Bu model, galeride ilk sırada olan saç örneği. Bu saç hem iyi görünüyor hem de çok uğraş gerektirmiyor. İkinci sıradaki modele gelecek olursak, 15. sırada yer alan model, diyebiliriz. En beğenmediklerimizden ise ilkini söyleyelim. Sondan 3. sırada olan modeli kısa erkek saçı açısından iyi bulmadık. Onunla beraber iyi görünmeyen ikinci model ise 19. sırada olan ve tam olarak şekli belli olmayan model. Sizler de yorum alanlarımızdan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikBebekler İçin Örgü Patik Örnekleri
Sonraki İçerikEn Popüler Erkek Gömlek Modelleri

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz