Ahşap Palet İle Yatak Yapımı

13.01.2019
1.216
A+
A-
Ahşap Palet İle Yatak Yapımı

Öğrencilerden başlayarak özgün tasarımı sevenlere kadar palet ile yatak yapımı, ortak beğenileri karşılayacak bir alternatif sunuyor. Özellikle öğrenciler ve maddi olarak zor durumda olanlar, yapı marketlerde veya inşaat alanlarında kullanılan paletlerden harika yataklar tasarlayabilir.

Daha sıcak, samimi ve kendi el emeği göz nuru bir yatak gerçekleştirmek isteyenler için de güzel bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Bilindiği üzere artık yeni nesil tasarım yatak çeşitleri oldukça yüksek maliyetler ortaya çıkarıyor. Üstelik arzu edilen modern tarzdaki örneklere ulaşmak daha büyük bir masrafı gerektiriyor.

Bu yüzden paletle farklı yatak çeşitlerini, hayal gücünüzü kullanarak harika bir görsele dönüştürebilirsiniz. Otantik görünümü bulunan ve maliyeti ucuz tasarımlar, kullanacağınız ürünü kendi ellerinizle güven içinde gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

Palet İle Yatak Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

Çok daha samimi, sıcak ve otantik bir etki yaratacak palet aracılığıyla yatak yapımı, yatak odalarınıza farklı bir hava getiriyor. Kişisel tercihlere göre öğrenciler, maddi durumu zorluk içinde olanlar ve özgün tasarım arzulayanlar için büyük bir fırsatı sunulmuş durumda. Üstelik malzeme olarak bunun için çok fazla bir maliyet harcamanıza gerek yok.

– Farklı boyutlarda isteğe göre palet çeşitleri

– Zımpara

– Vernik

– Boya ve fırça

– Paletin üzerine yerleştirmek için yatak

Tüm bunları elde ettiğiniz takdirde hemen palet kullanarak yatak yapımına geçebilirsiniz. Gerekli olan aşamaları detaylı ve doğru şekilde uygulayarak, siz de evinizde özgün tasarımları uygun maliyetlerle gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Paletler Nereden Temin Edilebilir?

Paletleri temin etmek oldukça kolay. Bunun için ülke çapında hizmet veren yapı marketlerine gitmek yeterlidir. Bu marketlerden yaklaşık olarak 30 TL gibi fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ancak büyük yapı marketlerinden bu paletleri temin ederken pazarlık payı ne yazık ki verilmiyor.

Bu yüzden spotçulardan yani daha küçük yapı marketlerinden neredeyse yarı yarıya fiyatına elde etmeniz mümkün. Tabii burada unutmamanız gereken mutlaka paletlerin sağlam ve kaliteli olmasıdır. Almadan önce çevresinde herhangi bir sorun var mı diye incelemeniz yeterli olacaktır. Böylece sadece 4 adet palet ile harika, özgün ve şık bir yatak tasarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Palet Kullanarak Yatak Yapımının Aşamaları

Kısa bir süre içerisinde ve kolay yöntemle siz de tarzınızı yansıtabileceğiniz uygun maliyetli yatak tasarımını uygulayabilirsiniz.

– Öncelikle farklı yerlerden temin ettiğiniz paletlerin her kısmını dikkatli bir şekilde zımparadan geçirmelisiniz. Böylece çevresinden herhangi bir kıymık batması gibi olası durumlardan uzak kalabilirsiniz. Zımparayı düzgün bir şekilde uyguladığınız zaman pürüzsüz yüzey elde edebilirsiniz.

– Zımparayla beraber tüm kir ve toz palet üzerinden kalktıktan sonra, kişisel tercihinize göre farklı renkler kullanabilirsiniz. Dikkatli bir şekilde örneğin sprey kullanarak paletleri boyayabilir, daha sonra kuruması için bir süre bekleyebilirsiniz.

– Son olarak paletlerin üzerine ahşap korunması için vernik uygulaması gerçekleştirmelisiniz. Tabii bunu tek sefer yerine birkaç kez uygulamanız büyük önem taşır. Böylece yatağınız çok daha kaliteli ve sağlam olabilir.

– 4 tane palet çeşidini bir araya getirdikten sonra üzerine yatağınızı dikkatli bir şekilde koyabilirsiniz. Tabii burada daha farklı örnekleri bakarak değişik tasarımları da hayata geçirmeniz mümkün. Özellikle internet üzerinden değişik görsellere bakarak buna göre farklı tasarımları deneyebilirsiniz.

Harika Süslemelerle Özel Palet Yapımı

Yukarıdaki aşamaları gerçekleştirdikten sonra farklı seçenekleri değerlendirerek yatağınızı süsleyebilirsiniz. Bu durum kişisel tercihinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak özellikle led ışıklar kullanarak otantik bir hava yaratabilirsiniz. Artık kendi kişiliğinize ve karakterinize uygun, tarzınızı yansıtabileceğiniz harika bir yatağa sahipsiniz. Yatak odaları başta olmak üzere birçok farklı yerde rahatlıkla kullanabilir, şık bir tasarımı mekanlarınıza uygulayabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Ahşap Palet İle Yatak Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.