• Kurdele Nakışı Bohça Modelleri ve Yapılışı

  Bu yazımızda kurdele nakışı bohça modelleri ve yapılışına yer vererek kurdele nakışı bohça örneklerinden gözümüze çarpanları beğeninize sunduk.

  Kültürümüzde söz olsun nişan olsun bohça modelleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Daha doğrusu bohça modelleri ister gelin ister damat bohçası olsun karşılıklı hediyelerin sunulduğu bir nevi hediye paketleridir.

  Bohça modellerindeki özen ise karşılıklı verilen değerlerin bir şekilde sembolüdür. Bu yüzden bu yazımızda hediye paketlerimiz olan bohçalarımızı kurdelelerle süsledik ve kurdele nakışı bohça modelleri ve yapılışından söz ettik.

  Kurdele nakışı bohça modellerinde uygun biçimde bohça için kesilen kumaşın üzerine kurdeleyi uygun biçimlerde keserek katlayarak işleme işlemi yapılır. Aslında kurdele nakışı sonuçta ortaya çıkan ürüne bakıldığında çok zor bir tarafı yoktur. Az malzeme ile kurdele nakışı bohça modellerinden en gösterişlisine sahip olmak mümkündür.

  Kurdele nakışı bohça modellerinden bir tanesini sizde kolaylıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  yeni şal modelleri 2015
  Şal Modelleri 2015
  igne oyasi havlu kenarı örnekleri
  İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri
  derya baykal lif modelleri
  Derya Baykal Lif Modelleri
  bayan patik örnekleri 2015
  Patik Örnekleri 2015
 • 4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. bu bohça sandığını nelerle dolduracağız bilemedim şimdi

  2. kurdele nakışı bohça modelleri çok hoş günümüze yansıtmaları muhteşem her bayanın bu kurdele nakış bohçalarına bakmalarını istiyorum çünkü bu geleneğin en hakiki eski işlemeleridir.

  3. sitenizdeki bohçalarınıza bayıldım.

  4. ne de hoş işlemeler var vallahi bu model olan işlemeleri bohça olarak alıyorum.

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>