• Kurdele Nakışı Bohça Modelleri ve Yapılışı

  Bu yazımızda kurdele nakışı bohça modelleri ve yapılışına yer vererek kurdele nakışı bohça örneklerinden gözümüze çarpanları beğeninize sunduk.

  Kültürümüzde söz olsun nişan olsun bohça modelleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Daha doğrusu bohça modelleri ister gelin ister damat bohçası olsun karşılıklı hediyelerin sunulduğu bir nevi hediye paketleridir.

  Bohça modellerindeki özen ise karşılıklı verilen değerlerin bir şekilde sembolüdür. Bu yüzden bu yazımızda hediye paketlerimiz olan bohçalarımızı kurdelelerle süsledik ve kurdele nakışı bohça modelleri ve yapılışından söz ettik.

  Kurdele nakışı bohça modellerinde uygun biçimde bohça için kesilen kumaşın üzerine kurdeleyi uygun biçimlerde keserek katlayarak işleme işlemi yapılır. Aslında kurdele nakışı sonuçta ortaya çıkan ürüne bakıldığında çok zor bir tarafı yoktur. Az malzeme ile kurdele nakışı bohça modellerinden en gösterişlisine sahip olmak mümkündür.

  Kurdele nakışı bohça modellerinden bir tanesini sizde kolaylıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz.

   

       
    
 • Benzer Yazılar
  lale lif örneği
  Lif Örnekleri 2014
  En Güzel Kapı Durdurucu Modelleri
  El Yapımı Kapı Durdurucu Modelleri ve Yapılışı
  en güzel havlu kenarları
  En Güzel Havlu Kenarları 2014
  Kuzulu Örgü Kapı Durdurucular ve Yapılışı
  Örgü Kapı Durdurucu Modelleri ve Yapılışı
 • 4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. bu bohça sandığını nelerle dolduracağız bilemedim şimdi

  2. kurdele nakışı bohça modelleri çok hoş günümüze yansıtmaları muhteşem her bayanın bu kurdele nakış bohçalarına bakmalarını istiyorum çünkü bu geleneğin en hakiki eski işlemeleridir.

  3. sitenizdeki bohçalarınıza bayıldım.

  4. ne de hoş işlemeler var vallahi bu model olan işlemeleri bohça olarak alıyorum.

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>