Kadın ve Moda

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu

27.01.2020
Yüzdeki Benler Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu

Yüzdeki benler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu da bu yönde çeşitli doğal tarifler sunmaktadır. Özellikle beyaz sirke kür tarifini belirtmektedir. Düzenli aralıklar ile beyaz sirkenin, benlerin üzerine uygulandığı takdirde tamamen yok olacağını belirtir. Sirke doğal asidik içeriği sayesinde, benlerin kurumasına neden olur, böylece benler tamamen kaybolur. Kişinin düzenli bir şekilde kullanması ve uygulaması tabii önem taşır.

İbrahim Saraçoğlu da birçok hekimin önerisi gibi, benler ile oynanmamasını ifade eder. Benler ile oynamak ve koparılması gibi işlemler tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Her gece yatmadan önce, pamuk yardımıyla sirkeyi benlerin üzerine sürebilir ve tamamen yok olana kadar devam edebilirsiniz.

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Sarımsak

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Sarımsak

İbrahim Saraçoğlu ve daha birçok profesör doktor, doğal yöntemler ile benlerden kurtulmanın yollarını ifade eder. Bu yönde çeşitli doğal çözümler ve kür tariflerini paylaşırlar. Yüzdeki benler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu öncelikle beyaz sirkeyi önerse de, sarımsak da bu yönde etkili bir tedavidir. Sirke gibi sarımsağın içinde de doğal enzimler bulunur. Enzimler benlerin oluşmasına neden olan, renk pigmentlerinin rengini açar ve zamanla parçalanarak yok olmasını sağlar.

Etkili ve kesin bir sonuç almak için, her gece yatmadan önce bir diş sarımsağı ezin ve yatmadan önce benlerin üzerine uygulayın. Daha sonra üzerini bandaj ile örtün ve sabitleyin. Yaklaşık 5 saat kadar bekletmeniz uygun olacaktır. Bekleme süresinden sonra, bol su ile yıkayabilirsiniz. Ayrıca sarımsağın cildinize ve etrafınıza zarar vermemesi için, benleri ve etrafını temizleyin. Aynı zamanda dilerseniz vazelinde sürebilirsiniz böylece olası tahrişi önleyebilirsiniz. Birkaç gün boyunca düzenli uyguladığınız takdirde benlerden kurtulursunuz, ama tamamen kurtulana kadar devam edebilirsiniz.

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Elma Sirkesi

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Elma Sirkesi

Doğal yöntemler arasında, sirke ve sarımsak vb. ürünleri öncelikli olarak yer alır. Yüzdeki benler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu önerisi de bu yöndedir. Sirkeyi cildinize uygulamadan önce, öncelikle hijyenik bir şekilde temizleyin. İnce bir tabaka şeklinde benin üzerine uygulayın, daha sonra etrafına yayın. Dünya genelinde de benlerin tedavisinde tercih edilen bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Normal ya da dışa doğru taşmış benlerin tedavisinde kullanabilirsiniz. Bir parça pamuğu, elma sirkesi ile ıslatın ve benlerin üzerine uygulayın. Sabit bir şekilde kalması için, yara bandı ile yapıştırabilirsiniz. Gece boyunca bekletmeniz ve uyandığınızda bol su ile yıkamanız önerilir. Bir hafta ile 10 gün arasında uygulamayı sürdürebilirsiniz.

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Diğer Yöntemler

Yüzdeki benler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu yöntemleri gibi daha birçok doğal tedavi işlemleri bulunur. Kişniş tohumunu, benlerin üzerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda karahindiba, keten tohumu vb. seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

  • Karahindiba; Karahindiba kökünü, bir miktar ezin ve içine biraz yoğurt ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve benlerin üzerine uygulayın.
  • Keten Tohumu; Keten tohumunun yağını, bal ile güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımız benlerin üzerine uygulayın.

[haber id=”50008″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.