Kadın ve Moda

Kolay Kabak Tatlısı Tarifi Yapılışı

11.01.2016
Kolay Kabak Tatlısı Tarifi Yapılışı

Kolay kabak tatlısı tarifi yapılışı yazımızın açıklamasını çok sade tuttuk ve basit bir şekilde tarifi vermeye çalıştık.

Kabak tatlısı yapılışı anlatımında malzemelerin neler olduğu, ardından da ne şekilde yapılacağı aşağıda yer almaktadır.

malzemeler

bir buçuk su bardağı kadar toz şeker -burada unutulmaması gereken konu, bazı kabaklarda daha az ya da daha çok şekere ihtiyaç duyulduğudur. Buna dikkat etmek gerekir.

2 kilogram kadar bal kabağı

1 su bardağı kadar da dövüşmüş durumda ceviz

Yapılışı

Kabağınızı ince şekilde dilimleyin. Arkasından da soyarak çekirdeklerini alın. Yıkayın ve 3 parmak kadar bir genişlikte doğrayınız. Hem büyük hem de yayvan şekle sahip olan bir tencere içerisine alınız.Kabakların kat kat dizilmesi gerekiyor ve ayrıca da aralarına şeker eklenmeli. 3 saat ile bir gece arasında bir sürede bekletilebilir. Bu, ağzı kabalı olarak yapılmalı. Beklerken su almaya başlayan kabak, pişirme sırasında ayrıca suya ihtiyaç duymaz. Geceden beklettiyseniz eğer, orta ateşte üzerinde yumuşayıncaya kadar pişirilmeli. Bir müddet kapalı açık da pişirilmeli ki şerbet koyulaşsın. Soğumasıyla beraber üzerine ceviz dökülebilir. Bu pişirme işlemi fırında da yapılabilir ve güzel bir tat elde edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.