Kadın ve Moda

Yarım Örgü Saç Modelleri

12.07.2019
Yarım Örgü Saç Modelleri

Yarım örgü saç modelleri konusun da sizlere yardımcı olacağız. Saçınızı doğal yapacak bile olsam örgülerimden vazgeçmem diyorsanız bu örgü modelli dağınık topuz tam size göre o zaman. Saçlarınızın hacmini ön plana çıkarmanız için örgülerini sıkı sıkı örmek yerine daha salaş ve gevşek bir örgü örmelisiniz. İki taraftan da ince saç tutamlarını örme işleminden sonra saçlarını yukarıda topuz yapacaksın. Topuzunuzdan sarkan saç tutamlarını maşa ile dalga şekli vererek daha doğal görünmelerini sağlarsınız. Son olarak da saç spreyi ile örgülü dağınık topuzunuzu sabitlemeyi unutmamalısınız. Bu tür modellerden de beğendiklerinizi kuaföre giderek oluşturmasını istersiniz. Kuaförünüz ile birlikte karar verme durumunuz da sizin için çok olumlu ve sağlıklı olmaktadır. Çünkü bunun artıları ile eksileri her saç modelinde değerlendirmiş olmaktasınız.

en Güzel Yarım Örgü Saç Modelleri

Bunlar da ki olanların saçlarınıza nasıl bir şekil katılması gerektiği de çok çok önemli bir noktadır. Örgülü model mi, düz model mi, dağınık model mi nasıl bir şekillendirme yapacak olmanıza da önceden araştırıp karar vermek en sağlıklısı olur. Bu şekil de olan bir yaklaşım ile seçim yapıldığın da düğünün, partinin ya da o gecenin de yıldızı siz olursunuz. Harika olan bir saç tarzınız ile bütün gözleri üzerinize çekeceksiniz. Size sunulan öneriler ile dört mevsim için de rahatlık ile kullanırsınız, sadece bir mevsime ait olmamıştır. Şimdi de 2019 saç modellerin de ki için diğer ayrıntılara göz gezdirelim.

en Güzel Yarım Örgü Saç Modeli

Başlıklar

Topuz Yarım Saç Kesim Modelleri

Yarım topuz kısa saç toplanması, saçlıların hayatını kurtarmaktadır. Sezonun trendlerinden olan yarım dağınık topuzun sayesin de günü kurtarmış oluyorsun. Yani kısa saç kesiminizi kısa kestirdikten sonra yalnızca açık saç modellerini kullanacaksınız diye herhangi bir şey söz konusu değildir istediğin modele çevirebiliyorsunuz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

[haber id=”41593″]

Yarım Atkuyruğu Kısa Saç Modelleri

Kısa saç kesimin yeterince uzun olmadığı için tam atkuyruğu yapamayabilirsiniz ama atkuyruğu yapamıyor da değilsin aslında. Fakat yarım atkuyruğu stillerini tarzlarını kullanabilirsin çok marjinal görüntüye neden olabiliyorlar. Saçlarını alt ve üst olarak ikiye ayırdıktan sonra üstteki kısmı toplayıp lastik tokayla sabitleyip yarım atkuyruğu saça sahip olursunuz. Görünümü bozan saçların olursa çıkan saçların olursa bunları tel tokayla sabitleyebilirsiniz.

2019 Yarım Örgü Saçlar

Burgulu Küt Saç Modelleri

Kısa saçlarının tamamını toplayabileceğin bir saç modeli de vok değil var aslında. Kısa saç kesimini anlattığımıza gibi burgu şeklinde toplayıp lastik tokalarla sabitleyerek hoş bir saç modeli elde edebilirsiniz de. Özel Saç Modeli Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? • Yüz yapılarına uygun olmalı ve yüz kusurlarını gizlemelisiniz, ortaya çıkarmamalıdır. • Seçilen özel elbiseye uygun olması lazım bunun için de bütünlüğü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. • Makyajınızı ayrıntılı olarak yapmalısınız ve de birazcık gösterişli olması gerek. • Saç yapılarınız ile de çok çok önem taşıyor, bunun için de buna göre uygun bir model tercih etmelisiniz sizi daha harikulade göstermektedir. • Saç rengi ile de saç modelinin uyumlu olması gerekir bunun yanında da elbiselerin rengi saç rengi ile bütünlük oluşturması gerekir. • Zevkler ve renkler tartışılmadığı gibi içimizde gösterişi sevenler olacaktır. Daha çok krem rengi bir tülün üzerinde hakimiyet kuran bir modeldir. Eğer gösterişi seviyorsanız, dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız bu model sizin için uygun olacaktır. • Beyaz bir gelin başının üstünde çok fazla detay ve ayrıntı istemiyor, dikkati tek bir noktaya çekmek istiyorsanız bu model sizin için en uygun model olacaktır.

Yarım Örgü Saçlar 2019

Dikkati tüm saça değil de sadece kenarlara çekmek isteyenler için de güzel modeller mevcuttur durum da olur.

Saçınızı Çok Sıkmayın

Saçınızı toparlarken modellerini uygularken saçlarınızı sıkı sıkı toplamamalısınız. Bu nedenle evde otururken yaptığımız topuz daha güzel olmaktadır. Saçlarınızı gevşek ve rahat bir şekilde toplayarak topuz yapmanızı öneririz. Böylelikle topuz modelinin çok daha doğal görünmesi sağlanacaktır. Saçlarınızı rahat bir şekilde topladığın zaman da, gün içinde bozulacağını düşünebilirsiniz. Merak etmeyin, onun da çözümünü bulduk. Tel toka yardımı ile topuzunun diplerini sabitleyerek saçının bozulmasını engellemiş olursun.

[haber id=”38822″]

Muhteşem Hacimli Dağınık Saç Toplama Modelleri İçin Öneriler

Nemli saçlarınıza şekillendirici saç köpük uygulayın ve sonrasın da, şekillendiricinin eşit şekilde dağılması için saçlarını nazikçe taramalısınız. Saçlarınızı kuruduktan sonra saçlarınızı tepede atkuyruğu şekli vererek, saç uçlarına hacim veren spreyi uygulamalısınız . Saçınızı lastik tokanın etrafına sararak tel tokalarla sabitleyip işlemi bitirin bu kadar.

Yarım Örgü Saçlar

Son Dokunuş Olarak

Dağınık saç modelleri yaptıktan sonra saçlarının daha doğal görünmesini sağlamak için saç tellerini biraz gevşetmen gerekir. Saç tutamlarını çekip topuzunun daha doğal durmasını sağlamalısın. Bu işlemi yaparken de çok dikkatli olman gerek, fazla uyguladığın zaman da topuzunu bozabilirsin, buna dikkat etmen gerek. Dağınık saç modellerinin en önemli noktası aradan çıkan küçük saç sorunlarıdır. Saçlarınızı topladığınız da kenarlardan çıkan saçları sabitleyerek yerine salaş bırakmayı denemeniz gerekir. Saçlarınızı topladıktan sonra topuzunuzu gevşek tutarak daha havalı görünebilirsin. Ne kadar büyük ve hacimli bir topuz elde ederseniz o kadar doğal durur. Özenilmemiş gibi gözüken saç modelleri elde etmek istiyorsanız saçlarınızı taramadan toplamanız gerekir. Saçlarınızın önünün pürüzsüz bir görüntüye sahip olması için yapay bir görünüm yaratmanız gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar