Kadın ve Moda

Yağlı Ciltlere Uygun Yüz Maskeleri

04.01.2016
Yağlı Ciltlere Uygun Yüz Maskeleri

Yağlı ciltelere uygun yüz maskelerinden iki tanesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu maskeler doğal olmakla beraber, evde yapılabilecek yüz maskeleri arasında bulunuyor.

Yağlı ciltler için doğal maskelerden ilki;

maske tarifi 1

buğday kepeğinden dört tane yemek kaşığı

rendelenmiş limondan iki yemek kaşığı

yulaf unu iki yemek kaşığı

bir miktar su

tüm malzemelerin karışmasını sağlıyoruz. yumuşak kıvama geldikten sonra ise yüzümüze yuvarlak hareketlerle ve mümkünse yukarıya doğru olacak şekilde uyguluyoruz. Bir kaç dakika yüzümüze kaldıktan sonra maskeyi temizleyebiliriz. Bu maske cildin ölü derilerinin atılmasına yardımcı olurken, bu etkiyle cildin canlanmasını da sağlamaktadır.

maske tarifi 2

öncesinde suda beş dakika kadar bekletilmiş olan 2 tane limon kabuğu, rendelendikten sonra, 2 tane çorba kaşığı kadar su ile karıştırılır. Yüzümüze uygulamış olduğumuz karışım, 4 ile 5 dakika kadar yüzümüzde kalır ve daha sonra cilt temizlenir. Burada temizliği ılık su ile yapmak daha sağlıklı olacaktır. Bu maske çok yüksek c vitamini içerir ve bu da cildiniz için büyük bir öneme sahiptir.

Sizlere iki tane doğal evde yapılabilecek olan maske tarifi verdik.Umuyoruz ki cildinize faydalı olur ve cildiniz ışıl ışıl parlar.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.