Kadın ve Moda

Siyah Saça Ombre Modelleri

26.07.2021
Siyah Saça Ombre Modelleri

Koyu tonlara sahip saçlarda, ombre modeli daha belirgin olacağı için daha dikkat çekici görünür. Bu nedenle gönül rahatlığı ile siyah saçlarınıza ombre yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Ombre işlemi yapılması için tabii saçlarınızın belirli bir bölümünü açmanız gerekir, birkaç ton açılan saçlarınıza dilediğiniz renk tonu ile ombre uygulayabilirsiniz. Çünkü; siyah saça ombre modelleri sayısız renk tonunu içerir.

En Güzel Siyah Saç için Ombre Modelleri

Saçlarınızın uçlarına ya da ortadan başlayan bölümlerine gibi hangi bölüme uygulayacaksanız, ilgili bölümlere saç açma işlemi uygulayın ve açılan bölümlere tercihinize göre ombre rengini boyayabilirsiniz. Tabii açma işlemi sonrası, açılan renk hoşuna giderse onu da kullanabilirsiniz. Uzun etkili bir ombre için, bir de çarpıcı renk kullanmak istiyorsanız, siyah saçlarınız için profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Siyah Saç için Ombre Modelleri En Güzel

Başlıklar

Siyah Saç Ombre Modelleri

Sosyal medyayı herkesin takip ettiği günümüzde, siyah saça ombre modelleri listesinin oldukça geniş çaplı olduğunu herkes tahmin edebilir. Ayrıca uygulanmayacak bir renk tonu da yok diyebiliriz. Her rengi siyah saçlarınıza doğru geçişler ile uygulayabilirsiniz. Önemli olan genel görünümünüzde, hoş ve çekici bir görünüm sağlamak için doğru teknikler ile yapılmasıdır. Siyah saçlara en çok yakışan ve dikkat çeken ombre uygulamaları ise; mavi, mor, pembe, sarı gibi sayısız rengi içerir.

Siyah Saça En Çok Yakışan Ombre Tonları

Siyah saçlarınıza, açık renkler kullansanız dahi koyu tonlarını tercih etmeniz gerekir. En çok yakışan ombre renkleri ise genellikle, renk uyumu sağlanan; küllü ombre, gri ombre gibi birbirinden özel siyah saça ombre modelleri bulunur.

2021 Siyah Saç için Ombre Modelleri

Küllü Ombre:

Siyah uzun saçlarınıza, küllü koyu kumral ombre tonları oldukça çok yakışacaktır. Genel görünümünüzde de doğal etkisi ile çekiciliğinizi artırır. Özellikle doğal bir ombre etkisine kavuşmak isteyenler için ideal diyebiliriz.

Siyah Saça Gri Ombre:

Son dönemlerde dikkat çeken, ombre uygulamalarından biri olan gri tonları da siyah saçlara yakışan ombre renklerindendir. Uzun ya da kısa saçlarınızın, orta bölümlerinden başlayarak uçlara doğru yoğunlaşan gri ombre yansımaları ile hoş görünmeniz kaçınılmazdır.

Siyah Saç için Ombre Modelleri 2021

Koyu Mavi Ombre:

Koyu mavi ve morumsu ombre renkleri, siyah saçlara yakışan iddialı ombre tonlarıdır. Havalı bir tarza sahip olmak isteyenler içinde, hoş bir tercih olabilir.

Koyu Sarı Ombre:

Sarı tonları da siyah saça ombre modelleri arasında yer alır. Tabii özellikle koyu sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Ortadan başlayan renk geçişleri ile uçlara doğru daha açık ışıltılara sahip bir sarı dikkat çekebilir.

Kızıl Ombre:

Siyah saçlarınızda, uzun yıllar balyaj işlemi ile öne çıkan kızıl rengini bu defa ombre işlemi ile deneyebilirsiniz. Sadece uç bölümlerinde hafif bir etki ya da daha uzun bir ombre etkisi yaratabilirsiniz. Çarpıcı renklerden olan; kızıl ve pembe renkleri denemeye değerdir.

Siyah Saç için Ombre Modelleri

Evde Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Siyah saça ombre modelleri, sadece profesyonel işlem yapılabilir diye bir kural yok tabii, evinizde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Siyah saçlara evinizde ombre uygulamak için, öncelikle saç açma yöntemleri ile ilgili alanları açmanız gerekir. Akabinde ise dilediğiniz ombre rengini ilgili bölümlere boyayabilirsiniz.
Evde ombre yapma adımında, ombre saç boya setlerini kullanabilirsiniz. Hazır kutuların içinde, boya fırçası ve saç açıcı maddesi bulunur. Evde ombre uygulama adımları şöyle:

• Saçlarınızı bir toka ile toplayın ve boya fırçasını, renk açıcı maddeye batırın ve saçınızdan küçük tutamlar alıp yalnızca uçlarına uygulayın.

• Arından, saç uçlarınızın biraz yukarısına kadar saç açıcıyı uygulayın ve istediğiniz renk tonunu elde ettikten hemen sonra, işlemi saç uçlarınızın tamamına uygulayın.

• Uygulama sonrası yarım saat bekleyin. Sonrasında, saç açıcıyı tekrar uygulayın. Tarak ile boyun hizasından aşağı doğru, saç açıcı olan yerleri tarayın ve 30 dk. bekleyin. En son saçlarınızı yıkayın.

[haber id=”45176″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar