Kadın ve Moda

Sevgililer Günü İçin Örgü Hediye Fikirleri

14.12.2018
Sevgililer Günü İçin Örgü Hediye Fikirleri

Sevgililer Günü yavaş yavaş yaklaşıyor. Sevdiğinize vermek için en doğru hediyeyi arıyorsanız, kendi ellerinizle bir hediye yapmaya ne dersiniz? Kendi ellerinizle öreceğiniz bir nesne, Sevgililer Günü için mükemmeldir ve sizin emeğinizi taşıdığı için sevgilinizi her zaman mutlu edecektir.

Bir kalp, sevgilinize kendisini özel hissetmesini sağlayacak, eğlenceli bir sevimli bir hediyedir. Hızlı ve pratik bir örgü projesi ile, her türlü renk ve boyutta kolayca örgü kalpler yapabilirsiniz. Örgü kalp modelleri, arta kalan iplikleri değerlendirmek için de idealdir.

Bu yazıda, Sevgililer Günü için örgü hediye projeleri için sizlerle bazı öneriler paylaştık. Kalp şeklinde yastık, başlangıç için iyi bir seçim olabilir. Aşağıda, örgü kalp için ihtiyacınız olan malzemeleri bulabilir ve projenize başlayabilirsiniz.

Kalbin alt kısmındaki ilmek sayısını arttırarak ya da azaltarak, kalp şeklini daha büyük ya da daha küçük bir şekilde ölçeklendirebilirsiniz. Yalnızca, kalbinizin alt kısmını, eşit sayıda dikiş ile bitirdiğinizden emin olmalısınız. Bu, kalbinizin her tarafının büyüklüğünün eşit olmasını sağlayacaktır. Ardından, buna göre ilmek sayısı ile dikiş sayısını ayarlayabilirsiniz.

Sevgililer Günü’nde sevgilinize hediye edeceğiniz kalbin dokusu için, çeşitli malzemeler kullanabilirsiniz. Standart boyutlarda bir yastık yapacaksanız, pamuk kullanabilirsiniz. Sevgilinize bir aroma terapi yastığı yapmaya ne dersiniz? O halde, örgü kalbinizin içini sevdiğiniz, aromatik kuru otlar ile doldurabilir ve içerisine biraz da aromatik yağ ekleyebilirsiniz.

Örgü Kalp İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Ortlama 25 metre uzunluğunda iplik,

Çift uçlu iğneler,

Makas,

İplik iğnesi,

Kanca (isteğe bağlı),

Pamuk, kuru otlar ya da doldurmak için kullanabileceğiniz herhangi bir şey

Bu malzemeleri kullanarak, projenize uygun, el yapımı hediye örgü kalbinizi yapabilirsiniz. Peki, Sevgililer Günü’nde sevgilinize hediye edebileceğiniz başka örgü fikirleri nelerdir?

Kışlık Çorap

Örgü çorap fikirleri

Çorap kulağa çok mantıklı bir fikir gibi gelmeyebilir; ancak, el yapımı, sevgilinizin ayaklarını sıcacık tutacak bir çorap, iyi bir seçim olabilir. Yünlü iplikler ile örerek, hem normal çoraplara göre daha hızlı bitirebilir hem de soğuk kış günlerinde onun ayaklarını sıcacık tutabilirsiniz.

Çorap yerine, bir çift el yapımı örgü ev terliği yapmayı da deneyebilirsiniz. Hafif keçeli olanlar, daha sıcak ve daha şık oluyorlar.

Örgü Yastıklar

Örgü yastık fikirleri

Sevgilinizin odasında, yatağının üzerinde, her gördüğünde sizi hatırlatacak bir hediyeye ne dersiniz? Örgü bir yastık hediyesi için pek çok farklı seçeneğiniz olacak. İstediğiniz herhangi bir renkte kalp desenli bir yastık örebilir ve sevgilinizin tarzına uygun bir ev aksesuarı hediye edebilirsiniz. Hediyenizi hazırlamak için fazla vaktiniz yoksa, desenli bir örgü yerine renkli iplikler kullanmayı deneyebilirsiniz.

Örgü Atkılar

Örgü atkı fikirleri

Kış sezonunun vazgeçilmez aksesuarıdır atkılar. Sevgililer Günü’nde, onu soğuktan koruyacak bir hediye yapmak isterseniz, atkı bunun için doğru bir seçimdir. Desenli ya da birkaç farklı renkte öreceğiniz bir atkı, hem kolay bir proje hem de şık bir hediye seçeneğidir.

Örgü Kılıflar

Örgü tablet kılıfı fikirleri

Sevgilinize tableti ya da dizüstü bilgisayarı için örgü bir kılıf gibi pratik bir hediye vermeye ne dersiniz? Tablet kılıfı örecekseniz, tabletteki kablo girişlerine dikkat etmeli, ölçüleri ona göre ayarlamalısınız. Örgü bir kılıf hediyesi için, en sevdiğiniz renklerden birini seçmeniz yeterlidir ve kısa bir sürede, güzel ve kullanışlı bir hediyeniz olabilir!

Örgü Parmaksız Eldivenler

Örgü eldiven modelleri

Sevgililer Günü için hem kolay hem de şık bir hediye önerisi mi arıyorsunuz? Kış sezonunun vazgeçilmez aksesuarı eldiven, böyle bir özel gün için ideal bir hediyedir. Örgü parmaksız eldivenler, parmakları örmek için çift uçlu iğneler ile uğraşmanıza gerek kalmadan, şık ve hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Sevgililer Günü için daha farklı örgü hediye fikirleri arıyorsanız, galeride yer alan önerilere de göz atmanızı öneririz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.