Saça Işıltı Atmak

02.10.2019
575
A+
A-
Saça Işıltı Atmak

Saça ışıltı atmak aslında göründüğü kadar zor bir uygulama değildir. Birkaç yöntemle saçlarınıza profesyonel bir dokunuşla ışıltı katabilirsiniz. Aynı şekilde doğal uygulamalar ile de ışıltılı saçlara sahip olmanız olasıdır. Siyah saçlara, kahverengi saçlara, kestane gibi koyu saçlarınıza özellikle ombre uygulamaları ile kolaylıkla ışıltı kazandırabilirsiniz. Böylelikle mat ve cansız görünen saçlarınıza, hareket katabilir ve ışık yansımaları ile canlandırabilirsiniz. Işıltı katmak için özellikle; sarı tonları, karamel tonları ve bal tonları tercih edilir. Saç renginize uyumlu bir ton ile bu renkler saçlarınızı oldukça canlı olmasını sağlayacaktır.

Saça Işıltı Atma Yöntemleri

Saça Işıltı Atma Yöntemleri

Doğal saçlarınıza ışıltı kazandırmak için, saçlarınızın tamamını boyamak yerine; ombre, balyaj gibi saç teknikleri ile saçlarınıza ışıltı kazandırabilirsiniz. Ombre ve balyaj saç teknikleri, ışıltı uygulamalarında öne çıkar. Saça ışıltı atmak için evinizde ya da kuaförde bu işlemleri yapabilirsiniz. Kahverengi saçlara, siyah saçlara, kestane saçlara bu gibi koyu saçlarınıza özellikle karamel tonları, saçlarınıza doğal bir ışıltı kazandırır.

Saç renginize göre; bal rengi, sarı ve karamel tonlarından birini saça ışıltı atma işlemeleri ile deneyebilirsiniz. Saça ışıltı atmak için, özellikle açık ve ışıltılı tonlar tercih edilir. Yani sarı, bal rengi ve karamel tonları bu adımda öne çıkar.

Evde Saça Işıltı Atmak

Doğal saç renginize göre, cansız saçlarınızın parlak ve canlı görünmesi için, evinizde saçlarınıza ışıltı kazandırabilirsiniz. Bunun için parlak ve ışıltılı boya temin edebilir ve evinizde boyama adımına geçebilirsiniz. Saç renginize göre belirlediğiniz bir tonu kullanmanız daha doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Kahverengi saçlarınıza, doğal bir ışıltı kazandırmak için, karamel tonlarını tercih edebilirsiniz. Sarı ve kumral saçlar için, saç renginizin tonuna göre birkaç ton açığını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Kumral saçlara özellikle açık sarı tonları oldukça çekici bir dokunuş katacaktır.

Saça Işıltı Atma Yöntemi

Evde saça ışıltı atmak için, saç renginize göre tercih ettiğiniz; karamel, bal ve sarı tonlarından birini alın, ardından saçlarınızı balyaj işlemi için tutamlara ayırın. Ayırdığınız tutamları boyayın ve alüminyum folyo ile sarın yaklaşık 40 dk. bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu işlemi hazır ombre kutuları ile de yapabilirsiniz. İçeriğinde gerekli malzemeler mevcuttur. Renk açıcı ve boya fırçası ile pratik bir şekilde balyaj ya da ombre işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Saça Işıltı Atmak

Işıltılı Saçlara Evde Bakım

Işıltılı saçlarınızın daima, bakımlı ve canlı görünmesi için, bakım yapmanız önemlidir. Evinizde yapacağınız, doğal saç maskeleri ile saçlarınızın doğal ışıltısını korumasını da uzun ömürlü korumasını sağlayabilirsiniz. Hafta da en az iki saç bakım maskesi ile saçlarınız daha bakımlı ve canlı görüneceğinden emin olabilirsiniz. Saç bakım maskelerini, bitkisel yağlar ve evinizde bulunan doğal ürünler ile yapabilirsiniz. Evinizde, saça ışıltı atmak kolay olduğu kadar, evinizde saçlarınıza bakım yapmanızda oldukça kolay ve pratiktir.

Saça Işıltı Katmanın Yolları

Saça ışıltı katmak sayısız saç işlemini içerir Doğal yöntemler ile kendiniz saçlarınıza ışıltı katabilir ya da farklı saç işlemlerinden yararlanabilirsiniz Son...

FOTO GALERİ / Saça Işıltı Atmak

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.