Saç Boyası Renk Karışımları

12.10.2020
164
A+
A-
Saç Boyası Renk Karışımları

Saç Boyası Renk Karışımları

Bayanlar dış görünümlerine büyük derecede önem vermektedirler. Makyaj ve saç bakımı konusunda her zaman hassas davranırlar. Günümüzde artık tüm bayanlar saç boyası renk karışımları kullanarak, saçlarını farklı renklerde olmasını istemektedirler. Saç boyaları farklı renklerde olabilen kimyasal karışımlardır. Bu boyalar istenilen renkleri elde etmek amacı ile her zaman karıştırılarak yeni renkler meydana getirilebilir.

Boyalar içerikleri farklı bileşenler ile organik yapıda olan ürünlerdir. Eskiden beri bayanlar saç renklerini değiştirmeye ilk olarak bitkisel olan kına ile başlamış ve daha sonra başka bitkiler ile denemeye devam etmişlerdir. Teknolojinin ve üretim şeklinin daha fazla ilerlemesi ile farklı renklerde saçların renklerini uygulaması esansında değiştiren saç boyası renk karışımları piyasaya sunulmuştur.

Kahverengi Saç Boyası İle En Özel Renk Karışımları

Beyaz tenli bayanların sürekli olarak tercih ettikleri kahverengi tonları özel karışımlar ile meydana gelmektedir. Bayanlar istedikleri renkleri her zaman elde edemezler. Bazen farklı olan yakın renklerin birbiri ile karışması gerekmektedir. Kahverengi tonları yakalamak için kumral ve altın kahveyi karıştırarak özel bir saç boyası renk karışımları elde edebilirsiniz. Renkleri elde ettikten sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz.

Evde boya yapmak isteyen bayanlar biraz uğraştırıcı olsa da bu uygulamayı güzellikleri adına yapmaktadırlar. Saç boyamadan önce kutular üzerinde yazan talimatlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Karışım her zaman dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kahverengi tonları isteyen bayanlar karışımın olup olmadığını deneyerek görebilir. Bir tutam saçınıza bu karışımı sürerek beklettikten sonra olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Uygulama aşaması tahminen 5 veya 10 dakika kadar sürerken, boyama sonrası bekleme ile 35 ve maksimum 40 dakikaya çıkabilir. Kısaca 1 saat kadarlık bir zaman dilimi ayırarak saç boyası renk karışımları ve uygulamasını yapabilirsiniz. Kahverengiden vazgeçemeyen bayanlar başka kahve tonları ile daha özel renkler deneyebilir ve bu özel karışımları saçlarına uygulayabilirler.

Saç Boyası Renk Karışımları

Kızıl Saç Boyası İle Parlak Görünüm

Kırmızı tonları bayanlar için cesaret isteyen ve oldukça cezbeden özel bir renktir. Kısaca kızıl tonları olarak piyasada birçok saç boyası bulunmaktadır. Kızılın tüm tonları birbirinden güzel ve dikkat çekicidir. Özellikle uzun ve kısa saçlı bayanların her zaman tercihi olmaktadır. Çarpıcı kızıl renkleri için kızıl tonlarını karıştırarak muhteşem tonlar ve saç boyası renk  karışımları yakalayabilirsiniz. Genellikle açık tenli kadınlarım tercihi olan renklerdir.

Parlak ve göz alıcı bir kızıl renk isteyenler öncelikle boya ve oksidasyon miktarını ayarlamaları gerekir. Karışım yapılacak olan iki renk için aynı oranda boya alınmalıdır. Karışımın olması halinde saç uzunluğuna göre diplerden başlayarak saçlarınıza uygulamaya başlayabilirsiniz. Eğer saçlarınız uzunsa size 2 kutu veya daha fazla sayıda boya yetecektir. Kısa saçlı bayanlar ise bu uygulama için bir kutu tercih edebilirler.

Saçlarınızın yıpranmaması adına boya öncesi bakım uygulayabilirsiniz. Malum uygulanan saç boyası renk karışımları sonrası saçlar fazla bekleyen boya sonrası yıpranabilir. Daha çok açma işlemlerinde bunu daha sık yaşayan bayanlar saçlarını açmadan da istedikleri tonları sabırla elde edebilirler. Özel kızıl tonları ile güzelliğiniz daha çok ortaya çıkacaktır.

Bakır Saç Boyası İle Işıltılı Görünüm

Saç renklerinden sıkılan bayanların uygulama alanlarına giren ve oldukça dikkat gerektiren saç boyası renk karışımları uygulaması bayanların her zaman tercihi olmuştur. Bu uygulama ilk olarak kuaförlerde özel aşamalar da yapılmaya başlamış ve daha sonra kolaylıkla bulunan boyalar ile bayanlar kendi evlerinde bu uygulamayı yapmaya başlamışlardır. Son zamanların oldukça çelişkide bırakan bakır saç rengi her bayanın istediği bir renk olmuştur.

Bakır rengi elde etmek sadece kuaförler aracılığı ile olmayıp artık evlerinizde de rahatlıkla yapabileceğiniz renk karışımı olmaktadır. Öncelikle bu özel rengi etmesen önce karışımı sağlayacak renkleri almanız gerekecektir. Bakır kızılı ve yoğun bakır kullanarak bakır saç rengini elde edebilirsiniz. Bakır ve tarçın yüzünüzle birleşerek sizlere oldukça özel bir görüntü oluşturacaktır.

Saç Boyası Renk Karışımları

Doğal görünüm isteyen bayanlar için oldukça ideal bir saç boyası olarak piyasada bulunmaktadır. Özellikle kahverengi ve açık tonlarda olan saç boyası renk karışımları saçlar için uygulanabilir bir renk olacaktır. Eğer saçlarınız koyu renklere sahip ise bakır tonlarını saçlarınızda elde etmek için saçlarınızın rengini açmanız gerekecektir. Saç açma işlemi oldukça uzun süren ve dikkatli yapılması gereken bir durumdur.

Sarı Saç Boyası

Sarışın olmak isteyen birçok bayan her ne kadar isteseler de bu saç tonuna boyamayı cesaret edemezler. Sarı saçların kullanımı oldukça dikkat gerektirmektedir. Kuaförler tarafından profesyonel olarak elde edilen sarı saç boyası renk karışımları sürekli olarak tercih edilmektedir. Özellikle bayanlar kendi saç renklerinden sarıya dönmek isterler. Açık tonlu renklerde sarı tonları uygulamak oldukça basit olmaktadır.

Sarı renkleri elde etmek için koyu renkli saçlarda açma işlemi yapılmaktadır. Özel oksidasyon açıcılar ile saçlarınız açılarak istediğiniz sarı tonlarını uygulayabilirsiniz. Aynı zaman da açıcı işlemi dikkatli olarak yapılmaz ise saçlarınız yanabilir ve bu kopma işlemine kadar gidebilmektedir. Saçlarınız fazla yıpranmış ise açma işlemini yapmanız doğru olmayacaktır.

Peki sevdiğiniz ve istediğiniz bu tonu nasıl elde edebilirsiniz? Sarı renklerini içeren boyaları kendiniz alarak özel bir karışım alabilirsiniz. Örneğin platin sarı saç rengi elde etmek isteyenler farklı ve parlak sarı renkleri karıştırarak bu rengi elde edebilirler. Modayı takip eden bakımlı kadınların saç boyası renk karışımları olan sarı her zaman popülerdir.

Siyah Saç Boyası

Son zamanların en çok tercihi olan siyah her zaman genç ve idealist bayanların tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Hemen hemen tüm bayanların ilgi duyduğu siyah saç boyası renk karışımları her yer de rahatlıkla bulunan bir tondur. Parlak ve kadife görüntüsü ile saçlarınızın hem canlı bir o kadarda güzel görünmesine neden olacaktır. Sıradan siyah renklerin yanında özel mavi siyah veya küllü siyah ya da daha farklı siyah modelleri deneyebilirsiniz.

Küllü siyah biraz daha siyahın açılmış ve griye yakın bir rengidir. Özellikle gri ve siyah tonlarının karışması ile elde edilebilir. Mavi siyah ise mavi ve siyah boyaların karışımı sunucu elde edilmektedir. Siyah boyalar ayrıca içerisinde bulunan pigmentler ile saçı besleyerek daha fazla uzamasına neden oluyor. Tereddüt etmeden ve pişman olmadan bu renkleri elde edebilirsiniz.

Saç Boyası Renk Karışımları

Siyah saçların artışı fazla iken bir eksi olan durumu tekrar açık renklere dönmek istediğinizde bu biraz uzun sürecektir. Siyah renk üzerine açık tonlar uygulamasında maalesef saçınızda hiç bir şekilde etki etmeyecektir. Bu durum için özel açıcı işlemini yapmanız gerekir. Lâkin doğal olarak saçlarınızı açmanız daha doğru olacaktır. Böylece saçlarınız en az düzeyde yıpranmış olacaktır.

Her boya farklı renk tonlarının özel bir karışım sayesinde oluşması ile elde edilir. Soğuk ve sıcak renkler ile bu karışımları elde etmeniz mümkün olacaktır. Her zaman istediğiniz renkleri kolaylıkla elde edebilirsiniz. Zıt renkleri asla birbiri ile karıştırmayın aksi halde istediğiniz renkleri elde edemezsiniz. Her zaman renk karışımları ile istediğiniz o canlı renklere sahip olabileceksiniz.

Farklı ışıltılar ve ilgi çeken o eşsiz renkler birbirinden farklı her saç boyası renk karışımları ile elde edilmektedir. Sizler de saçlarınız için en muhteşem farklı renkleri ve saçlarınıza uygun olacak renkler için kolaylıkla yapabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Saç Boyası Renk Karışımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.