Kabarık Saçlar İçin Saç Modelleri

25.10.2019
308
A+
A-
Kabarık Saçlar İçin Saç Modelleri

Kadınların kombinlerini, şık bir hale getirecek etkili dokunuş da saç modelleridir. Saç modeli ile görünüşünüze ve şıklığınıza daha çarpıcı bir etki katabilirsiniz. Günlük giyim ya da özel günlerinizde, saçlarınızı giyim tarzınıza uyumlu bir hale getirebilir ve göz kamaştırabilirsiniz. Bunun için tabii saçlarınıza nasıl bir şekil ve model vereceğinizi bilmeniz gerekir. Örneğin; kabarık saçlarınız var ise; kabarık saçlar için saç modelleri ile farklı saç stillerini deneyebilirsiniz.

2020 Kabarık Saç için Modeller Kadın

Kabarık saçlar, düz olmayan biraz inatçı saçlar diyebiliriz. Bu nedenle şekil verirken zorlamanız olasıdır. Elektriklenen ve kabarık saçlarınızı, daha hoş bir görselliğe kavuşmasını sağlamak için yardımcı ürünler kullanmanız gerekir. Yatıştırıcı vb. ürünler ile saçlarınıza daha bakımlı bir görünüm sağlamanız oldukça kolaydır. Örneğin, saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızın elektriklenmemesi için saçlarınıza saç bakımı yapabilir ya da yatıştırıcı kremler sürebilirsiniz. Ardından da makine ile kurutarak yatışmasını sağlayabilirsiniz. Kabarık saçlar için saç modelleri, genellikle dalgalı ve bukleli saçları kullanabilirsiniz. Oldukça hoş görüneceğini söyleyebiliriz. Düzleştirmeniz biraz zaman alabilir ama saçlarınıza dalga vererek olası kabarıklığını avantaja dönüştürebilirsiniz.

Kabarık Saç için Modeller Kadın 2020

Kabarık Saçlar için Saç Modeli

Kabarık saçlar için saç modeli; dalgalı, bukleli gibi hareketli saç modellerini içerir. Çünkü saçlarınız gür ve kabarık olacağından bu şekilde daha kolay yatıştırabilir ve şekil verebilirsiniz. Aksi takdirde düzleştirebilirsiniz de tabii ama bu biraz zaman alabilir. Saçların kabarmasına yol açan bazı nedenler vardır. Saçlarınızın nemsiz, kuru olması ve tabii ki bu doğrultuda ihtiyacı olan vitamini almamasından kaynaklıdır. Günümüzde kullanılan çoğu şampuan kimyasal içeriğinden dolayı, saçların yıpranmasına ve kurumasına yol açar. Bu nedenle etkisini en aza indirgemek için, en azından sülfat içermeyen şampuanlara yönelebilirsiniz.

2019 Kabarık Saç için Modeller Kadın

Kabarık saçlar için saç modelleri neler olabilir? Kabarık saçlarınız varsa, çok kısa kullanmamanızı öneririz. Ama kısa saç sevenlerdenseniz, son yılların trend saç modeli kısa dalgalı bob saç kesimini kullanabilirsiniz. Böylece saç kesiminin kabarık olması ile saçlarınızın kabarıklığını dengeleyebilir. Ayrıca saçlarınızı aynı hizada düz kestirme yerine, katlı şeklinde kestirmenizi öneririz. Bob kesim saç modelleri, V kesim saç modelleri ya da katlı uzun saç modelleri gibi birden fazla saç modeli, saçlarınızın kabarık etkisini dengelemenizde size yardımcı olacaktır. Ayrıca bitkisel yağlar ve bitkisel şampuanlar ile daha sağlıklı saçlara kavuşabilir ve kabarık etkisini doğal bir şekilde önleyebilirsiniz.

Kabarık Saçlar İçin Saç Modelleri

Kadınların kombinlerini, şık bir hale getirecek etkili dokunuş da saç modelleridir Saç modeli ile görünüşünüze ve şıklığınıza daha çarpıcı bir etki katabilirsiniz...

Kısa Dalgalı Bob Modeli

Kısa dalgalı bob kesimi size farklı bir hava verecektir. Kabarık ve elektriklenen saçlarınızı, dalgaları geri plana iter. Dalgaları ile kabarıklığı eşit düzeyde dengelenir. Böylece kabarık saçlarınızı rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Oldukça kısa saç modeli isteyenler içinde, asimetrik bob saç modelini önerebiliriz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra sadece, yatıştırıcı krem kullanabilir ve hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Katlı Uzun Kesim Saç Modeli

Saçları uzun olanlar, saçlarını katlı şeklinde kestirebilir. Böylece saçlarınızın kabarık dengesini katlarına eşit şekilde dağılmış olacaktır. Asi ve uzun saçlara sahip olanlar, katlı uzun kesimleri deneyebilir. Böylece saçlarınızın şekil almayan inatçı yapısını dengeleyebilir ve daha kolay bir şekilde şekil verebilirsiniz. Tabii şekil vermek için, saç köpüğü, düzleştirici ya da yatıştırıcı kremler kullanmanız gerekebilir. Ayrıca haftalık olarak düzenli bir şekilde bitkisel yağlar ile saç bakımı yapmanızı öneriyoruz.

Kabarık Saç için Modeller Kadın 2019

Omuz Hizasında Katlı Saç Modeli

Saçlarınıza ve görünüşünüze modern bir dokunuş katmak için, saçlarınızı omuz hizasında kestirebilirsiniz. Hafif katları ile doğal ve modern bir görünüm elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Katlı kesimler, saçlarınızın kabarık ve elektriklenen dengesini en az düzeye indirir. Böylece kısa ve dalgalı saçlarınızı, saç köpüğü kullanarak kolay bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Kabarık saçlar için saç modelleri arasında, özellikle katlı kesimler yer alır. Böylece saçlarınız hareketlenir ve dalgalı saç şekli vermeniz de kolaylaşır. Ayrıca tabii ki kabarık etkisi dengeli bir görünüm kazanmış olur.

V Kesim Saç Modeli

Saçlarınızın uç bölümleri kabarıyorsa en ideal saç modeli, V kesim saç modeli olabilir. Böylece saçlarınızın uçlarına hareket gelir ve kabarık etkisi dengelenir. Saçları uzun olanlar için, özellikle V kesim saç modelini önerebiliriz. Saç köpüğü ile dalga verebilir ya da saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

Kabarık Saç için Modeller Kadın

Kabarık Saç Bakımı

Kabarık elektriklenen saçlarınıza, doğru saç bakımı yapabilir ve saçlarınızı yatıştırabilirsiniz. Aslında gür saçlar nemsiz kaldığında ya da yanlış saç kesiminden kaynaklı kabarabilir. Bu nedenle kabarık saç bakımı adımları ile saçlarınıza düzenli bakım yapabilir ve sağlıklı-bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz. Bunun içinde besleyici ve doğal bitkisel yağları kullanmanızı önerebiliriz. Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı gibi doğal ve vitamin deposu yağlar saçlarınızı hem besler hem de daha bakımlı olmasını sağlar. Böylece sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca bitkisel saç bakımı ile saçlarınızın nem dengesini de sağlamış olursunuz. Bitkisel yağlar, elektriklenen asi saçlarınıza doğal bir bakım yapar, besler, onarır. Haftada birkaç defa düzenli bir şekilde bitkisel yağlar ile saçlarınıza bakım yapmanızı öneriyoruz.

Ayrıca kabarık saç bakımı adımında, düzenli olarak kullandığınız şampuanınızın içine Hindistan cevizi yağı ya da benzeri bir yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Böylece kullandığınız şampuanın etkisini de yumuşatacaktır. Saçlarınızı yıkamadan önce ya da yıkadıktan sonra kullanabileceğiniz bitkisel ürünler ile kabarık saçlarınızı yatıştırmanız oldukça kolay olacaktır.

FOTO GALERİ / Kabarık Saçlar İçin Saç Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.