Evde Saç Boyama Renk Tutturma Yöntemi

01.10.2019
381
A+
A-
Evde Saç Boyama Renk Tutturma Yöntemi

Evde saçlarını boyayacaklar, öncelikle istediği rengi elde edip edemeyeceğini merak ediyor. Tabii ilk defa saçlarını evde boyayacak kişiler için, bu adım daha önemli olacaktır. Ama elde etmek istediğiniz renk tonu, kahve, siyah, kumral gibi doğal renkler ile korkmanıza gerek yok. Çarpıcı, ışıltılı ve açık tonlar elde etmek istiyorsanız da biraz riske girmeniz gerekir. Ama yine de endişe duymanıza gerek olmadığını belirtmek isteriz.

Doğru uygulama yöntemlerini, püf noktalara göre yaptığınız sürece, istediğiniz renge uzun süreçte olsa da ulaşabilirsiniz. Evde saç boyama renk tutturma için, öncelikle istediğiniz rengin doğal saçlarınız ile ton farkını hesaplamanız gerekir. Buna göre saçlarınıza açma işlemi uygulayabilirsiniz. Koyu tonlar için, saçlarınızı açmanız gerekmez, ama açık tonlar için, doğal saçlarınız koyu ise bir süre açma işlemi yapmanız gerekir. Ya da birkaç boyama ile saçlarınızı açmayı da deneyebilirsiniz.

Evde Saç Boyama Tekniği

Evde Saç Açma Yöntemleri

Evde saç boyama ile renk tutturmak için, özel karışımlar hazırlamanız ya da saçlarınızı saçmanız gerekir. Özel karışımlar nedir? Özel boya karışımı; yakın tonlar olmak üzere birkaç yakın tonu karıştırabilir ve içine ekleyeceğiniz bitkisel yağlar ile parlak ve besleyici bir renk elde edebilirsiniz.
Saç açma yöntemleri ise; papatya suyu ile doğal saç açma işlemi için, birkaç defa saçlarınıza papatya suyu uygulayabilir ve rengini açabilirsiniz. İstediğiniz tona yaklaştığında, elde etmek istediğiniz renk tonundaki boya ile saçlarınızı boyayabilirsiniz. Papatya suyu ile saç açma işlemi, birkaç hafta ya da bir ay gibi uzun bir süreç olacaktır, ama doğal olduğu için sağlıklı bir şekilde saçlarınızı açmış olursunuz. Aynı zamanda, oksijenli su ile tek işlemde açık renk elde edebilirsiniz. Ama saçlarınızın yıpranmasını göze almanız gerekir. Saç rengini açtıktan sonra, birkaç gün sonra istediğiniz renge saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Evde Saç Boyama Uygulamaları

Evde saç boyama işlemleri, birkaç adımda gerçekleşir. Öncelikle tabii saç açma işlemine ihtiyacınız varsa, saç açma işlemini uyguladıktan sonra boyama aşamasına geçmeniz gerekir.

• Cildinize vazelin uygulayın.

• Boya önlüğü ya da havlusu mutlaka kullanın..

• Boya karışımınızı, eldivenle karıştırın. Ayrıca içine herhangi bir bitkisel yağdan, bir tatlı kaşığı ekleyin.

• Hazırladığınız karışımı saçlarınıza uygulayın. Önce saç diplerini boyayın ve sonra saçlarınızın tümünü boyayın. Toplamda boyayı saçlarınızda 30 dk. bekletin.

• Boya sonrası, saçlarınızı ılık ve şampuan olmadan yıkayın. Dilerseniz, daha sonraki süreçte, saç yıpranmalarına karşı boyalı saçlar için olan şampuanları kullanabilirsiniz.

• Boya içinde bulunan kremi, tüm saçınıza eşit şekilde uygulayın.

• Saçlarınızı durulayın. Aynı zamanda, boya öncesi ve sonrasında bitkisel kür karışımları ile saç bakımı yapmanızı öneriyoruz.

Evde Saç Boyama Yöntemi

Evde Saç Boyama Püf Noktaları

Evde saç boyama ile alakalı birkaç tane dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlar daha sağlıklı saçlara ve ışıltılı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

• Bitkisel yağlar ile boya karışımları elde edin: Elde ettiğiniz boya karışımının içine, bir tatlı kaşığı bitkisel yağ ekleyin. Tabii alerjiniz olup olmadığını kontrol edin. Bitkisel yağlar; zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Shea yağı, Hint yağı, jajabo yağı, badem yağı gibi benzeri yağlardan birini ya da birkaçını deneyebilirsiniz. Unutmayın, boya karışımları ve bitkisel boyalar, bitki özlerinden ve yağlarından elde edilir. Bitkisel yağlar, hem daha kalıcı bir renk elde etmenizi sağlar, hem de daha rengin daha parlak ve ışıltılı olmasını sağlar. Ayrıca boyanın, saç derinize zararını da hafif de olsa azaltabilir.

• Bitkisel yağlar ile saç bakım kürünü; evde saç boyama işlemi için, boya öncesi ve boya sonrasında mutlaka deneyin.

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır

Bakım ve güzellik alanında, kadınlar her geçen gün daha iyiye ve doğala yönelme adımında ilerlemeye özen gösteriyor Saç bakımı konusunda da doğallığı sevenler için, evde...

FOTO GALERİ / Evde Saç Boyama Renk Tutturma Yöntemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.