Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır

01.10.2019
292
A+
A-
Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır

Bakım ve güzellik alanında, kadınlar her geçen gün daha iyiye ve doğala yönelme adımında ilerlemeye özen gösteriyor. Saç bakımı konusunda da doğallığı sevenler için, evde saç boyama yöntemleri ile kendi saçlarını boyamak bir trend diyebiliriz. Tabii uzun yıllar evde kendi saçlarını boyayanlar olduğunu da unutmamak gerekir. Yıllardır evinizde saçlarınızı kendiniz boyuyorsanız, elleriniz alışık olduğundan kısa bir sürede saçlarınızı boyayabilirsiniz. Ama bir de yeni başlayanlar olduğunu düşünürsek, bu yüzden onları cesaretlendirmek adına, aslında hiçte zor olmadığını ifade etmek istiyoruz.

Evde saç boyama yöntemlerini ve gerekli püf noktalarını öğrendikten sonra, herkes pratik bir şekilde saçlarını evlerinde dilediği gibi boyayabileceğini görecektir. Tabii evde saçlarınızı boyamak için, çeşitli boyaları kullanabilir ve değişik saç renkleri de elde edebilirsiniz. Bitkisel boyalar, kına gibi doğal boyalar ile saçlarınıza renk verebilirken, ombre gibi saçlarınıza farklı renkler ile ışıltı da katabilirsiniz. Ama bunlar için ayrıyeten sabır ve itina gerektiğini unutmayın.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Evde saç boyama adımında, istek ve cesaretle bu kararı aldıktan sonra, sıra geldi nasıl boyayacağınıza ve tabii ki evde saç boyama teknikleri bölümüne, sakın telaş yapmayın oldukça kolay olduğunu belirtmek istiyoruz.

• Öncelikle cildinizde boyanın leke yapmaması için, saç kenarlarına vazelin sürebilirsiniz. Böylece boya sonrası kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

• Ardından boya önlüğü ya da havlu gibi bir eşya ile boynunuzu örtün ve boya karışımını eldiveninizle hazırlayın.

• Doğal saç renginize ve elde etmek istediğiniz renge göre, dilerseniz birkaç renk tonunu karıştırabilirsiniz. Ama renklerin karışımı konusunda dikkatli olun, örneğin; saçlarınızı açmak için, siyah ile sarı rengi karıştıramazsınız. Önce saçlarınızı açmanız gerekir. Ama kızıl tonları, kahve tonları kumral tonları gibi renkleri sarı tonlar ile ışıltı katması için karıştırabilirsiniz. Siyah ile de kestane, ya da kahve tonlarını karıştırabilirsiniz. Dikkate almanız gereken saçlarınızın renk tonu ve elde etmek istediğiniz renktir.

Evde Saç Boyama Yöntemleri

• Saçlarınızın rengini korumak ve saçlarınızı güçlendirmek, beslemek adına, karışımın için bitkisel yağ ekleyin. Bir çay ya da tatlı kaşığı; zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı, jajabo yağı ya da shea yağı gibi yağlardan herhangi birini ekleyebilirsiniz. Böylece saç dipleri ve deriniz boyanın etkisinden daha az etkilenir.

• Karışımı homojen şekilde karıştırdıktan sonra, (özellikle beyazı olanlar) saç diplerini özenli bir şekilde boyayın. 15 dk. bekletin. Ardından tüm saçınıza boyayı uygulayın. 15 dk. daha bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Boyanın etkisi geçmemesi adına şampuanlamayın.

• Ayrıca evde saç boyama teknikleri adımında, saç boyama öncesinde ve sonrasında saçlarınıza bitkisel yağlar ile bakım yapabilirsiniz. Böylece boyanın kimyasal etkisinden, saçlarınızın yıpranmasını en aza indirebilirsiniz. Tabii bitkisel boyalar ile saçlarınızı boyama aşamasında da boya içinde yeterli yağı eklediğiniz için, artı olarak yine bakım yapabilirsiniz.

Evde Saç Boyama Teknikleri Nelerdir?

Evde saç boyama işlemleri, basit ve pratik bir uygulamadır Ama püf noktalarını bilerek hareket etmeniz daha kalıcı ve etkileyici bir sonuç elde etmenize yardımcı olur Önemli...

Evde Saç Boyama Renk Tutturma

Evde saçlarınızı boyarken, özellikle merak ettiğiniz konu, rengi istediğiniz gibi tutturup tutturamayacağınız olabilir. Ama endişe etmenize gerek yok, önemli olan doğru karışımları elde etmek ve tabii açık bir renk tonu için, boyu saçlardan hemen dönemeyeceğinizi bilmektir. Kuaföre gittiğinizde de öncelikle saçlarınıza, renk açma uygulanır ki oksijenli su ile yapılan bu yöntem saçlarınızı yıpratır ve yakabilir.

Evde saç boyama renk tutturma adımı bu yüzden, koyu renkler konusunda sorun yaşamazsınız. Ama açık kahve, kumral ya da sarı, kızıl, bakır tonlarını elde etmek saç yapınıza göre birkaç defa boyamayı gerektirebilir. Bu yüzden dilerseniz, saçlarınız siyah vb. koyu bir renk ise ve siz daha açık tonlar istiyorsanız, öncelikle saçlarınıza açma işlemi yapabilirsiniz. Saç açma işleminde ise oksijenli su ya da papatya suyu gibi doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Ayrıca rengi sabitlemek ve rengin daha uzun süre kalıcı olması için, hazır karışımlardan temin edebilir ve boyalarınızın içine katabilirsiniz. Aynı zamanda daha parlak ve çarpıcı renkler için, bitkisel yağları boyalarınıza eklemeyi unutmayın. Bitkisel yağlar saçlarınıza ışıltı kattığı gibi, besler ve onarır.

Evde Saç Boyama Renk Tutturma Yöntemi

Evde saçlarını boyayacaklar, öncelikle istediği rengi elde edip edemeyeceğini merak ediyor Tabii ilk defa saçlarını evde boyayacak kişiler için, bu adım daha önemli olacaktır...

Saç Nasıl Boyanır

Evde Fındık Kabuğu Saç Rengi Boyama

Fındık kabuğu rengi; kumral renk tonlarının ana renklerini taşır ama aynı zamanda karamel ışıltısı ile göz kamaştırır. Bu yılın da trend renklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınıza altın yansımalar ve ışıltılı bir görünüm vermek istiyorsanız, saçlarınızı fındık kabuğu rengi ile boyayabilirsiniz. Özellikle açık tenlilere yakışacağını da belirtmekte fayda var.

Ama evde fındık kabuğu saç rengi boyama adımında, öncelikle ilk boyamada başarılı bir sonuç için saçlarınızın doğal renginin bu tonlara yakın olması gerekir. Bu nedenle saçlarınız koyu ise renk açma işlemi uygulayabilirsiniz. Ya da birkaç boyama sonrası istediğiniz renge ulaşabilirsiniz. Tercih ettiğiniz herhangi bir boya markasının fındık kabuğu rengi ile boyayabilirsiniz. Dilerseniz; saç renginizde nasıl bir ton elde edeceğinizi öğrenmek adına, saçlarınızın bir tutamında deneyebilirsiniz. Karışımın içine parlaklık için bitkisel yağ eklemeyi unutmayın.

Evde Renk Açma Yöntemleri

Evde saç boyama işlemi, zahmetli gibi görünse de elleriniz alıştıktan sonra kolay olduğunu anladığınız bir uygulamadır. Hatta ilerleyen zamanlarda, farklı uygulamalara da yönelebilirsiniz. Tıpkı evde renk açma yöntemleri olduğu gibi; saçlarınız koyu tonlarda ise ve siz açık bir renk elde etmek istiyorsanız, hızlı bir sonuç için renk açma yapmanız gerekir.

Renk açma adımında iki farklı yöntemi uygulayabilirsiniz:

• Oksijenli su: Oksijenli su karışımın, avantajı istediğiniz renk tonuna hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Saçlarınızı ilk işlemde açar ve dilediğiniz rengi boyayabilirsiniz. Ama hızlı olduğu kadar, saçlarınızı hızla da yıpratır doğru uygulanmadığı takdirde saçlarınızı yakabilir.

• Papatya suyu: Doğal papatya yapraklarından elde edilen, papatya suyu ya da papatya çayından elde ettiğiniz karışım ise uzun süreçte doğal bir şekilde saçlarınızı açmanıza yardımcı olur. Herhangi bir olumsuz yansıması olmaz. Saçları besler, onarır ve bakım yapar. Ama tabii birkaç defa işlem yapmanız gerekir. Yapmanız gereken sadece, saçlarınıza papatya suyunu sürmektir.

Saç Boyamak Evde

Evde Bitkisel Saç Boyama: Püf Noktaları

Evde saç boyama adımları, çeşitli içerikleri içine alır. İstediğiniz renk tonu için doğru karışımı elde etmek ve parlak renk tonu için, içine karıştıracağınız bitkisel yağlar gibi aynı zamanda saç açma işlemi de bulunur.

Evde bitkisel saç boyama işlemi de evlerinizde, pratik ve sağlıklı bir şekilde saçlarınıza renk vermenize yardımcı olur. Piyasada sayısız bitkisel saç boyası vardır. Ama unutmayın bitkisel olması demek organik olması demek değildir. Bu nedenle özellikle organik aşamasında, organik sertifikası olan markalara yönelebilirsiniz. Bitkisel saç boyalarında ise, bitkisel toz karışımlarını temin edebilirsiniz. Bu karışımlar bitki özleri ve yağları ile elde edilir.

Ayrıca karışımı hazırlarken, içine bitkisel yağ ekleyebilir ve daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Bir diğer püf nokta ise, bitkisel boyalar aslında kına özlerinden elde edilir. Sadece içine renk tonlarına göre, farklı meyve-bitki özleri karıştırılır. Bu yüzden dilerseniz sizlerde evlerinizde, kına özleri ve istediğiniz renk tonuna göre farklı karışımlar ekleyerek, değişik renkler elde edebilirsiniz. Ama tabii kına ile saç boyama aşamaları biraz zahmetli ve uğraş isteyen bir iştir.

FOTO GALERİ / Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.