Esmerlere Giden Saç Rengi

21.11.2019
568
A+
A-
Esmerlere Giden Saç Rengi

Esmere giden saç rengi genellikle sadece siyah ve kestane olarak karşımıza çıkar. Ama tabii son yıllarda bu ön yargının aşıldığını görüyoruz. Artık her rengin farklı saç işlemleri ile her ten rengine uyumlu hale getirilebiliyor. Tabii bunun için zaman zaman, profesyonel yardım almanız gerekebilir. Esmer bir ten renginiz varsa, ten rengini ve saç rengini uyumlu bir şekilde dengeye oturman gerekir. Böylelikle görsel açıdan hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.

Esmer Bayan Saç Renkleri 2020

Saç renginiz, ten renginize yakın tonlarda olursa, saç renginiz ten renginiz ile kaybolur ve hoş bir duruş sergilemez. Bu dengeyi de cilt alt tonunuza göre uyumlu renkleri tercih etmekle sağlayabilirsiniz.

Esmerlere Giden Saç Renkleri

Esmere giden saç rengi, özellikle son dönemlerde altın kahve tonu olarak karşımıza çıkar. Trend renklerden biri olan altın kahveyi, kızıl kahve tonları takip edebilir. Aynı şekilde çikolata kahve gibi kahvenin farklı tonları da tercih edilebilir. Bu renkleri balyaj ya da ombre gibi saç işlemlerinde de değerlendirebilirsiniz. Esmer tenli kişiler, sıcak cilt alt tonuna sahip olduğundan dolayı, kızıl kahve ya da altın kahve gibi renkler cildinize sıcak etkisi ile hoş bir uyum sağlanır.

2019 Esmer Bayan Saç Renkleri

Esmelere Yakışan Saç Renkleri

Esmere yakışan saç renkleri; altın kahve, kızıl kahve ya da çikolata kahve gibi kahvenin çarpıcı ve sıcak tonları olduğunu belirttik. Ayrıca tabii klasik tonlardan biri siyah ve kestane renkleri de her zaman tercih edilebilir. Ama farklı bir görsellik ve stil sahibi olmak istiyorsanız, kahvenin altın yansımalarını tercih edebilirsiniz. İlgili renk tonlarını, balyaj ya da ombre gibi saç işlemlerinde de rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Saçlarınızın hepsine öncelikle boyamak istemiyorsanız, bir bölümünde kızıl kahve ya da altın kahve tonları ile ombre işlemini uygulayabilir ve genel görüşünüzde aydınlık bir görünüm etkisi elde edebilirsiniz.

Saç Renklerine Göre Işıltı Atmak

Saça ışıltı atmak birden fazla saç tekniği işlemi ile gerçekleşebilir Doğal saç renginize göre ışıltı atabileceğiniz gibi saçlarınızın rengini değiştirdikten sonra,...

Cilt Alt Tonunu Nasıl Belirlerim

Esmere giden saç renkleri gibi diğer ten rengine sahip kişilerinde, cilt alt tonunu bilmesi gerekir. Sizlerde henüz cilt alt tonunuzu bilmiyorsanız, bileğinizin iç bölümündeki damarların renginden soğuk ya da sıcak cilt alt tonunuzu belirleyebilirsiniz.

Esmer Bayan Saç Renkleri 2019

Bileğinizin iç bölümündeki damar renkleri, yeşil ya da zeytuni kahverengi renklerine sahipse ayrıca cildiniz üzerinde; şeftali, sarı, altın rengi yansımaları varsa, sıcak cilt tonuna sahipsiniz demektir. Ki esmer tenli ve buğday tenli kişiler genel olarak sıcak cilt alt tonuna sahiptir. Eğer, mavi ve morumsu damaralar bulunuyorsa da soğuk cilt alt tonuna sahip olursunuz, bu da genellikle açık tenli, beyaz-pembe ten rengine sahip kişilerdir.

Esmer Bayan Saç Renkleri

Cilt alt tonuna göre, sıcak etkili esmerlere; özellikle altın yansımalara sahip saç renklerini önerebiliriz. Soğuk cilt tonuna sahip, açık tenli kişilere de genellikle, açık saç renklerinin küllü yansımaları önerilebilir.

Esmerlere Giden Ombre Renkleri

Esmerlere giden saç renkleri trendlerine baktığımızda, son dönemlerde karşımıza özellikle, altın kahve ve kızıl kahve gibi parıltılı tonlar çıkar. Her biri de daha aydınlık bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Saç rengi yüz ifadeniz üzerinde de etkili olduğundan dolayı, saç renginizin altın yansımaları yüz ifadenizi de yumuşatır. Bu nedenle özellikle, ombre gibi saç işlemleri ile ilgili renkleri denemenizi önerebiliriz.

2020 Esmerlere Giden Saç Renkleri Kadın

Saç diplerini normal kahve boyayabilir ve uçlarına doğru yoğunlaşan renk geçişlerinde, altın yansımalarına sahip kahve rengi ile ombre işlemi yaptırabilirsiniz. Aynı şekilde kızıl tonlarını sevenler için, kızıl kahve tonlarını da ombre işlemi için tavsiye edebiliriz. Kahvenin özellikle sıcak etkili tonları size oldukça farklı bir hava katacaktır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

Esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri bahsedeceğiz bu yazımız da isimleri listesinden ilk sırada hiç kuşkusuz ki tabiki de koyu saç rengi olan kahverengi gelmektedir...

FOTO GALERİ / Esmerlere Giden Saç Rengi

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.