Doğru Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır

25.10.2019
233
A+
A-
Doğru Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır
Saç dökülmesi; kadın, erkek fark etmeksizin her insan için oldukça stresli bir deneyim veya süreç olarak adlandırılabilir. Bu olumsuz deneyimi tetikleyen bir çok farklı sebep bulunmaktadır. Hormonal dengesizlik, düzensiz ve yetersiz beslenme, kimyasal maddelere kalmak, genetik faktörler ve psikolojik problemler olarak sıralanabilir. Bu sebeplerin yanı sıra farklı sebepler yüzünden de kadın veya erkek bir çok insan saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır.
Uzmanlar bir gün boyunca her insan için 50-100 arasında saç telinin dökülmesinin normal bir durum olarak karşılıyor. Ancak bu sayının gözler görülür bir şekilde artmış olması ne yazık ki işlerin ters gittiğinin işareti oluyor. Sağlıklı ve kuvvetli saçlarınızın olduğunu düşünüyorsanız dahi saç sağlığınızın düzenli olmasını sağlamak doğru bir şekilde bakım yapabilmek için dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor.

Saç Bakımı Önerileri

Saç Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saçınızı yıkarken ve kuruturken dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz;
Saçınızı Yıkarken:
 • – Şampuanınızı önce elinize ve daha sonra saçınıza uygulamanız gerekmektedir.
 • – Su sıcaklığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüksek ısı da ki su saç derisi ve saçınıza zarar verebilir, fazla soğuk su ise grip ve baş ağrısı gibi diğer rahatsızlıkları tetikleyebilir. Bu yüzden saçınızın ılık su ve saç dökülmesini önleyici şampuan ile yıkanmasına özen göstermeniz gerekir.
 • – Şampuanı saçınıza sürdükten sonra derinizi ve saç köklerinize zarar verecek şekilde tırnaklarınızı kullanmamanız önerilmektedir. Parmak uçlarınızı kullanarak daha naif bir şekilde kafanıza masaj yapar gibi şampuanı saçınıza yedirmeniz gerekmektedir.
  Saçınızı Kurularken:
  • – Saçınızı birden fazla parçaya ayırarak kurulamaya çalışın.
  • – Saç kurulama esnasında yumuşak bir havlu kullanabilirsiniz.
  • – Saçlarınızı makine ile kuruturken yüksek ısılara maruz bırakmamaya özen göstermelisiniz.
  Saç dökülmesine karşı etkili bir ürün olan Anaphase+ Şampuan tercih ederek saçlarınız için en doğru kararı vermiş olursunuz. Günlük kullanıma uygun olan ürün, destekleyici bir saç bakım ürünüdür. Saç bakımınız için ihtiyaç duyulan ana besinleri içeriğinde barındıran Ducray Anaphase Plus şampuan, saçınızın güçlenmesini, canlılık ve hacim kazanmasına yardımcı olur. Deri gözeneklerini temas ederek saç diplerinizi besler ve gün boyunca hava almasına yardımcı olur.
  Saç dökülmesine karşı bakım şampuanı Anaphase Plus’ı https://www.evdeeczane.com güvencesi ile hemen satın alabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Doğru Saç Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.