Yazma Oyaları ve Modelleri 2013

25.02.2013
5.282
A+
A-
Yazma Oyaları ve Modelleri 2013

Her yıl desen desen farklı yazmalar üretilse de onu tamamlayacak yazma oyaları hanımların maharetli ellerin çıkmakta geç kalmıyor.

2013 yazma oyları bayanların moda ilgisiyle eskisiyle yenisiyle harmanlanarak ellerdeki ve başlardaki yerini aldı bile.

Rengârenk bir yazmaya sade renkli bir 2013 yazma oyası modeli ile farklı bir zarafet katabilir.

Kendi zevkinizi ve emeğinizi yazma oyanız baş tacı edebilirsiniz. Genellikle evlerde kullanılan yazmalar kapalı bayanların dışarıdaki şıklığını yazma oyası modelleri ile evlerinde devam ettirebilirler.

Yılın moda renkleri ile uyumlu pullarla, boncuklarla süsleyip ışıltı seven bayanlar bu ışıltıyı yazma oyalarında gösterebilirler.

Aynı zamanda çeyiz sandıklarının başkarakterlerinden dahası demir başlarından biridir yazma oyaları. Anneler daha kızları bebekken yazma oyalarını sandıkta biriktirmeye başlar.

Büyükler benden hatıra olsun düğününü göremesem bile el emeğim yazma oyası bulunsun diyerek hatıra bırakır gönlünce. Yazma oyaları ve modelleri bir çeşit gelenektir kültürümüzde. Baktığımızda yıllar geçse de menekşe yazma oyası, gül oya, Türkan şoray gibi isimlerle anılmış ve vazgeçilmemiştir.

İğne oyası yazma oyaları olsun tığ işi yazmaoyaları olsun hepsi farklı bir güzellik katar yazmalarımıza. Aynı zamanda her el emeği örgü de olduğu gibi yazma oyası modelleri becerikli bayanlara bir ek gelir sağlar.

Her yıl kendini yenilerek güzelleştirir. Yazmalardaki tasarımlar 2013 yazma oyalarını gölgede bırakmaya çalışsa da inatla vazgeçmeyeceğimiz bir güzelliktir.

Sizlerinde yazma oyaları gibi bir zarafetten uzak kalmamanız ve hem kendi hem de kızlarınızın çeyizlerine birer hatıra olsun diye 2013 yazma oyası modellerinden bir kaçını sizlerle paylaşıyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. esra dedi ki:

  yazma oyalarına bayıldım bayıldım

 2. güzel dedi ki:

  yazma oyalarını hazır alacağımız yerler var mıdır?

 3. yeliz dedi ki:

  yazma oyalarına bayıldım çok renkliler

 4. yeliz dedi ki:

  yazma oyaları çok şirinler örnekleri çok sevdim ve örmeye başladım bile