Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

0
38

Her ev hanımı kendi elleriyle özene bezene örer banyo lif örneklerini. Kız çocuklarına da örgü örmeye lif örneklerinden başlatırlar. Çünkü yapımı çok kolay ve eğlencelidir. Hazır alınan liflere göre daha sağlıklı olduğu için tercih ederiz elde örmeye. Tığ ile kısa zamanda ve kolayca örebileceğimiz çiçekli banyo lif örnekleri ise kesinlikle liflerimiz arasında ilk sıralarda yer alır. Bunun yanında birçok farklı çiçek desenlerinde liflerde örebilirsiniz. Genellikle tığ ile örülmesine rağmen şişle ve kasnakla örülen lif modelleri de vardır.

 

Sizlere hemen aşağıda, çok sayıda lif örneğini sunmaktayız. Ancak en güncel ve detaylı içeriği bu linkimizde bulabilirsiniz. 2019 çiçekli lif modelleri ve yapılışı konusunun detayları için linkimize tıklayabilirsiniz.

 

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı 2019

Bu linkimizde yer almakta olan içeriklerimize örnek vermek istedik. Üç adet modeli sıralayalım.

Bu yazımı ise 2018 senesindeki en fazla dikkat çeken çiçekli lif modelleri ve yapılışlarını kapsamaktadır.

Lif modelleri hanımların hayal gücü ile çok değişik model ve renklerle banyoda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle evlilik çağı gelmiş çocuklarımız için çeyizde yer bulan birbirinden güzel motiflerde lif örnekleri annelerin çocuklarına bıraktıkları hediyelerden bir tanesidir.

Bunun yanında eşimize dostumuza ve sevdiklerimize hediye edebileceğimiz eşyalar arasında gelmektedir lif örnekleri. Lif örneklerinden hediye olmaz demeyin. Sonuçta çam sakızı çoban armağanıdır eme üzerindeki desenlerin bir emek olduğu ve bununda en güzel hediye olacağını hanımlar çok iyi bilir.

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

Yeni doğmuş bebeklere hediye paketi hazırlarken için yumuşak iplikten yapılan bir lif harika olacaktır. Bebeklerin cildi hassas olduğundan dışarıdan alınan lifler yerine beyazla çocuğun cinsiyetine göre pembe veya maviyle örülen çiçekli kuzulu lif modelleri çok daha makbule geçecektir. Çünkü elde örülen lifler hem hijyen açısından daha sağlıklı olacak hem de istenilen yumuşaklıkta ve büyüklükte yapılabilecektir.

 

Çiçekli lif örnekleri ve yapılışı oldukça basittir. Siz sadece kullanacağınız çiçek motifi ve çiçeğe uygun renkte ip bulmanız lif yeterli olacaktır. Lif şeklini ister kare, ister yuvarlak model isterseniz elbise lif modellerinden biri ile çok daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Elbise seklinde yapılan modellere eklenen cepler ise sabunu koyup daha rahat banyo yapmanıza yardımcı olacaktır. lif örnekleri yapılışı açıklamalı olanları takip ettiğinizde elbise şeklinde olanları yapmanın kolay yollarını da öğrenebilirsiniz.

 

Eğer lif modelinizde kullanacağınız çiçek ve renk seçiminde karasızlık yaşıyorsanız sizlere çiçekli lif örnekleri ve yapılışı galerimizde birbirinden şık ve güzellikle rengârenk çiçekli lif modellerinin resimlerine göz gezdirebilirsiniz. Çiçekli lif modellerimizde sadece çiçek resimleri bulunmaz. Çiçeklerin yanında farklı figürler de yer alabilir. Çiçekle birlikte elmalı lif modelleri dikkatinizi çekebilir.

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

 

Çiçekli Kat Kat Lif Modelleri

Genellikle lifler tek katlı veya cepli şeklinde yapılır. Çeyizlere yapılan lif modellerinde ise binibir türlü modelleri görmeniz mümkündür. Kızınızın çeyizine lif örüyorsanız mutlaka üst üste birden fazla kattan oluşan modelleri değerlendirmelisiniz. Tam anlamıyla çeyizi süsleyecek harika bir görüntüsü olduğunu göreceksiniz.

İşlemeli Lif Motifleri

Bazı lif modellerinde çiçek figürü örerken uygulanır. Bazı modellerde ise lif ilk olarak tığla, şişle veya kasnakta düz olarak örülür. Üzerine rengarenk çiçekler sonradan işlenir. Sonradan işleme yöntemi ile daha fazla çiçek ve desen modeli ortaya çıkarmak mümkündür.

Önceki İçerikAksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Sonraki İçerikAtkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışı

38 YORUMLAR

  1. çiçekli lif modelleriniz gerçekten çok güzel uzun lif modelleri yazınızada baktım birbirinden güzel lif örnekleri var. çiçek desenli, çiçek motifli lif örnekleriniz yok mu paylaşabilirmisiniz.

  2. çiçekli lif modellerindeki ilk sıradki yeşil renkli model de motifler ayrı örülüp mü birleştiriliyor yoksa bütün mü örülüyor?

  3. çiçekli lif örnekleri 2013 yılında tasarımları ile ön planda olduğu için bayanların el becerileri artıyor değişik tarzlarda kendimiz çeyizliğimizi en beğendiğimiz modeller ile yapıyoruz bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

  4. ben bir türlü örmeyi becermedim ama örenler muhteşem örmüş ve siteye resimleri de muhteşem düzenlemişler vallahi kendimi alamıyorum sürekli bakıyorum sitenize.

    • didem hanım sadece lif modellerini örnek verme amaçlı paylaşıyoruz. lif modellerinin satışını sitemiz aracılığıyla yapmıyoruz. ilginize teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz