Kadın ve Moda

Omuz Hizasındaki Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

20.09.2020
Omuz Hizasındaki Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Saç, kadın güzelliğinin en önemli unsurudur. Uzun, omuzda veya kısa birçok şekilde kesim tarzı vardır. Omuz hizasındaki saçlar son dönemlerde oldukça popüler. Pek çok ünlü de omuz hizasındaki saç modellerini görmekteyiz. Bazı kişiler omuzdaki saçı ne kadar modeli olabilir diye düşünebilir. Oysaki Omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir? Hususu öğrenildiğinde ne kadar fazla model olduğu fark edilecektir.

Omuz hizasında kesilen küt ve uzun bob veya longbob kesim olarak bilinen modeller en favorilerdir. Çevremizde gördüğümüz favori modellerin sayısını artırabiliriz. Yeni trendlere bakıldığında önümüzdeki günlerde omuzlarda saç modellerini daha sık göreceğe benzemekteyiz. Saçı omuzda kestirip kendi haline bıraktınız. Bu aradığınız model olmayacaktır. Omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir öğrenildiğinde yapılacak olan şekillendirme saçınızı daha güzel gösterecektir.

Omuzlarda Doğal dalgalar

Doğallık her zaman için çok daha tercih edilir bir durumdur. Yapaydan ise omuz hizasındaki doğal dalgalar çok daha çekici duracaktır. Doğal dalgalar omuzlardaki kesimi daha net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Doğal dalgaları elde edebilmek için şekillendirici jeller kullanılabilir. Şekillendirici jelin kullanıldığı saçtan bir tutam alınır. Yuvarlak fön fırçasına sarılır. Doğal dalgalar oluşturulduktan sonra sabitleyici sprey sıkılarak dalgaların daha uzun süre kalıcı olması sağlanır.

Omuz Hizasındaki Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

 

Omuzlarda Düz saçlar

Düz saç modeli, çok uğraştırmadığından dolayı hayat kurtarıcı olarak nitelendirilir. Yapılışı kolay olduğu kadar kullanımı da rahat ve kolaydır. Omuz hizasında kesilen düz saçlar hem sade hem de şık durmaktadır. Yapılışının pratik olması ve şıklığı sizi cezbedecek ve en favori saç modeliniz olacaktır. Düz model için kesim yapıldıktan sonra omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir için size bir düzleştirici gerekmekte. Doğuştan saçları düz olanların buna bile ihtiyacı yoktur. Düzleştiriciyi kullandıktan sonra elektriklenmeyi önlemek için şekillendirici krem kullanılır. Macun şeklindeki kremden fındık büyüklüğünde alınır, avuç içinde ısıtılır ve saçlara baştan uçlarına kadar sürülür.

Omuzlarda Dağınık Bukleler

Omuz hizasında kıvırcık saçları olanlar için oldukça basit ama bir o kadar da dikkat çekici bir modeldir dağınık bukleler. Yapımı çok kolay, kullanımı güzel hissettirir. Yapımı 5 dakikayı bile almayacak kadar pratik. Kıvırcık omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir için elinize şekillendirici köpüğü alın. Elinize biraz sıkın. Köpüğü saçlarınıza yukarıdan aşağıya doğru baskılayarak uygulayın. İşlem bittiğinde dağınık ve hacimli bukleler ortaya çıkacak.

Omuzda Örgülü Yarı Toplu Saç

Saç modelleri arasında yarı toplu saçları yapmak en kolayları arasındadır. Omuz hizasında kesilmiş olan saçların önünden iki ayrı tutam alınarak örülür. Örgüler arkada birleştirilir. Dağılmasını önlemek için lastik toka kullanılır. Örgü kullanılması yarı toplu saçlara farklı bir hava katmaktadır. Örgü modeli olarak balıksırtının kullanılması daha uygun olacaktır. Gün boyunca rahat kullanım elde edebilmek için güçlü tutuşlu sprey uygulanmalıdır.

Omuzlarda Yarım topuz

Half bun yani yarım topuz zahmetsiz elde edilen bir güzelliktir. Yarım topuz, pratik ve şık duruşuyla beğenileri toplamaktadır. Omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir konusunu öğrenerek anında half bun modelini yaparak dışarı çıkabilirsiniz. Yarım topuz için her iki yandan alınan saçlar yukarıda toplanarak atkuyruğu yapılır. Sprey yardımıyla krepe atılarak saç kabartılır. Kabartılan saça topuz şekli verilir.  Düz, dalgalı ve kıvırcık saçlarda rahatlıkla uygulanabildiğinden dolayı çok tercih edilmektedir.

Omuzlarda Taç Örgü

Sokak stilinde ve bazı gece kıyafetlerinin üzerine kullanılan taç örgü omuz hizasındaki saçlarda da kullanılır. Bunu yapabilmek için öncelikle saçlar maşa ile şekillendirilir. Şekillendirilen saçlar yandan ayrılır. Ayrılan kısmın ön tarafından başlanarak saçlar geriye doğru örülür. Kulak hizasına gelene kadar örmeye devam edilir. Biten örgü tel toka ile sabitlenir. Omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir konusunda taç örgüyü yapmak çok kolaydır. Örgünüzün daha hacimli durmasını istiyorsanız örgünün yanlarını hafiften çekerek gevşetin. Böylece saçınız çok daha hacimli görünür.

Omuz Hizasındaki Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Omuzlarda Kahkül Modeli

Omuz hizasındaki saçlara kahkül son derece yakışmaktadır. Yüz şekli uygun olanlar kesinlikle kahkülü denemelidir. Her güzel bayan dikkatleri üzerine çekmek istemez. Fakat bazı bayanlar güzelliklerinin dikkat çekici olmasını isterler. İşte kahküller güzelliklerinin dikkat çekici olmasını isteyen hanımların ilk tercihidir. Dalgalı ve düz bütün saçlarda kahkül çok güzel durur. Önemli olan yüze yakışan kahkül şeklini belirlemekte.

Omuzlarda Saç Rengi Önerileri

Omuzlardaki saçlarda bazı renkler çok daha fazla kendini göstermektedir. Bu renklerle omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir birlikte değerlendirilir ise sonuç etkileyici olacaktır.

  • Ombre: Naturel tonlarda yapılmış olan ombre özellikle yaz ayları saçlarında harika durmaktadır. Kişi kendi saç renginin bir ton açığını kullanırsa ideal olur.
  • Çikolata kahve: Doğal ve ışıltılı renkleri ile çikolata kahve çok beğenilmektedir. Omuzlardaki saçlarda kullanıldığında çok daha taptaze bir tarz ortaya çıkarmaktadır. Nerdeyse her ten rengiyle uyum sağlayan çikolata kahve mutlaka denenmelidir.
  • Gri: İnsanlar saçlarındaki beyazları kapatmaya çalışırken yeni nesil saçlarını griye boyamaktadır. Başlangıçta tuhaf gelen bu renge nerdeyse herkes alıştı. Farklılık oluşturmak isteyenler, değişiklikten yana olanlar saçlarınızı omuzlarınızda kestirip griye boyatın. Omuzlarda gri popülerliğine siz de dahil oldunuz.
  • Karamel: Kahve ve sarı rengin sıcaklığını ve enerjisini toplayan karamel yaz aylarındaki bronz ten ile harika uyum yakalamaktadır. Omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir ve nasıl boyanmalıdır da karamel güzel bir tercihtir. Bakır ve altın tonlarının karışımından elde edilen karamelin ışıltısı ile ekstra güzellik elde edin.
  • Açık sarı: Modası asla geçmeyen ve galiba hiç geçmeyecek olan açık sarı bayanlara feminen bir hava katmaktadır. Açık tenli bayanlarda çok daha cazip duran açık sarı, omuzlarda olduğunda daha dikkat çekici durmakta.
  • Balyaj: Çeşitli işlemler neticesinde ışıltı katılan saçlar, yaz aylarının vazgeçilmez modasıdır. Işıltısı ile yaza ayak uyduran balyajlı saç omuzlarda çok daha dinamik, enerjik ve canlı durur. Omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir mevzusunda balyaj trendini unutmamak gerekir.
  • Kestane rengi: Kızıl ve kahve karışımından elde edilen kestane rengi, gizemli bir o kadar da etkileyici bir renk. Her cilt rengiyle uyum sağlamaktadır. Naturel yansımaları ve ışıltıları ile herkesten farklı olmak için saçını omuzlarında kestir, rengini kestane rengine boyat.

Omuz Hizasındaki Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Omuzlarda Saç Modasına Uyan Ünlüler

Kendinden doğal dalgalara sahip Cobie Smulders’un saçlarını yapabilmek için öncelikle saçlara dipten uca kadar krem sürülür. Saçların hacim kazanması için tersten kurutulur. Saçlara maşa yardımıyla doğal dalga görünümü verilir. Doğal dalga için hafiften kıvırmak yeterlidir. Uçlardaki lüleler daha belirgin olacaktır. Omuzlardaki saçlar modasına uyan bir diğer ünlü ise Jennifer Lavrence’dir. Lavrence, saçlarına çok küçük dokunuşlar yaparak sıradan görünmesinin önüne geçmiştir. Jennifer Lavrence’nin saçlarını yapabilmek için ışıltı veren serumlardan kullanılmalı. Kurutulan saçlar parmaklar yardımıyla şekillendirilir.

Bugidı yardımıyla muhteşem güzellikte saçlara sahip olmuş olan kişi Cate Blanchett’tir. Yüzü çevreleyen saçların daha kabarık durması için kabartarak taramak gerekir. Dalgalarla hareketlendirilen saçlar çok modern görünmektedir. Omuz hizasındaki saçlara nasıl şekil verilir için Natalie Portman’ın saçlarından ilham alınabilir. Modern saç görüntüsünü elde edebilmek için öncelikle yıkanan saçlara parlaklık veren serum sürülür. Düzleştirici etkisi de olan serumlu saç kurutulur. Kurulamadan sonra tekrar ısıdan koruyan ve düzleştiren serum kullanılarak şekil alması sağlanır. Jewel, Karlie Kloss, Claire Danes de omuzda saçın en çok yakıştığı ünlülerdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.