Kadın ve Moda

Nişan Söz Bohçası Modelleri Hazırlanışı ve Yapılışı 2016

Nişan Söz Bohçası Modelleri Hazırlanışı ve Yapılışı 2016

Nişan söz bohçası modelleri hazırlanışı ve yapılışı 2016 için sizlere konu detayları yanı sıra çok sayıda örnek modeli de paylaşacağız.

Nişan söz bohçası modelleri hazırlanışı ve yapılışı 2016 yılına uygun şekilde nasıl olmalı sorusuna cevap bulmaya çalışacağız. Burada hem gelin bohçası hem de damat bohçası hazırlanışı ve modelleri üzerine bir yazı hazırlamak istedik. Birazdan örnek modeller ve sonrasında da ne şekilde hazırlanacağı üzerine ayrıntılı yazımız olacak. Şimdi ise sizlere bir kaç yazımızın linkini sıralayacağız. Bu linklerde de oldukça geniş kapsamlı şekilde konu anlatılmaktadır.

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır

Nişan ve Söz Bohçası Modelleri Yapılışı

2016 Damat ve Gelin Nişan Söz Bohçası Hazırlanışı

2016 damat ve gelin nişan söz bohçası hazırlanışı konusunda öncelikle; kültürümüzde yer alan bu güzel geleneğin, erkek ve kız tarafları arasındaki hediye alıp verme anlamına geldiğini genel olarak belirtmiş olalım. Kız tarafı erkek tarafına, erkek tarafı ise kız tarafına çeşitli hediyeler verir ve bunu da oldukça şık bir şekilde süslenmiş gelin bohçası ya da damat bohçası şeklinde isimlendirir.

Gelin nişan ve söz bohçası nasıl hazırlanır sorusuna cevap vermeye çalışalım. Burada dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, gelin için hazırlanan bohçada sadece geline hediyeler yoktur. Kız tarafı yakınlarına da ( kardeşi, annesi, babası gibi) hediyeler yer almaktadır. Bohçanın içerisinde; makyaj setlerinden sabahlık takımına, cilt bakım ve parfüm setlerinden ayakkabıya, gecelik ve iç çamaşırlarına kadar geniş bir hediye çeşitliliği bulunmaktadır.

Damat nişan söz bohçası nasıl hazırlanır ile ilgili de detaylar vermeye çalışalım. Yine verilecek olan hediyeler sadece damada değil aynı zamanda ailesine de verilebilir. Bu bohça içerisinde Gömlek, tıraş seti, ayakkabı, terlik, çorap, kravat, iç çamaşırı ve banyo lifi gibi eşyalar yer alır. Son bir hatırlatma yapmak gerekirse; yöreden yöreye ve kültürden kültüre çeşitli farklılıklar görülebilir. Bu nedenle de çeşitli eksiklikler ya da fazlalıklar da yazıda bulanabilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar