Kadın ve Moda

Nişan Elbisesi Modelleri

24.05.2021
Nişan Elbisesi Modelleri

Düğüne ilk adım ve ön hazırlık olarak görülen nişan detayları da oldukça önemlidir. Evliliğinizde ilk adımı attığınız bu yol da nişan töreni de güzel bir uyumu simgeler. Bu nedenle herkes bu özel günde, kusursuz güzelliğe sahip olmak ister. Prenses gibi olmak isteyen genç kızlar için, nişan elbise modelleri tercihinde genellikle kabarık modellerdir. İşlemeli, incili, sırt dekolteli, göğüs dekolteli, ince askılı, balık elbise, V yaka, straplez gibi detaylara sahip uzun ya da kısa sayısız nişan elbise modeli vardır. Tabii genellikle kabarık etekli ve renkli nişan elbiseleri prenses olmak isteyenler için idealdir.

2021 Nişan Elbisesi Modelleri

Nişan Elbisesi Kombinleri

Genellikle aile içinde ev ortamında yapılan nişan konseptleri, tıpkı söz konsepti gibi mütevazi bir şekilde gerçekleşir. Tabii geniş çaplı özel konseptler yapanlarda vardır. Müzik ve eğlenceli bir ortamın olduğu hoş bir nişan konsepti için, şık bir nişan kıyafeti de öne çıkar. Son dönemlerde özellikle tercih edilen, balık elbise modelleri dikkat çeker. Taşlı işlemeli detayları ile şıklığınıza şıklık katar. Aynı şekilde kısa ya da uzun elbise konseptleri ile şıklığınızı taçlandırabilirsiniz.

Nişan elbise modelleri ve kombinleri için; nişan saç aksesuarlarını da tercih edebilir ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç aksesuarını seçerken, elbisenizin yaka tipine uygun bir saç modeli tercih etmeniz gerekir. Straplez ya da kayık yaka gibi detaylara sahip elbiselerle, kolye kullanmak istiyorsanız, saçınızı toplayabilir ve fazla büyük olmayan; saç aksesuarı kullanabilirsiniz. Eğer boyundan bağlamalı bir elbise tercih ettiyseniz, kolye takamayacağınız için saçınıza gösterişli bir aksesuar takmanız uygun olur.

Gösterişli Nişan Elbisesi Modelleri

Nişan Elbiseleri Nasıl Seçilir?

Her kadın kendi nişanında veya ailesinden birinin ya da yakın arkadaşının nişan gününde, kendini özel hissetmek için, güzel bir abiye giymek ister. Tabii tercih edeceğiniz nişan elbisesi modelleri, konsepte de uyumlu olması gerekir. Bu nedenle davetiye de yer alan ayrıntıları da gözden geçirmeniz gerekir. Söz ve nişan bir arada olabilir. Sade veya şık bir nişan töreni mi gibi detaylar, abiye tercihi için önemlidir. Tabii ev sahibi sizseniz, detaylara göre rahatlıkla bir seçim yapabilirsiniz. Öncelikle nişan ve düğün gibi özel günlerde, geline ve damada yakınlık durumuna göre abiye seçimi yapılır.

Yakın arkadaşınızın ya da aile üyelerinden veya akraba durumlarında, abartılı ve şık bir abiye tercih etmeniz uygun olur. Ama yakınlık dereceniz biraz daha uzaksa daha hafif seçimler yapabilirsiniz. Bu nedenle, nişan elbisesi modelleri ve seçimleri önemlidir. Nişan töreni kombinlerinde genellikle, diz boyu elbiseler ve yüksek topuklu ayakkabılar tercih edilir. Eğer söz-nişan, kokteyl tarzında olacaksa elbiseniz dizlerin biraz üstünde olabilir. Ayakkabı tercihi de zevkinize göre farklı modeller tercih edilebilir. Aynı zamanda yarı resmi bir nişan töreni ise, zarif elbiselerinize uyumlu takı ve ayakkabı seçimi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İşlemeli Nişan Elbisesi Modelleri

Gelin İçin Nişan Kıyafetleri

Kendi nişan davetiniz için, tabii gecenin yıldızı olarak en özel kıyafeti giyebilirsiniz. Zevkinize uygun ve nişan töreninizin olacağı mekana göre, abartılı ve işlemeli gibi dilediğiniz gibi abartılı tercihler yapabilirsiniz. Önemli olan kendinizi gecenin yıldızı ve prensesi gibi özel hissetmenizdir. Böylelikle güzel ömür boyu güzel anlarınızı keyifle hatırlayabilirsiniz.

[haber id=”3459″]

Nişan elbisesi modelleri arasından, size en uygun olan ve özgüveninizi taze tutan bir abiye tercih etmelisiniz. Kıyafetin içinde hem rahat hareket edebilmeli hem de özgüvenli bir şekilde taşıyabilmeniz gerekir. Beyaz veya renkli ya da kabarık prenses modelleri gibi ince detayları, iyice düşünerek karar vermelisiniz. Böylece en çok istediğiniz ve içinde olmaktan keyif alacağınız bir abiye tercihini doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

Kırmızı Nişan Elbisesi Modelleri

Nişan Töreninde Beyaz Giymeli miyim?

Nişan törenleri, düğün öncesinde önemli bir ve eğlenceli bir adımdır. Tabii düğününüze yakın ya da arasında uzun bir süre olması, nişanın büyüklüğünü de belirleyebilir. Düğüne yakın bir tarihte yaptığınızda, daha sade bir tören düzenlenebilir. Ama arada uzun bir süre olacaksa, genellikle düğün gibi eğlenceli şekilde kutlanır. Bunlar tabii herkesin gelenek ve kültürüne göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda nişan elbiseleri, genellikle gelinliğe benzer şekilde tercih edilir. Fakat renkli modelleri öne çıkar. ,

Tabii beyaz rengin asilliğinden vazgeçemeyenler beyazı tercih eder. Gecenin prensesi ve yıldızı olduğunu hissetmek isteyen genç kızlar, özellikle beyaz ya da pudra rengi soft renkleri tercih eder. Bu renkler sizi daha özel ve hoş kılacaktır. Nişan elbisesi modelleri, her renge sahiptir. Genellikle, pudra rengi ve tonları, beyaz rengi ve altın tonları gibi soft renkler hoş yansımalar sağlayabilir. Ama tabii nişan elbiseniz, kabarık ise beyaz yerine farklı renk tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü gelinliğinizde kabarık ve beyaz olacağından, nişan kombininin farklı olması daha hoş olur. Düz abiye tercihinde beyaz tercih edebilirsiniz.

Kışlık Nişan Elbisesi Modelleri

Nişan Elbisesi İçin En İyi Renkler

Nişan elbisesi renkleri, tamamen zevkinize bağlıdır. Ayrıca gelin için nişan elbisesi, davetlilerden ayrılan renk tonu taşıması önemlidir. Tabii aynı tonlarda sayısız elbise olabilir, ama sizin giydiğiniz elbisenin tonu işleme detayları ve özel ayrıntıları ile diğerlerinden ayrılması gerekir. Beyaz, pudra rengi, altın renkleri ve pastel renkler gerçekten hoş ve güzel görünebilir. Tabii nişan elbise modelleri ve renkleri mevsime göre tercih edilmeli.

[haber id=”41092″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.