En Güzel Gece Kombinleri

20.06.2020
76
A+
A-
En Güzel Gece Kombinleri

Geceleri düzenlenen organizasyonlar, eğlenceler ve partilerde daha şık olmak için özel kıyafetler tercih edilir. Kıyafetlerin özel seçilmesi, giyen kişinin kendini gecenin yıldızı olarak göstermeye çalışmasından kaynaklanır. Her bayan doğru seçimler yaptığı müddetçe yıldız gibi parlayabilir. Gece kombinleri, sadece elbise seçimiyle bitmez. Çanta, aksesuar, takı ve daha birçok detayla kombin yapılması ve tamamlanması gerekir.

Parti veya eğlenceler özel bir sebeple veya eğlence için yapılır. Düzenlenen organizasyonun bir amacı ve konsepti varsa kıyafet ona göre belirlenir. Genel anlamda gece kombinlerinde etek ve elbise kullanılır. Vazgeçilmez olan elbise, tek parça olduğundan daha kolay kombin yapılır. Farklı tasarımları, renkleri ve modelleri olduğundan her vücut tipine uygun elbise bulmak mümkündür.

Siyah elbise ve çeşitleri gece kombinleri için bir klasiktir. Yılın trendi olan model veya tarz siyah bir elbiseden dolabınızda bir tane bulunursa üzerine saç şeklinizi, takılarınızı, kemerinizi, ayakkabınızı değiştirerek birçok gece giyebilirsiniz. Tercihini siyahtan yana kullanmayanlar kırmızı elbise de giyebilir. Tutkunun, sevginin rengi olan kırmızı elbiseniz çizgili olursa daha modern bir tarz yakalarsınız.

Gece Kombinleri

Pantolonlu Gece Kombinleri

Bayanlar partilerde, eğlencelerde neden daha güzel giyinmek ister? Çünkü partiye gelen kişiler eğlenmek amacıyla gelirler. İnsanların partilerde eğlenmekten ve güzel olmaktan başka amacı yoktur. Hanımlar da “en güzel” olduklarını ispat etmek istediklerinden dolayı güzel ve feminen giyinirler. Pantolon normalde gece kombinlerinde pek kullanılmaz. Genelde etek ve elbise tercih edilir. Özenle tasarlanmış harika pantolonlar ve üzerine seçilecek şık bluzlar sayesinde çok dikkat çekici gece kombinleri oluşturulabilir.

Alternatiflerin fazla olması seçim rahatlığı verir. İster pantolon, ister etek, ister elbise ile yapılacak kombinlerle gecenin yıldızı olmayı başarabilirsiniz. Zarif ve şık bir tarzla eğlenceye katılmak için geniş kesim pantolonlar tercih edilmelidir. Geniş ve dökümlü pantolonlar hem rahat etmenizi sağlar hem de çok şık durur. Fazlalıklarından şikayetçi olan hanımlar geniş kesim siyah pantolon giyer ve altına yüksek topuklu ayakkabı tercih edelerse olduklarından çok daha zayıf ve uzun görünürler.

Geniş pantolonlar üzerine fantezi üstler giyilmelidir. Yüksek belli pantolonların üzerine ceket formatında kısa fantezi üstler de harika bir kombin oluşturur. Pantolon ve üstlerin aynı renkte seçilmesi daha fit ve bütün görünmeyi sağlar. Pantolonların altına sivri burunlu topuklu ayakkabılar tercih edilmeli. Kıyafetin rengiyle ayakkabının uyum sağlamasına ayrıca özen gösterilmelidir. Pantolonlu gece kombinleri takılar ile tamamlanmalıdır. Takı olmadan gece kombinlerinin şıklığı ortaya çıkarılamaz.

Gece Kulübü Kombinleri Kadın

Çeşitli konsepte sahip gece kulüpleri vardır. Kıyafet seçimi yapılmadan önce gidilecek gece kulübünün standartları bilinmelidir. Standartları ve konsepti bilindiğinde daha doğru ve uygun kıyafet seçimi yapılabilir. Uzun abiye elbiseler düğünler için uygundur. Gece kulüpleri için uygun bir seçim olduğunu söylemek zordur. Fakat uzun abiyeyi tasarımına göre değerlendirmek daha doğru olur.

Taşlı, payetli, pırıltılı, pullu mini elbiseler ve etekler gece kombinleri için daha uygundur. Kulüp kombinlerinde ayakkabılar çok önemlidir. Topuklu ve parlak topuklu ayakkabılar doğru seçimdir. Birden fazla dekoltenin olması abes kaçacaktır. Bir tek dekolte yeterlidir. Kış aylarında gece kulübüne gidilecekse topuklu ayakkabı yerine dizlere kadar topuklu bot giyilebilir. Botun süet olması daha iyi olur. Ayrıca elbisenin üzerine küçük bir suni kürk giymeniz elit bir hava oluşturacaktır.

Gece Kombinleri

Bazı hanımlar vardır nerde olursa olsun spor tarzıyla vardır. Gece eğlencesine spor tarzla gitmek için boyfriend pantolon üzerine pullu ve süslü blazer ceket giyilebilir. Blazer ceketin altına crop top üst şık duracaktır.Açık şık ayakkabılı ile tamamlanan spor kombininiz sayesinde bütün gece gözler üzerinizde olacaktır. Gece kombinleri için çantanın ebatı önemlidir. Büyük çantalar asla kullanılmamalıdır. Küçük ve ışıltılı çanta gece şıklığınızı tamamlayacaktır. Sırt çantaları geceye aykırı iken püsküllü çantalar tercih edilebilir.

Tek Renkli Gece kombinleri

İki veya daha fazla rengin uyumunu yakalamak yerine tek renk şıklığını değerlendirebilirsiniz. O renk bu renkle olur mu düşüncesi insanı belli bir zaman sonrasında yormaktadır. Tek renk kombinleri yorgunluğunuzu alacak kurtarıcılardır. Alt ve üst kıyafetiniz aynı renk olmalıdır. Tek renk kombinlerinde ise takı ve aksesuar seçimi önemlidir. Moda dünyasında monokromatik stil olarak bilinen tek renkli kombinler asla sıkıcı değildir.

Ana düşüncesinde sadeliğin yattığı tek renkli kombinler son derece şıktır. Siyahta, lacivertten, beyazdan veya bordodan yapacağınız kombinle çok zarif duracaksınız. Monokromatik gece kombinleri takılarla hareketlendirilmeli ve enerjisi artırılmalıdır.

Tek Renkli Gece Kombinleri İpuçları

Kıyafet kombinlemek bir sanattır. Uzman modacıların yaptığı kombin ile sıradan insanların yaptıkları doğal olarak aynı olmayacaktır. Tek renkli gece kombinleri yapılırken modacıların tavsiyeleri ve ipuçları dikkate alınırsa çok güzel, şık ve zarif bir tarz meydana getirilir. İşte tek renk kombinleri ile ilgili ipuçları;

 • Alt ve üst parça aynı renk olmalı. Hatta aksesuarlar dahi kıyafetlerle aynı tonlarda olabilir.
 • Tek renk kombinlerinde ayakkabı ve çanta tercihlerine önem verilmelidir. Kombinin dikkat çekici olmasında önemlidir.
 • Parça olarak tulum seçilebilir. Dökümlü hafif kumaştan yapılan tulumlar ile estetik gece kombinleri oluşturulur.
 • Elbise, etek veya tulumun kumaş seçimleri parıltılı ve gösterişli seçilebilir.
 • Etekler bacaklarına güvenenler tarafından giyilmelidir. Şayet aynı rengin farklı tonları kullanılacaksa alt koyu olmalıdır.

Gece Kombinleri

Tek Renkli Gece Kombin Tavsiyeleri

Gece partisinde, organizasyonunda veya yemekli toplantılarında gözde olabilmek için tek renk kombin tavsiyelerinde bulunacağız. Bu kombinler arasında ten renginize, saç renginize ve vücut tipinize en uygun olanı tercih ederek kullanabilirsiniz.

 • Koyu renkli kombininizi parlak ayakkabı, ceket ve kadife çanta ile tamamlayabilirsiniz. Koyu rengin tercihi ise size kalmıştır. Koyu rengin daha zayıf gösterdiği unutulmamalı.
 • Açık renkli monokromatik kombinler daha çok zayıflar tarafından tercih edilmeli. Açık pembe tonlarındaki tek renk gece kombinleri çok tatlı ve göz alıcı durmaktadır.
 • Gri etek ve gri kolsuz üstle yapılmış kombin çok estetik ve sportif durmaktadır. Gece eğlencelerinde dahi spor tarzında vazgeçemeyenler için ideal bir kombindir. Gri, tek renk kombinin en fazla yakıştığı renktir. Kombin üzerine eklenen şapka ise bambaşka modern bir hava oluşturmaktadır.
 • Siyah, gece kombinlerinin vazgeçilmezi olduğu gibi tek renk kombinlerinin de en favorisi. Özellikle fazlalıkları olan hanımlar tarafından daha çok tercih edilir.
 • Tekli kombinlerde şayet aynı rengin farklı tonları kullanılacaksa etek koyu olmalıdır. Feminenliği ortaya çıkaran etek gece kombinlerinin olmazsa olmazıdır.
 • İhtişamlı ve gösterişli elbiseyi takı ve aksesuarlarla kombin yapmak gerekecek. Takılarınız aynı renk olabileceği gibi farklı tonu da tercih edilebilir.
 • Hafif desenli tulumla kombin yapılan ayakkabı bir harika duracaktır. Ayakkabılarda tulumun deseninden bulunması ve gözlük, saat ve çanta ilavesi ile kombin zenginleştirilebilir.
 • Yaz günlerinde havuz başında yapılan partiler için bembeyaz bir kombin seçilebilir. Kısa fantezi üst, geniş pantolon ile çok ama çok şık olacaksınız.
 • Tarçın, taba, yeşil gibi pastel tonların tek renk kombinasyonu özellikle sonbahar aylarının tercihidir.
 • Kırmızı çekiciliğin ve tutkunun simgesidir. Kırmızının her tonu bayanlara yakışır. Bordo dar etek ve kolsuz kısa üstü eteğinizle aynı renkte olan çanta ile tamamlayabilirsiniz.
 • Eteğinde hafif desen bulunan sütlü kahveli tek renk gece kombinleri ile kendinizi ve gecenizi güzelleştirebilirsiniz.

FOTO GALERİ / En Güzel Gece Kombinleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.