Kadın ve Moda

Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

23.07.2020
Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Başlıklar

Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kalın telli saçlar belki de en zor saçlardan biridir. Doğru model uygulanmadığında ve doğru şekilde kesilmediğinde çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Kötü ve istenmeyen saçlara maruz kalmamak için kalın telli saçlar nasıl kesilmeli hakkında bilgi edinilmelidir. Kalın saçınız varsa kesecek kişi siz olmasanız da nasıl kesilmesi gerektiğine dair bilgi sahibi olunması durumunda kuaförünüzü yönlendirebilir ve daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Az ve seyrek saça sahip olanlar, kalın saçlılara yoğun olması ve gür görünmesinden dolayı özenmektedir. Kabarmaların olması, elektriklenmenin yoğun olması kalın telli saçların dezavantajlarıdır. Kesim stratejileri bilinerek doğru kesim yapıldığında çok zarif ve güzel bir görüntü elde edilecektir. Daha güzel görünmek için kalın telli saçlar nasıl kesilmeli ile ilgili bilgilere hakim olmak gerekir.

Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kalın Saçların Kötü Yanları

Baş edilmesi zor saçlar arasına giren kalın teli saçların kontrol edilmesi de son derece zahmetlidir. Gür olması ve yoğun görünmesi kalın telli saçların avantajlarıdır. Fakat elektriklenme fazladır. Tarakla tarandığında bile kalın telli saçlar elektriklenir. Şekil vermenin de zor olduğu saçlara doğru modelin uygulanması gerekir. Kalın telli saçların avantajları ve dezavantajları dikkate alınarak uygulanan modeller sayesinde saçları kontrol etmek mümkün olacaktır. Şık ve farklı modellerle tarzınızı oluşturabileceksiniz. Kalın telli saçların kötü yanlarını bilmek doğru modeli bulmak adına önemlidir.

 • Çok çabuk dağılır ve elektriklenir
 • Şekil verilmesi zordur. Zahmetle verilen saç modeli kısa sürede dağılır, uzun süre kullanılamaz
 • Kontrol edilmesi zordur
 • Saç telleri kalın olduğundan dolayı yapıları inatçıdır
 • Biçimsiz görünmeye meyillidir
 • Çabuk dağıldığından sürekli toplama ve şekil verme ihtiyacı oluşur
 • Saça verilecek model ve kesilecek tarz sınırlıdır. Bundan dolayı kalın telli saçlar nasıl kesilmeli konusunda uzman kişilerden yardım almak gerekir.

Kalın Saç Kesimine Dair Öneriler

Kalın saç kesimine dair uzmanların verdiği bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler dikkate alınarak kesim yapıldığında çok daha güzel ve sorunsuz saçlarsa sahip olmak mümkündür. Buna göre;

 • Kesimin yakışması için öncelikle kişinin yüz şekli, saçının rengi dikkate alınmalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli mevzu yüz şeklidir.
 • Kabarmasını engelleyecek ve kolay şekil alacak modeller tercih edilmelidir.
 • Kalın telli saçlarda kısa modeller kullanılmamalıdır. Çünkü kısa modeller daha fazla dağılır ve elektriklenir. Kalın telli saçlar nasıl kesilmeli konusunda uzun modeller daha doğru bir seçim olacaktır.
 • Gür ve yoğun saçlarda ara makas kullanıldığında saçlar elektriklenmez. Dipten kullanılan ara makas saçın hacmini azaltır. Bundan dolayı kalın telli saçlardaki ara makas dipten atılmalıdır.
 • En kısa omuz hizasındaki modeller tercih edilmelidir. Kat ekleyip omuzda kesilen modellerde kabarma sorunu çok az yaşandığından kalın telli saçlılar için idealdir.
 • Göz alıcı ve mükemmel görüntü elde edebilmek için uzun katılı modeller tercih edilmelidir. Katlı olması kabarmayı engeller, uzun olması şekil almasını kolaylaştırdığından kalın telli saçlar nasıl kesilmeli için ideal model uzun katlılardır.
 • Elektriklenmeyi ve kabarmayı fazla belli etmeyeceğinden dolayı dalgalı modeller tercih edilebilir. Kalın telli saçı bulunan ünlülerde genellikle dalgalı modelleri görmekteyiz.
 • Kalın telli saçlara doğru modelin uygulanması kadar doğru bakımın yapılması da önemlidir. Bakımı düzenli yapılan kalın telli saçlar daha az zorluluk çıkaracaktır. Bundan dolayı bakıma önem verilmelidir.
 • Bu tip saçlar genellikle sert yapıya sahiptir. Bundan dolayı yumuşaklık sağlayan bakım ürünlerinin kullanılması doğru olacaktır.
 • Kesilen modeli korumak için saç sabitleyiciler kullanılabilir.

Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Katlı Uzun Kalın Saç Modeli

Gür saçlar insanın kafasında ağırlık yapmakta ve bakımına çok zaman ayırmak gerekmektedir. Katlı kestirildiğinde aradan alınan katlar saçın daha hafiflemesine neden olur. Kalın telli saçlar nasıl kesilmeli hususunda en ideali uzun katlıdır. Katlı uzun saç modeli yoğunluğu azaltacak ama aynı zamanda saçın kabarmasını da önleyecektir. Katlar özellikle omuz hizasından sonra artırılmalıdır. Bu modelle kesilen saçların şekillendirilmesi için mutlaka durulanmayan kremler kullanılmalıdır. Kremler sayesinde saç daha az kabaracaktır. Modelin daha uzun süreli kullanılabilmesi için sabitleyici kullanılmalıdır. Sabitleyiciler saçın yatışmasını sağlayacağından kullanım konforu sunar.

Kalın Saça V Saç Kesim

Yaprak kesim olarak da bilinen V şeklindeki kesim, kalın telli saçlar için uygundur. Bu saç şekli kabarmayı azaltacaktır. Saçlarının uç kısmında kabarma olanla, önlerini daha kısa kestirmelidir. Önler kısa, arkalar uzun olacağından kabarma dengelenecektir. Kısa saçlarda pek iyi durmayan V kesim en çok uzun saça yakışmaktadır.

Kalın Saça Lob Kesim

Omuz hizasındaki bob modeli kalın telli saçlar nasıl kesilmeli için çok güzel bir cevaptır. Kuaförler arasında Lob olarak bilinen bu model, omuzların biraz üzerindedir. Enerjik bir hava oluşturan Lob modelinde ön kısımlara katlı perçem attırılarak kullanılabilir.

Kalın Kısa Katlı Saç Modeli

Daha kolay yıkamak ve bakımını daha kısa süre içinde yapmak için kalın telli saçları inceltmek gerekir. Ara makas atılarak aralarından saçlar alınmalı ve katlar atılmalıdır. Hacmi kısaltılarak inceltilen kalın telli saçlar daha kolay kullanım alanı sunar. Katlar atılması sayesinde saçlar sakinleşecek ve eskisi kadar fazla kabarmayacaktır. Saçlarda katman oluşturularak şekillendirilebilir. Uçlar küt bırakılabilir. Dalgalı ve düz saçlarda da uygulanabilen model kalın telli saçlar nasıl kesilmeli için güzel bir örnektir.
Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kalın Saça Dalgalı ve Bukleli Katlı Model

Dalga ve bukle olan saçlar diğerlerine oranla daha sakin ve ince görünür. Kalın telli saçı bulunanlar dalga ve bukleler yapılarak çok daha zarif bir şekil verilebilir. Katlar atılarak yapılan bukle ve dalgalar sayesinde saklarınız kabarmaz. Elektriklenmenin az olması sizi devamlı şekil vermekten kurtarır. Kalın telli saçlar duştan sonra ısıveren aletlerle kurutulmamalıdır. Isı veren saçlar daha fazla elektriklenme yapacaktır. Asi ve kabarık saçlarınız olmasını istemiyorsanız, bukle veya dalgalarınızın daha belirgin ve güzel durmasını istiyorsanız kesinlikle saç bakım kremi kullanmalısınız. Bukleler için özel olan ürünler daha iyi olacaktır.

Küt Bob Saç Kesimi

Saçların alt kısmına gizli katlar atılarak yapılacak olan küt bob, kalın telli saçlar nasıl kesilmeli diye düşünenler için ideal bir modeldir. Alt kısımlara gizlenen katla olmazsa saçlar üçgen şeklinde eğilecektir ki bu da güzel durmayacaktır. Küt kesim saçların hacmini azaltacağından güzel bir seçim olacaktır.

Uzun Pixie Kalın Saç Modeli

Saçlarda doğal dalgaların olduğu ve kısa saçların uzamış hali gibi bir görüntünün hakim olduğu uzun pixie saç modeli çok modern ve hoş durmaktadır. Hafifliğin hakim olduğu modelde bukleler kendini daha fazla belli eder. Ön tarafta katmanlar oluşturulması ile bukleler daha belirgin hale getirilebilir. Kısa kırpma kısmı atlanarak oluşturulan modelin daha konforlu kullanımı için şekillendirici kremler kullanılabilir.

Kalın Telli Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kalın Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı

Kalın telli saçlar nemsiz kalmaktan dolayı daha fazla kabarır ve elektriklenir. Saçları yatıştırmak için nem dengesini sağlayacak olan saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Besleyici yağların hakim olduğu ürünler sayesinde saçın nem dengesi sağlanabilir. Bakım ürünleri ve kremler alınırken kalın telli saçlar için özel olanlar tercih edilmeli ki etkisi daha kuvvetli olsun. Nemi yeterli seviyede olan saçlar eskisi kadar kabarmayacaktır.

Hazır bakım ürünlerini kullanmak istemeyenler evde kendileri maske yapabilirler. İnternette çok çeşitli saç maskesi seçenekleri bulunmaktadır. Hindistan Cevizi yağı asi saçları sakinleştirmek için idealdir. Hindistan Cevizi yağının bulunduğu maskeler, bakım ürünleri veya kremler sayesinde gür ve kabarık saçlar sakinleştirilir. Kalın telli saçlar nasıl kesilmeli kadar nasıl bakılmalı konusu da hoş ve güzel görünmek için önemlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar