Yeni Trend Göz Makyaj Modası 2013

11.02.2013
1.274
A+
A-
Yeni Trend Göz Makyaj Modası 2013

Şık bir elbise onu tamamlayan bir ayakkabı, çanta ve saç derken bu şıklığı ön plana çıkaracak bir şey eksik kalmasın.  2013 makyaj modası ister gündüz ister gece makyajı olsun bu yılda ön plana çıkan yeniliklerle yerini aldı. 2013’te daha özgür bir makyaj modası hanımlarla buluşuyor.

Metal tonlarının hakim olduğu göz makyajında bu metalik renkler kısıtlı değil de baz olarak da kullanılabilecek. Fakat bu renklerin gözümüzü küçük gösterdiği sakın düşünülmesin yine göz kalemleri ve eyelinerle 2013 makyaj modasında gözler daha belirgin hale getirilebilir.

Ama 2013 makyaj modasında hanımların dikkat etmesi geren bir nokta metal tonları kullanırken ten renginize uygun makyajı seçmek olmalı. Koyu ten rengine sahip bayanlar gümüş tonlarını seçmeleri tavsiye edilirken açık tenli bayanlar ise daha çok bakır tonlarını tercih ederek hoş bir görüntü yakalayabilirler.

2013 makyaj modasında daha dikkat çekici gözlerde yeni bir farlılık daha var ki siyahların artık pembeleşmesi. Siyah eyeliner yerini pembe eyeliner alıyor.  Tabi burada da ten ve göz renginizi tanıyarak kullanmak oldukça önemli sarışın açık tonda göz rengine sahipler açık pembeyi, koyu renk gözleriniz varsa eflatuna çalan pembeyi, esmer tenli iseniz koyu pembe tonlarını kullanabilirsiniz.

2013 makyaj modası daha öncede belirtildiği gibi oldukça farklı yeniliklere sahip geçtiğimiz yıllarda tırnaklarda moda olan desenler bu yıl etkisi göz makyajında sürdürüyor. Göz kapağınıza yapabileceğiniz üçgen ayrıntılar, gözünüzün alt tarafına yapacağınız noktalar şeklindeki desenler gibi. Yine sizde kendinize göre desenler oluşturabilirsiniz. Yine gözler dağınık makyaj oldukça trend olacak çift başlı yani bir ucu fırçalı bir göz kalemi ile bunu yakalamak oldukça kolay.

2013 makyaj modasında ilkbahar aylarında krem tonlarında yapacağınız bir makyaja mat kırmızı rujlar eşlik edebilir.

2013 makyaj modasında sonbahara gelindiğinde daha çok nude (çıplak) makyaj ön planda olacak buğulu bir göz makyajının yanı sıra koyu renkli rujlarla renklendirilmiş dudaklar daha belirgin olacak.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. gizem dedi ki:

    yeni terend göz makyajı olan dördüncü sıradaki mankende olanını çok beğendim sade ve hoş;

  2. ceylan dedi ki:

    yeni trend göz makyajı modelleri çok güzelmiş.

  3. aysema dedi ki:

    birbirinden güzel ve harika göz makyajı çeşitleri var galerin izde inanın yaratıcılık buna derim ben.