Kadın & Moda

Permalı Saç Modelleri ve Fiyatları

04.02.2018

Kıvırcık saçlara (permalı) sahip olmak bakımından dolayı kimi zaman dezavantaj kimi zaman da kıvırcık (permalı) saçlar avantaj sağlar. Sizler de kıvırcık (permalı) saçlarınıza doğru bir bakım ve kesimle hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Perma Gelin Saç Modelleri için TIKLAYINIZ.

Öncelikle sizler için birkaç farklı 2018 kıvırcık (permalı)  saç kesim modelleri seçtik. Bunlardan siz de kendinize kıvırcık saç modeli seçerek hoş bakımlı bir kıvırcık (permalı)  saçlarınızın güzelliğini yaşayabilirsiniz.
İşte uzun kıvırcık ve kısa kıvırcık saç kesim modelleri

Perma Saç Modelleri ile ilgili her türlü bilgi bu yazıda. TIKLAYIN

Farklı Perma Saç Modelleri yazımız için tıklayınız.

Perma Saç Modelleri ve Perma Çeşitleri 2018 yazımız için tıklayınız.

Uzun Permalı Saç Modelleri yazısı için tıklayınız.

Kısa Perma Saç Modelleri yazısı için tıklayınız.

Saçlarınız hem kuru hem de kıvırcık sa kırılmaya çok meyilli demektir.  Kuru ve kıvırcık (permalı) saçların bakımın da ilk sırayı o zaman 3- 4 ayda bir uçlarından kestirmek olacak.

En Güzel Permalı Saç Modelleri yazısı için tıklayınız.

Tabiî ki kullanılan şampuan saç bakımında oldukça önemli seçtiğiniz şampuanın kıvırcık(permalı) saçlara özel olmasına dikkat etmeli ve sodyum lauryl sülfat içeren şampuanlar yerine badem yağı, jojoba, zeytinyağı gibi bileşenler içeren daha çok nemlendirici şampuanları tercih etmelisiniz.

Yine kıvırcık (permalı) saçlarınızın bakımını yaparken güzel bukleler elde etmek isterseniz saçınızın durulama suyuna birkaç damla sirke katın. Bu kıvırcık (permalı) saçlarınızdaki buklelerin daha parlak ve belirgin olmasını sağlayacaktır.

Perma ile ilgili tüm bilgiler bu yazımızda. TIKLAYIN.

Yine kıvırcık saçlarınızı kaybetmek istemiyorsanız fön ve düzleştiriciden uzak durmanız ve saç tipinize uygun şekillendiriciler kullanın. Permalı saçlara sahip olmak en az 400 TL’den başlar ve saçınızın boyuna göre çok kısa ise 400 TL, Orta saç boyutu için 450 TL ve uzun saçlarınız için 590 LT ve daha yüksek fiyatlara kadar çıkabilir bu sizin perma saç model tercihinize göre değişir.

Çok kısa saç perma fiyatı: 400 TL

Orta uzunlukta saç için perma fiyatı: 450 TL

Uzun saç boyu için perma fiyatları: 550 TL dir.

Fiyatlar, muhite göre değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar orta kalitenin üzeri kuaför fiyatlarıdır.

Cansız ve düz saçlarınız artık size sıkıcı geliyor ise ve saç stiliniz de biraz değişiklik yaparak kıvırcık saçları denemek  isterseniz. Özel olarak yaz mevsiminde kadınlara harika bir uyum ile hoş ve seksi bir görüntü kazandırıyor. Saçlarınız da ki dalgalar ile rahatlıkla permayı uygulayabilirsiniz.

Perma Uygulaması Saçlarınıza Zarar Verir mi?
Perma, kimyevi bir uygulamadır ve bütün kimyevi ürünler gibi perma işlemin dede kullanılan kimyasallar cildinizde belli başlı alerjilere sebebiyet verebilir. Bununla alakalı öncesinde dirsek içleri veya kulakların arka kısmına birazcık perma losyonundan sürülmesi ile alerji deneyi rahatça uygulanabilir.

Perma Saçlarınızı Yakabilir mi?
Perma uygulaması ve ilacı saçlarımıza direk nüfuz etmesi halinde pek bir zararı olmaz. Permanın yalnış kullanılması, zaman aşımları gibi sebeplerden ötürü saçlarımız yıpranır. Permanın yapılışına katılan kimyevi maddeler 8-15 dk. Bekletilmelidir. Evde bakımınıza devam ettiğiniz sürece permanızı çok daha uzun zamanlarda kullanmanız mümkündür.

Permanın Saçta Kalma Süresi Nedir?
Saçlarınıza perma yapılmasından sonra iki ila dört ay kadar kalır ve bu süreler sonunda saçlarınız hiç perma yapılmamış gibi düz bir hale gelmeye başlar. Bu duruma kırık-perma denmektedir. Saçlarınızın düz olması, kıvırcıklığı, inceliği, kalınlığı permanızın saçlarınızdak kalma süresini etkilemektedir.

Çok daha kalın telli saçlarda, hafif dalgalar var ise bu saçlarınızda perma çok uzun zaman kalır. Daha düz ve ince telli saçlarınızda perma çok daha çabuk yok olur.

Saçlarınızda ki nem oranı ve yağlı saçlarda perma çok daha kısa zaman kalıcı olmaktadır. Kuru saçlarınız da ğerma çok daha uzun zaman kalıcıdır.

Permalı Saç ve Bakım Nasıl Olmalı?
Permadan hemen sonrasında saçlarınızı yıkayarak temizleme tarzınızı biraz değiştirmeniz gerekmektedir. Permalı saçlarınız için artık özel olarak üretilen permalı saçlara göre şampuan ve bakım kremi kullanız gerekmektedir. Elektiriklenme için durulama yapılmayan şekil verici kremler kullanılabilir.

Saçlarınız Boyalı ise Perma Yapılır mı?
Perma uygulaması, tüm saçlar için yapılabilmektedir. Çoğu kozmetik şirketleri perma losyonları üretir. Bu perma losyonları genel olarak 4 şekilde bulunabilmektedir.

0 numara olarak: Çok düz saçlara özgü bir losyondur.
1 numara losyon: Kalın tele sahip ve natürel saçlar içindir.
2  numaralı losyon: Boya yapılmış saçlar için kullanılır.
3 numaralı losyon: Çok fazla zarar gören saçlar için kullanılır. Yanmış saçlar hariçtir.

Perma ile Saçlar Nasıl Kıvırcık Hale Gelir?
Perma ilacının içerisinde amonyak ve hidrojen bulunmaktadır. Dolayısı ile amonyak saçlarınızın gözeneklerini açma da kullanılır. Hidrojen ise saçlarınızın içindeki kükürt köprülerini ayırmaya yarar. Saçlarınızı tel tel yukarıdan aşağıya doğru olduğunu düşünürseniz kükürt körücükleri enlemesine sıralanmış vaziyettelerdir ve hidrojen bu köprüleri ayırmaya yarar.

Perma nasıl yapılır ve perma saç bakımı ile ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki başlıkların üstüne tıklayarak diğer yazılarımıza geçiş yapabilir ve permalı saç modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Perma Nasıl Yapılır? yazısı için tıklayınız.

Perma Saçlar ve Perma Bakımı 201yazısı için tıklayınız.

İri Dalgalı Perma Saç Modelleri ve Yapılışı yazısı için tıklayınız.

Kirpik Perması yazısı için tıklayınız.

Kısa Perma Saç Modelleri yazısı için tıklayınız.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 116 YORUM
 1. zeynep dedi ki:

  kısa saçlar da su dalgası modeli nasıl durur acaba.

 2. perma dedi ki:

  permalı saç modellerini tek geçerim

 3. zeyli dedi ki:

  perma saç modellerinizi reismlerini çok beğendim avaba bizde deböyle şık ve güzel permalar yapışır mı yoksa bunlar birer kandırmaca mı

 4. merve dedi ki:

  permalı saç modellerin izi çok beğendim ama her zaman tercihim dalgalı ve düz olmuştur.

 5. gonca dedi ki:

  permalı saç modellerini o kadar çok beğendim ki kız kardeşimin nişanın da beğendiğim saç modelini yaptırmayı düşünüyorum.

 6. yeliz dedi ki:

  permalı saç modellerini çok beğendim acaba fiyatlarını öğrenebilir miyim?

 7. yaren dedi ki:

  kıvırcık saç modelini ve permalı saç modellerinin fiyatlarını öğrenebilir miyim.

 8. büşra dedi ki:

  her bir model de birbirinden güzel şekiller almış bu yüzden her modelin de yakışacağını düşünerek yengemin düğününde yaptırmayı düşünüyorum.

 9. aleyna dedi ki:

  sitenizde harika saç modelleri var her biri o kadar güzel ki güzelleşmek için fırsat

 10. berrin dedi ki:

  permalı saç modelleri ve dalgalı saç modellerini çok beğendim. Özellikle de yazınızı okudum harikulade olmuş.

 11. damla dedi ki:

  sizin önermiş olduğunuz saç modellerden yaptırdım bugün gerçekten çok güzel oldu sanki beni benden başkalaştırdı teşekkür ederim öneriniz için.

 12. deniz dedi ki:

  bu perma saçlar ile ilgili bilimsel makaleler yok mu acaba kuaförlerin perma saç yapılış teknikleri ile ilgili gibi

 13. İsminiznesrin dedi ki:

  perma sağlık bakanlığı tarafından zararlı görülerek yasaklanmış doğruluk payı nedir teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   nesrin hanım öncelikle ilginiz için teşekkürler.Bildiğimiz kadarıyla permayla ilgili genel bir yasak yok fakat. hamile hanımların perma yaptırması yasak. Bilindiği gibi hamile hanımlar saçlarını hamilelik süresinde saç boyamazlar. aynı sebepten dolayı yani içerdiği kimyasaldan dolayı permada yaptıramazlar. Fakat sağlık bakanlığının sayfasında böyle bir genel yasağa rastlamadık. Gözümüzden kaçmış olma ihtimaline karşın sizin de kozmetik ile ilgili yönetmeliğe göz atmanızı önerebiliriz. Fakat şu bir gerçek ki permalı saç modelleri gibi kimyasal içeren işlemleri kalitesinden emin olunan güvenilir kuaförlerde yapılmasıdır.

 14. izalla dedi ki:

  permalı saç modellerini ve saç kesimlerini çok beğendim.

 15. pudra dedi ki:

  Bunlar permalı saç değil.Resmen maşayla yapılmış saçlar. Neden insanları kandırıyorsunuz acaba?

 16. duygu dedi ki:

  Saclarim seyrek permayla daha dolgun ve sik görüleceğini düşünüyorum sizin fikrinizi alabilirmiyim daha çok zarar verirmi acaba??

 17. gülay dedi ki:

  permalı saç modellerinden bir saç modeli beğendim nişanda yaptırmayı düşünüyorum.

 18. sevim dedi ki:

  permalı saç modelleri ve kıvırcık saç modellerinin fiyatını öğrenebilir miyim.

 19. filiz arıkın dedi ki:

  perma saç modellerinden bende yaptırmak istiyorum perma saçlar ile ilgili yorumları okudum herkes yıprandığından şikayetçi haliyle insan tereddütte kalıyor. perma yaptırsam mı yoksa yaptırmasammı?

 20. semra dedi ki:

  permalı saç örneklerini ve modellerini çok beğendim. yakın zamanda nişanımız var da acaba permalı saç modelinin fiyatını öğrenebilir miyim.

Tüm Hakları Saklıdır.