Maya ile Yapılan Maskeler, Cilt Bakımı

21.02.2013
1.177
A+
A-
Maya ile Yapılan Maskeler, Cilt Bakımı

Maya, doğada her yerde bulunabilen, birçok çeşidi olan, tek hücreli bir mikro organizmadır. İ% 50 Protein, B vitaminleri, demir krom, magnezyum, fosfor, çinko ve selenyum gibi mineraller içermektedir.

Mayayı kadınlar yüzyıllardır güzellik iksiri, maske olarak kullanmışlardır. Gözeneklerden, kırışıklıklardan ve sivilcelerden şikâyet ediyorsanız maya ile yapılan doğal maskelerini denemekte fayda vardır.

Kırışıklık İçin Maya Maskesi

  • Maya
  • Zeytinyağı
  • Buğday yağı
  • Bal

Malzemeler karıştırılıp temiz bir cilde sürülür. Maske kuruyunca ılık bir suyla yıkanır.

Kırışıklık ve Sarkmalar İçin Maya Maskesi

Öncelikler biraz yaş maya ve sütü (cildiniz yağlı ise süt yerine su kullanmalısınız) karıştırıyoruz. Yaş maya sütte iyice erimeli ve bu karışımı pamuk yardımıyla yüzümüze sürüyoruz.

Sıcak suya havluyu koyun ve iyice ıslatıp sıkın. Sıcak havlu 5 dakika yüzünüzde bekletin ve bu işlemi 5 defa yapın. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Ve kurulayın ardından elinize buz alıp hızlı bir şekilde yuvarlak şekiller çizerek masaj yapın.

Son olarak cildinizi nemlendirici krem ya da zeytinyağı, susam yağı gibi yağlarla masaj uygulamasını yapın. Farkı anında hissedeceksiniz. Bu kolay maskeyi yüzünüze ayda bir uygularsanız muhteşem bir sonuca ulaşacaksınız
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.