Eyeliner Nasıl Çekilir?

24.02.2013
1.560
A+
A-
Eyeliner Nasıl Çekilir?

Bayanların göz makyajında en çok hoşlarına giden şeylerden bir tanesi de göz üstüne eyeliner çekmektir. Fakat birçoğumuz usta eller gibi eyeliner kullanmayı bir türlü başaramayız.

Göz makyajımıza bir hoşluk katıp eyeliner çekmeyi deneyelim derken diğer yaptığımız makyajda berbat olur gider. Fakat bayan eyeliner çekmek için biraz sabırlı davranırsanız birkaç denemeyle profesyonel bir şekilde eyeliner çekebilirsiniz.

Sizlerde eyeliner çekmeyi doğru öğrenip uygularsanız daha etkileyici bakışlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Artık eyeliner kullanmak bisiklet kullanmak gibi otomatik bir hal aldığında size şimdilerde çok zor gelen bu makyaj olayı çok basit bir hale dönüşecektir.

 

 

 

 

 

Yalnız eyeliner kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalarda yok değil. En başta 2013 göz makyajına uygun olup olmadığı önemlidir. Demode olmuş bir şekilde eyeliner çekmek istemezsiniz.

Eyeliner çekmede dikkat edeceğiniz bir diğer ve asıl önemli olanda kendinizi tanımanız. Çünkü çekeceğiniz eyeliner çekme tipi sizin büyük göstermek istediğiniz küçük gözlerinizi yanlış tiple daha küçük gösterebilirsiniz. Göz kapağınızın düşük olması sizin eyeliner çekmenizde farklılık gerektirebilir. Yani her şeyde olduğu gibi eyeliner çekme konusunda da bayanlar öncelikle kendi göz tiplerini dahası yüz hatlarını iyi tanımalı.

İşte sizler için birkaç küçük eyeliner çekme ipucu:

  • Eyelinerı   tek bir kerede çekmeye çalışmayın
  • İçten ve dıştan küçük çizgilerle başlayın.
  • Parça parça çekin ve birleştirin.
  • Fazlalık veya istediğinizden kalın olmuşsa ıslak bir temizleme çubuğu ile fazlalıkları alın.

Sıra geldi göz tipinize göre eyeliner çekmeye:

  • Daha çekik gözler için eyeliner çekme:  Eyelinerı göz kapağınızın dışına kadar uzatarak kalınlaştırın.
  • Çekik gözlerinizi daha yuvarlak yapmak için: eyeliner çekmeyi orta kısımlarda yoğunlaştırıp diğer kısımlarda hafif bırakın.
  • Düşük göz kapakları için: göz kapağınızı elinizle gerdirerek eyeliner çekin ve kurutun daha sonra diğer gözünüz için aynı eyeliner çekme işlemini tekrarlayın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.