Atkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışı

04.04.2013
2.070
A+
A-
Atkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışı

İster günlük hayat ister iş hayatı ya da özel bir gün olsun en sık başvurulan modellerden bir tanesi atkuyruğu saç modelleridir. Topuz saç modelleri gibi atkuyruğu saç modellerinin de birçok çeşittedir.
Yüzünüzün ya da saçınınız durumuna göre kullanacağınız yere göre atkuyruğu saç modellerini tercih edebilirsiniz.

2013 atkuyruğu saç modellerine değinecek olursak ilk olarak ense hizasından toplanmış uzun düz atkuyrukları oldukça hoş duruyor. Ensenizden topladığınız saçlarınızı yandan toplayarak yaptığınız atkuyruğu saç modelleri de oldukça şık bir görüntü veriyor. Yine yandan topladığınız saçlarınızın uçlarına vereceğiniz çok az dalga özellikle kare yüz tipine sahip bayanlar için oldukça uygun bir seçenek olabilir.

2013 atkuyruğu saç modelleri arasında olan bir model ise saçlarınızı ortadan toplayıp öne bıraktığınız kahküllerle günlük kullanım için oldukça uygun bir model. Atkuyruğu saç modellerini yaparken veya yaptırırken saçınızı tamamen toplayıp üst tarafı biraz kabartırsanız boyunuzu biraz uzun gösterebilir ve daha ince görülebilirsiniz.

2013 de sadece düz veya hafif uçlarda kıvrımları olan atkuyruğu modelleri mi ön planda sanıyorsunuz? Saçları dalgalı zapt edilemez durumda olan bayanlar içinde atkuyruğu saç modelleri tam bir kurtarıcı durumunda. Asi saçlarınızı atkuyruğu saç modelleriyle dizginleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere atkuyruğu saç modelleri ve yapılışından söz ettik. Çünkü atkuyruğu modelleri şık görüntüsü kadar kimi zaman yapması da kolaydır. Evinizde basit birkaç adımla oldukça hoş atkuyruğu modelleri yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey sağlam bir saç lastiği ve birkaç tane tel toka. Öncelikle atkuyruğu yaparken saçlarınıza hacim kazandırın jöle, köpük gibi ürünler kullanabilirsiniz. Saçlarınız temizse veya zaten hacimliyle bir şey kullanmanıza gerek yok. Saçınızı omuzlarınızın üzerinde tercihinize göre ensede veya daha yukarda düzelterek toplayın. Saçınınız orta kısımlarından ayırdığınız bir tutam saç ille saç lastiğinin üzerini kaplayın. Atkuyruğunda asıl önemli olan nokta lastiğin üzerini kapatmaktır. Bu basit işlemleri özenle uyguladığınızda bir profesyonelin elinden çıkmış gibi olacaksınız. Saçlarınızı yaptırdığınız ister düz ister dalgalı atkuyruğu saç modelleri ile oldukça şık bir görüntüye sahip olabilirsiz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.