Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

16.03.2013
1.038
A+
A-
Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli, aksesuarlarımız nasıl olmalı? Kıyafet bütünlüğünü sağlamak için önemlidir.Kıyafet, ayakkabı ve çanta derken kıyafetin tamamlayıcılarından birsi de aksesuarlardır. Kimisi taşlı takılardan hoşlanır kimi daha sade ama ne olursa olsun bayanlar zevklerine göre aksesuar seçmekten bir türlü vazgeçmezler.

Aksesuar seçiminde bizler genellikle kıyafete uygunluğu veya yılın moda aksesuarları olmasına özen gösteririz. Elbette aksesuar seçiminde ilk sırayı alması gereken noktalardan kıyafet ve moda olmasıdır. Fakat aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de seçilen takı olsun şapka olsun birçok aksesuarın yüz tipimizle, vücut yapımızla uyumlu olmasıdır. Biz de sizler için bu yazımızda aksesuar seçimini konu aldık.

Aksesuar seçiminde nelere dikkat edilmeli?

  • Küpe Seçimi: Öncelikle bayanların hiçbir zaman vazgeçemediği aksesuar olan küpe seçimine bakalım. Yüz tipiniz saç kesimi kadar aksesuar seçiminde de önemli. Küpe seçiminde oval yüzlü olanlar yine çok şanslı her tip küpeyi rahatlıkla kullanabileceklerdir. Fakat yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar küpe seçiminde yuvarlak şekilli takılardan uzak durmalılar. Kare yani sivri yüz hatlarına sahip bayanlar ise küpe seçiminde daha yumuşak hatlara sahip yani yuvarlak oval yapılarda küpeler tercih ederek yüz hatlarını yumuşatabilirler.
  • Kolye Seçimi: Gelelim kolye seçimine bu aksesuar seçiminde genel bir kural var diyebiliriz. Kolye ne çok uzun olmalı ne de çok kısa tam göğüs tahtası üstünde bitmeli. Kolye seçiminde dikkat edilmesi gereken bir nokta boğazı tamamen saran aksesuarların boyu kısa göstermesidir. Özellikle kısa boyna sahip bayanlar bu tip kolyelerden uzak durmalılar.
  • Saat Seçimi: Kadın veya erkek fark etmez birçok insanın vazgeçemediği aynı zamanda günlük hayatta işini kolaylaştıran aksesuarlara geldi sıra saat seçimine bir bakalım. Saat seçiminde ölçütünüz bileklerinizin ence veya kalın olması olmalı. İnce bilekleriniz varsa kalın kolçaklı veya büyük kadranlı saatlerden uzak durun. Daha zarif, daha küçük kadranlı saatleri tercih edin.
  • Bileklik Seçimi: Saat seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta bileklik veya bilezik seçiminde de var. Kalın bilekleriniz varsa birkaç bilekliği bira arada kullanabilirsiniz. Fakat ince bileklere sahipseniz tek kullanacağınız zarif bir aksesuar sizi daha hoş gösterecektir.
  • Yüzük seçimi: Yüzük seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ise parmakların uzunluğu ve kısalığı, kalınlığı önemlidir. Kısa parmaklara sahipseniz oval, ince yapılı yüzükleri tercih edebilirsiniz. Eğer uzun parmaklarınız varsa büyük taşlı, yuvarlak yüzükleri tercih edebilirsiniz.
  • Şal Seçimi: Ten renginiz şal seçiminde önemli rol oynuyor. Eğer açık ten rengine sahipseniz tozpembe, gri, açık yeşil gibi daha aydınlık tonları tercih edebilirsiniz. Esmer tenliyseniz pembe, sarı mor, kırmızı gibi tonları tercih edebilirsiniz. Tabi şunu da unutmamak gerekiyor. Salın desenli ise sade bir kıyafet ya da tam tersi olmalı.

Görüldüğü gibi uyumlu olmak veya aksesuarları üzene yakıştırmak çok da zor değil. Yeter ki aksesuar kullanımında dikkat edilecek noktaları bil.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.