Kadın ve Moda

Halı Modelleri ve Fiyatları 2019

05.03.2019
Halı Modelleri ve Fiyatları 2019

Halı modası yıllar geçse de evlerimizden asla eksik olmayacak daha doğrusu her yıl farklı halı desen ve modelleri ile yenilense de hiçbir zaman tamamen yok olmayacak ev aksesuarlarımızdandır. Geçmişten günümüze kadar halı modellerine bakıldığında el işlemeleri ile başlayan halı modası çeşitli desen ve motiflerle sevincimizi, üzüntümüzü, derdimizi yansıttığımız birer ayna olmuştur kültürümüzde. Kültürümüzde de geçmişten günümüze var olan halılar ev dekorasyonumuzun en önemli tamamlayıcı parçalarından biridir.

Halı Modelleri ve Fiyatları 2019

Birçok halı modelleri duvarlarımıza kadar asılarak aksesuar birer tablo olmuştur. Bizler için bu kadar değerli bir eşya olan halı modelleri 2019 yılın ilk aylarından itibaren hem satış noktalarında hem de evlerimizde yerini aldı bile. Birbirinden şık ve kaliteli halı modelleri ile birlikte evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Her yıl kendi tarzını yenilen mobilyayla birlikte onun ayrılmaz parçası olan halı modelleri de kendini yeniler. Genellikle beğendiğimiz mobilya, koltuk takımına ve perdelerimiz hem rengine hem de modeline uygun halı seçeriz. Tabi halı modellerinden birini seçerken unutmamamız gereken bir diğer nokta daha var: zemin kaplamasının desen ve rengi. Halı modellerimizin ev dekorasyonu ile uyumu kadar zemin kaplamasının desen ve rengine uyumu da oldukça önemli bir ayrıntıdır.

 

Tabi bir de sürekli üzerine bastığımız çocuklarımızın üzerinde zaman geçirdiği, oyun oynadığı halıların sağlıklı olması da oldukça önemli. Bu yüzden son yıllarda halı üreten firmalar halı modellerinin şıklığının tasarımının yanına bir de anti bakteriyel olma gibi özellikler geliştirdi. Bu anti bakteriyel halı modelleri günümüzde oldukça tercih edilen modeller arasında.

2019 halı modellerine genel itibariyle bakacak olursak geçtiğimiz yıllarda moda olan kabartma halılar bu yıl yine oldukça moda. Farklı firmaların farklı tarzlarda ve desenlerde halı modelleri ürettiğini de unutmamak gerekir. Son zamanlarda birçok farklı tarz ve desen de halı modeli bulabilirsiniz.

 

Fakat genel itibariyle bakıldığında iç içe geçmiş halkalı halı modellerileopar desenli halı modellerisimli halı modelleri, çiçek desenli halılargeometrik desenli halı modelleri oldukça moda. Bu halı modelleri arasından evinizin dekorasyonuna ve mobilyalarınıza en güzel ve modern uyumu yakalayacak modellerden birini seçerek evinizin şıklığını tamamlayabilirsiniz.

 

2019 halı modellerinde dikkat çeken bir nokta bu desenlerin yoğun olarak değil de serpiştirilmiş olması. Bir başka nokta ise desenlerde sivri geometrik şekillerin yerini daha yumuşak dairesel formaların yer alması olmuş. Halı satın alırken modeli kadar kaliteli aynı zamanda da bütçenize en uygun modeli de tercih etmek önemlidir.

 

Halı fiyatları tercih ettiğiniz markaya ve seçtiğiniz halı kalitesine göre değişiklik göztermektedir. Bu yüzden halı satın almadan önce iyi bir araştırma yapıp daha sonra almak daha doğru bir tercih yapmanıza yardımcı olur.

 

Halı Seçerken Dikkat Edeceğimiz Noktalar Nelerdir?

Ev dekorasyonumuzun en önemli parçalarından biri olan halı seçiminde kalite oldukça önemlidir. Kaliteli bir halı seçimi yaptığınız zaman kısa süre de halınız yıpranmaz ve uzun süre halılarınızı kullanırsınız.

Halı Modelleri ve Fiyatları 2019

Halı alırken kaliteli olmasına önem verirken fiyat aralığı da önemli bir ayrıntıdır. Kaliteli olmasının yanında uygun fiyatlı halı seçimi de önemlidir. Halının iplik cinsi, dokuma sıklığı dikkat edilecek noktalardandır. Halı seçerken kaymayan bir halı olmasına da dikkat etmelisiniz. Halının kullanılacağı mekanın dekorasyonu kadar zemin ile uyumu da dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir.

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hazal dedi ki:

    halı modelleriniz çok güzel halılarınız hangi markanın halılarıdır.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar