Emsculpt Uygulaması İle Ağrısız Acısız Fit Görünmeye Hazır Mısınız? 

18.09.2019
217
A+
A-
Emsculpt Uygulaması İle Ağrısız Acısız Fit Görünmeye Hazır Mısınız? 

Düzgün ve fit bir vücuda sahip olmak teknoloji yardımı ile oldukça kolaylaşmış durumda. Bugüne kadar gerek cerrahi yöntemler gerekse teknolojik yöntemler yalnızca yağ yağmayı ya da yağları azaltmayı hedeflerken emsculpt uygulaması yağları yakarken kas yapımını sağlıyor. Karın kaslarının belirgin hale gelmesini ve kalçaların sıkılaşmasını sağlanıyor.

Emsculpt Nasıl Etki Ediyor? 

Emsculpt, yalnızca yağ yakımıyla kalmayan aynı zamanda uygulama yapılan bölgede kas oluşumunu da vadeden bir işlemdir. Güçlü elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgede bulunan kasları çalıştırıyor. Bu sayede, kaslar üzerinde spor yapmış gibi bir etki oluşuyor. Ortalama 30 dakika süren uygulama, dakikada 20 bin kez kasılma şeklinde gerçekleşiyor. Emsculpt işleminin bir kez uygulanmasının popo bölgesine etkisi 20 bin squat, karın kaslarına etkisi 20 bin mekik hareketine eş değer etki oluşturuyor. Uygulamanın sonucu vücutta oluşan hareketlilik devam ediyor. Birkaç gün geçmesine rağmen uyarılan kaslar üzerindeki etkisini kaybetmiyor. Tedavi kolay gerçekleşirken hızlı sonuç verme özelliği de gösteriyor.

Emsculpt Nasıl Uygulanır? 

Uygulama esnasında, hangi bölgede işlem yapılacaksa hastanın ona göre uzanması sağlanmalıdır. Emsculpt, hastanın karın kaslarına uygulanacaksa sırtüstü, vücudunun arka tarafında tedavi gerekiyorsa yüzüstü uzanması gerekir. Düşük yoğunlukla başlayan tedavi gittikçe yüksek yoğunluklu seviyelere çıkarılır. Elektromanyetik enerji, hareketle elde edilemeyecek düzeyde etkili ve yoğun sonuç alınmasını sağlar.

Emsculpt Nasıl Karın Kası Oluşturur? 

Karın bölgesi ağır egzersizlere rağmen şekil verilmesi oldukça zor bir bölgedir. Ancak, emsculpt karın bölgesinde uygulanınca uzun vadede başarılı sonuçlar sağlar. Karın bölgesinden şikayetçi olan herkesin tercih edebileceği bu uygulama, doğum yapan kadınların da favorisi. Doğum sonrası karın bölgesinin kolayca toplanmasını sağlarken lohusalar psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissedebiliyor. Uygulamanın karın kaslarında başarılı sonuçlar vermesi ve spordan daha etkili olması kadınların yanı sıra erkeklerin de bu tedaviyi tercih etmesini sağlıyor.

Emsculpt İle Kalça Biçimlendirme De Gerçekleşiyor 

Yaş ilerledikçe kaslarda erime görülebilir. Bu erimeler, sarkmaları da beraberinde getirir. Yoğun olarak kasların bulunduğu kalça bölgesi de bu durumdan etkilenir. Egzersiz ve ameliyata gerek olmadan emsculpt ile sarkan kalçalar istenilen forma girecektir. Şimdilik sadece kalçada ve karın bölgesinde uygulanıyor ancak yakın gelecekte kol ve bacakta da uygulama yapılması için çalışmalar yapılıyor.

Kimlere Uygulanabilir? 

Emsculpt, yağlarından kurtulmak isteyenlere, çok çaba harcamadan karın kaslarına veya yuvarlak kalçalara sahip olmak isteyenlere, kısa sürede fit bir görüntüye ulaşmak isteyenlere uygulanabilir. Kalbinde sorun olanlara, felç geçirenlere, uygulama bölgesinden operasyon geçirenlere, hamilelere, fıtığı olanlara uygulanması uygun değildir. Kilosu ideal seviyelerin üzerinde olanlar için de uygun bir yöntem değildir. Uygulamanın yapılacağı vücutta implant ve kalbin çalışmasına etki edecek herhangi bir alet olmaması gerekir.

Emsculptun Sonuçları Nelerdir? 

Emsculpt işlemi sonrası hastalarda ağrı, acı, kramp oluşmamakla beraber yoğun olarak kişide spor yapmış hissi oluşur. İlk seans sonrası ilk defa spor yapınca kaslarda oluşan etki görülür. İlk aşamada fark edilir bir etkisi olan uygulama kısa sürede sonuç alınmasını sağlar. Doktorun tavsiye ettiği şekilde kişiye özel programlar da yapılabilir. Doktorun kişiye özel bir program uygulamaması durumunda haftada 2 seans olmak üzere, 2 haftada sonuç alınması normal şartlarda mümkün. Bir ya da iki yılda birkaç seans uygulama yapılması yeterlidir. Emsculpt İstanbul için en doğru adreslerden biri olan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu alabilirsiniz. Emculpt Türkiye fiyatları değişmekle birlikte emsculpt fiyat bilgisine ulaşmak için de iletişime geçebilirsiniz.

 FOTO GALERİ / Emsculpt Uygulaması İle Ağrısız Acısız Fit Görünmeye Hazır Mısınız? ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.