Kadın ve Moda

Güçlü ve Parlak Tırnaklar İçin Neler Gereklidir?

01.01.2016
Güçlü ve Parlak Tırnaklar İçin Neler Gereklidir?

Güçlü ve parlak tırnaklara sahip olmak, kadınlar için önemlidir. Konumuzda sizlere güçlü ve parlak tırnaklara sahip olmanız için bazı pratik tavsiyelerimiz olacak.

Bakımlı tırnaklara sahip olmanız için bazı konulara dikkat etmeniz, sağlıklı sonuçlar almanıza neden olabilir. Bu konuyu detaylandırmadan önce, en önemli konunun kişinin genel olarak sağlıklı olmasından geçtiğinin de altını çizmek isteriz.

Hemen soyulan, çabuk kırılan ya da simetrik şekilde uzamayan tırnaklardan şikayet ediyorsanız, Sizlere bazı önerilerimiz olacak. Madde madde sıralamak gerekirse;

1-Öncelikle düzgün bir şekilde tırnaklarınızı kestikten sonra, doğru yöntemle tırnaklarınızı törpüleyin. Düzenli şekilde yapılan bu işlemde, yumuşak bir törpü kullanmalısınız.

2-Zeytinyağı tırnaklara iyi gelmektedir. Bu sebeple; 3-4 gün ara ile zeytinyağı ile yapacak olduğunuz bakım, tırnaklarınızı güçlü ve bakımlı hale getirmek için önemlidir.

3-Tırnaklarınızı kesip törpülemenizin ardından, limon sürün. Bunu her törpüleme işleminden sonra yapın. Her törpülemede ayrıca, kremle tırnaklarınıza kökünden başlayarak nemlendirin.

4-Bakım yağı kullanacaksanız, keratin maddesini içerip içermediğine dikkat ediniz.

Görüldüğü gibi sağlam, bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak aslında o kadar da zor değil. Tabi burada diğer sağlık sorunlarının neden olduğu konuları dışarıda tuttuğumuzu söyleyelim. Yani, bir sağlık sorununuzun neden olduğu tırnak güçsüzlüğü, kırılması, soluk görünmesi gibi durumlar, hem bu şekilde bakımla bile tırnaklarınızın iyi görünmesini sağlamayabilir hem de tırnağınızın parlak görünmesinden çok daha önemlidir. Konumuzun başlarında da sizlere açıkladığımız gibi, öncelik her zaman tüm vücut sağlığının yerinde olmasından geçiyor. Sağlığınıza dikkat etmeniz, çok daha iyi görünmeniz eve hastalıklardan uzak durmanıza zemin hazırlayacaktır, diye düşünüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar