Gözaltı Morluklarını Gidermenin Yolları

10.03.2013
1.352
A+
A-
Gözaltı Morluklarını Gidermenin Yolları

Birçok insanın gözaltı morluklarından şikâyet ettiklerini duymuşsunuzdur. Ve bir türlü geçmek bilmez. Gözaltı morlukları kimi zaman gözünüze bir yumruk yemiş gibi gösterir. Gözaltı morluklarınız yüzünden ne kadar kendinizi iyi hissetseniz de sürekli hasta, yorgun ve kötü görünmenize sebep olur.

Gözaltı morluklarının sebeplerine bakıldığında;

  • Başta genetik faktörler
  • Uykusuzluk
  • Aşırı alkol ve sigara tüketimi
  • Bilgisayar başında geçirilen fazla zaman
  • Stres
  • Beslenme bozuklukları veya yetersiz beslenme
  • Bazı hastalıklar astım ve alerjik durumlar

Gözaltı morluklarını tamamen yok etmek çok zordur ve oldukça masraflıdır. Fakat yine sakıncasının olmadığı durumlarda evimizde hazırlayıp uygulayabileceğimiz basit karışımlar ile özellikle uykusuzluk, yorgunluk gibi sebeplerden kaynaklanan gözaltı morluklarını giderebilirsiniz.

İşte gözaltı morluklarını gidermenin doğal yolları:

Göz Altı Morlukları İçin Limon Domates maskesi

Eşit ölçülerde karıştıracağınız domates ve limon suyunu günde iki kez bir hafta boyunca uygulayın. Gözaltı morluklarınıza iyi gelecektir. Yalnız bu maskeyi günlük yapmanız önemli çünkü hem limon hem de domates asitli olduğundan hassas olan gözaltlarına zarar verebilir.

Göz Altı Morlukları İçin Patates Salatalık

Göz Altı Morluklarını gidermenin en pratik yolu olarak  Patates veya salalığı dilimleyerek 15 dakika kadar gözlerinizde bekletin.

Göz Altı Morlukları Papatya çayı

İki poşet papatya çayını sıcak suya batırıp çıkartın ve buzdolabında soğutun. Gözlerinize koyarak 10- 15 dakika kadar bekletin. Ilık su ile temizleyin.

Göz Altı Morlukları İçin Elma Terapisi

Elmayı rendeleyerek suyunu sıkın içerisine Türk kahvesi koyun ve karıştırın. Gazlı bezin arasına koyduğunuz bu karışımı sorunlu olan bölgelerinize uygulayarak gözaltı morluklarından kurtulun. Bu karışımı haftada üç gün uygulayın.  

Göz Altı Morlukları için Yumurta ve Türk kahvesi

Gözaltı morluklarından kurtulmanın bir yolu daha 1 yumurtanın akı ile 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesini karıştırın. Gazlı bez yardımıyla problemli bölgeye uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin.

Göz Altı Morlukları için Kivi

Kivi gözaltı morluklarına oldukça etkilidir ve acil durumlarda kurtarıcıdır. Kiviyi soyarak ıslak kısmını gözlerinize yerleştirin. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile temizleyin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.