DNS Ayarları ile Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?

27.02.2013
975
A+
A-
DNS Ayarları ile Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda DNS ayarları ile ayarlama yaparak mahkeme kararı ile kapatılmış olan yani yasaklanan sitelere nasıl giriş yapabileceğinizi anlatacağız. Yasaklı sitelere giriş için DNS ayarları nasıl yapılmalıdır? Yasaklı sitelere giriş için DNS ayarlarında bilgiler nelerdir?

Günümüzde birçok site yasaklanarak erişime engellenmiştir.Birçok faydasını gördüğümüz, işimize yarayan onlarca site yasaklanarak internet özgürlüğümüz kısıtlanmakta. Bu da maalesef işe yarar yüzlerce bilgiye ulaşamamamız demek.

Yasaklanan sitelere girebilmenin birçok değişik yöntemi vardır. Yasaklanan bu sitelere girebilmenin en kolay kollarından biri DNS ayarlarında değişiklik yapmaktır.

DNS Ayarları ile Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemi

Bu yöntemde masaüstünüzde bulunan ağ bağlantıları kısmından sağ tıklayarak özelliklere giriyoruz. Özellikler menüsünden ‘‘ Başlat>Denetim Masası>Ağ Bağlantıları>Yerel Ağ Bağlantıları’’ yolunu takip ederek DNS ayarları kısmına varıyoruz. Yerel ağ bağlantıları kısmına sağ tıklayarak özellikler diyoruz.

Açılan sayfadan internet erişim kurallarına tıklayarak DNS verilerimizi aşağıda resimde belirttiğimiz gibi yazıyoruz ve onaylayarak girmek istediğimiz sitelere girebiliyoruz.

dns ayarları basit anlatım

Bazen bu ayarı yaptıktan sonra bilgisayarımızı kapatıp açmamız gerekebilir. DNS ayarlarımızı yaptıktan sonra yasaklı sitelere hala giriş yapamıyorsanız bilgisayarınızı kapatıp açın ve yasaklı sitelere girişi tekrar deneyin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.