Anneler Günü Hediyeleri 2013

30.04.2013
955
A+
A-
Anneler Günü Hediyeleri 2013

Mayıs ayına girdiğimiz bu günlerde çok özel bir güne yaklaşıyoruz. Her yıl mayıs ayının  ikinci pazarı olarak kutlanan annelerimize olan sevgimizin coşup taştığı anneler günü geliyor.

Acaba bu anneler günü nerden geliyor? Dahası anneler günü neden mayıs ayının ikinci pazarı kutlanıyor?  Anneler günü hediyeleri için önerilere geçmeden önce tarihçesine bir bakalım.

Amerika’da 1906 yılında küçük yaşta annesini kaybeden Jarwis ile başlar anneler gününün hikayesi. Arkadaşlarıyla birlikte anneler için özel bir gün ayırmaya karar verirler. Önce belediye başkanıyla başlarlar konuşmaya daha sonra Amerika çapında karar alınarak 1908 yılından itibaren mayıs ayının ikinci pazarı anneler günü olarak kutlanmaya başlar. Daha sonra İngiltere’de katılır. Ülkemiz ise 1956 yılından beri anneler günü kutlanmaktadır.

Anneler günü hediyeleri 2013Gel gelelim anneler günü hediyeleri 2013 yılı için önerilere. Aslında ayaklarına dünyaları sersek de az gelecek olan annelerimiz için bir öpücük bile yetse de gönlümüzden kopan küçücük anneler günü hediyeleri için özen göstermek isteriz yine de.

Anneler günü hediyeleri 2013 yılında her bütçeye göre birçok farklı çeşitte hediye bulmak mümkün. yeterki siz annenizin zevklerini iyi analiz edin.

Örneğin annenizin en sevdiği çiçeklerden oluşan masada ellerinizle hazırladığınız bir yemek hazırlayabilirsiniz. Anneler  günü hediyesi olarak yine annelerimiz pişirdiklerini bizimle en güzel şekilde paylaşmak ister bu yüzden güzel bir yemek takımı, kahvaltı takımı veya çay takımı gibi hoş takımlardan seçerek gözlünü kazanabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.