Kadın ve Moda

Eski Pantolondan Hamile Pantolonu Yapımı

10.01.2019
Eski Pantolondan Hamile Pantolonu Yapımı

Hamilelik dönemi demek kilo almak, karnın şişmesi ve bununla beraber giysilerin olmaması anlamına gelmektedir. Özellikle aylar geçtikçe bu durum çok daha zor bir hale gelir. Üstelik çok sevilen ve rahatlığı ile mutlaka tercih edilen farklı pantolon çeşitleri bu dönemlerde ne yazık ki dolaplarda kalır. Ancak artık öyle değil. Kolay birkaç uygulama sayesinde pantolon çeşitlerini hamilelik döneminde rahatlıkla giyebilirsiniz. Eski pantolonlarla hamilelik pantolon çeşitleri tasarlayabileceğiniz uygulamayla, yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Böylece masraf yapmadan evdeki sevdiğiniz veya kullanmadığınız pantolon çeşitlerini değerlendirmemiz mümkün. Oldukça basit alt beden, hamile pantolon yapımını tüm kadınlar uygulayabilir. Hamileliğin son aylarında birçok kadın neredeyse giyecek bir pantolon çeşidi bulamaz. Karnın aşırı şişmesi ile beraber, dışarı çıkarken tercih edilecek bir pantolonu giymek mümkün değildir. Ancak bebek öncesi basit ve ekonomik bir geri dönüşüm gerçekleştirebilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız ya da hoşunuza giden bir pantolon çeşidini hamilelik dönemine uydurmanız mümkün.

Hamilelik Döneminde Pantolon Arayışına Son

Hamileliğin farklı zamanları için masraf yaparak giysiler satın almak yüksek bütçelere sebep olabilir. Üstelik bu dönemde satın alınabilecek özel hamile pantolon çeşitlerinin fiyatları da oldukça yüksek. Bu yüzden evdeki pantolonları değerlendirmek kadınlara çok daha cazip geliyor.

Neden kolay birkaç uygulamayla elde bulunan pantolonları değerlendirmek varken, yüksek masraf yapalım ki? Gelin evdeki malzemelerle çok daha ucuzunu ve daha iyisini ortaya çıkaralım. Her kadın evinde bulunan malzemeleri kullanarak eski pantolonlarını, gerçekten hamilelik döneminde giyebilecekleri harika tasarımlara dönüştürebilir.

Hamilelik Dönemi Pantolon Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

Her evde bulunabilecek malzemelerle tüm kadınlar kullanmadıkları pantolonları yeniden giyilebilir hale getirebilir. Dolapta eskimeye yüz tutmuş pantolonları hamilelik döneminde çok daha şık bir şekle getirebilirsiniz. Ayrıca çok fazla tercih ettiğiniz pantolon çeşitlerini de bu işin içine dahil etmemiz mümkün. Bunun için gerekli olan malzemeler;

– Tercih edilecek bir kot pantolon çeşidi,

– Strech kumaş,

– Kalın lastik

– Makas

– Gerekli olan farklı dikiş malzemeleri,

Kot Pantolondan Hamile Pantolonu Yapımı

Basit birkaç aşamayı geçmek suretiyle elinizde bulunan pantolonları, hamilelik döneminde aylarca giyebileceğiniz bir hale dönüştürebilirsiniz.

– İlk olarak pantolonu giyerek gerekli yerlerden ölçüleri elde etmelisiniz.

– Kumaş işaretleme kalemi veya beyaz sabun kullanmak suretiyle, genişleyen göbeğin hemen altından işaret alınmalıdır.

– İşaretlenen kısımdan pantolon üst bölümü dikkatli bir şekilde kesilip alınmalıdır. Bu şekilde pantolonun düğme bölümünün genel olarak birkaç santim altından tamamen kesilmiş olur.

– Sıra elastik kumaşa kullanmaya geliyor. Kumaşı ikiye katlanan suretiyle pantolonun kesildiği kısımdan dikkatli bir biçimde dikiyoruz.

Artık pantolonunuz hazır. Keyifle kot pantolon ya da diğer pantolon çeşitlerinizi bu şekilde giyebilirsiniz. Özellikle kot pantolonlar çok fazla tercih edildiği için, bu uygulamayı kolayca gerçekleştirmeniz mümkün. Böylece ilerleyen aylarda karnınız ne kadar şişerse şişsin, rahatsızlık hissetmeden bu dönemi geçirebilirsiniz.

Kolay Tasarımla Birbirinden Şık Hamile Pantolon Modelleri

Yüksek masraflar yaparak hamilelik döneminde pantolon satın almak çok da kolay değildir. Tabii bunu elbette gerçekleştirip, birbirinden güzel hamilelik pantolonlarını yine elde edebilirsiniz. Ancak sadece bununla sınırlı kalmayın. Evinizde kullanmadığınız ya da aksine çok fazla tercih ettiğiniz pantolon çeşitlerini de hamilelik dönemine uydurabilirsiniz.

Sonuçta bu süre 9 ay kadar devam edecek. Bu yüzden değişik pantolonlarınızı hamilelik dönemi için hazır edebilirsiniz. Sadece kot pantolon değil kumaş ya da keten gibi farklı seçeneklerden de yararlanmanız mümkün.

Gerekli olan malzemeleri temin ederek rahatça giyebileceğiniz tasarımlar yaratabilirsiniz. Ayrıca pantolonun üzerine kumaş kısmını kapatacak bir gömlek, bluz veya tişört giyerek, eklemenin yapıldığı kısmı kapatabilirsiniz. Bebeğinizin sağlıklı ve sıhhatli doğması dileğiyle, keyifli günler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar