Kadın ve Moda

Bere Örnekleri ve Modelleri 2019

20.02.2019
Bere Örnekleri ve Modelleri 2019

Sevdiklerinizi ve kendinizi şımartın. Onlara ellerinizle hazırlayabileceğiniz hediyeler hazırlayın. Bunlardan biri de örgü bere modellerinden biri neden olmasın?

Soğuk kış günlerinde sıcak tutmasının yanı sıra ayrı bir şıklık katan vazgeçilmez aksesuarlardan biri de berelerdir.

2019 kış aylarında çok soğuk günler yaşamasak da renk renk model model örgü bere modelleri ayrı bir şıklık katmaktalar.

Hazır alıp kullanmak yerine kendi tasarımlarınızı kullanmanız ayrı bir keyif verecektir. Asıl amacı soğuktan korumak olan bereler günümüzde aksesuar olarak kullanılmaktadır. Aksesuar olarak kullanıldığından dolayı çok fazla model bulmak mümkündür.

Bere Örmek

Ben örgü bilmiyorum yapamam diye düşünmeyin. Çünkü internet sitemizde eline şiş, tığ almamış kişilerin bile bere örmesine yardımcı olacak açıklamalar bulunmaktadır. Modelin nasıl çıkarılacağından, bereye nasıl şekil verileceğine kadar bütün detaylar bulunmaktadır. Sevdiğiniz birine hazır bere alıp hediye verebilirsiniz. Oysaki kendi el emeği göz nurunuz olduğunda hediyeyi verdiğiniz kişi için değeri kat ve kat artacaktır. Bundan dolayı örmekten korkmayın. Hemen alın elinize ipleri geçin örgünün başına.

Bere Modeli Çeşitleri

Bere denilince aklımıza kafamıza geçirilen bir giysi gelir. Modelleri ne kadar olabilir diye düşünebilirsiniz. Fakat bere modelleri sayısı oldukça fazladır. Çünkü her türlü örgü modeli bereye uygulanabilir. İstenildiği gibi tasarlanabilir. Bebek, kız çocuğu, erkek çocuğu, genç, kadın, erkek için ayrı modellerin bulunması çeşitliliği artırmaktadır. Şapka şeklinde tasarlananlar bereden daha şık bir görüntü oluşturduğundan gençler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Erkekler modellerinde ise koyu renkler tercih edilmektedir. Soğuk ve yağışlı kış günleri için kulaklı erkek bereleri daha yoğun kullanılmaktadır.

Bebek Bere Çeşitleri

 

Tığ, şiş veya misinalı şişle örülen bebek berelerinde daha yumuşak ipler tercih edilir. Bebeğin kafasını soğuktan korurken tahriş etmemesi için yumuşak ip olması önemlidir. Genellikler atkı ile birlikte takım olarak örülür. Berenin rengi ve üzerindeki işlemeler bebeğin cinsine göre seçilir.  

Yine ördüğünüz dümdüz bir bere modelinin üzerine düğme, boncuk gibi detaylarla renklendirerek zevkinize tarzınıza özgü örgü bere modelleri üretebilirsiniz. Fazla masraf yapmadan fazla emek harcamadan ufak dokunuşlarla hem kendinize hem sevdiklerinize örgü bere modellerini kullanarak hoşluk yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Nazan dedi ki:

  Harika devamını beklerimmm….

 2. sinem dedi ki:

  örgü bere modellerinizi sevdim hazır kış soğukları gelmişken internette bere modelleri arıyordum sizin yazınızla karşılaştım. yazınızda faydalı olmuş ama örgü bere resimleri birbirinden güzeller hepsinide alabilirim :)))

 3. sevgi dedi ki:

  bu bere örnekleri çok güzelde hiçbirini bulamıyoruz ki nasıl olacak

 4. nazan dedi ki:

  bere modellerinizi çok beğendim o renkli bere model bağcıklı olanını nereden bulabilirim

 5. gamze dedi ki:

  saç örgülü bere modelinin fiyatını öğrenmek istiyorum.

 6. züleyha dedi ki:

  saçaklı renkli berenin yapılışını anlatır mısınız. Çok beğendiğimden ben de yapmak istiyorum.

 7. yonca dedi ki:

  çok güzel örgü modelleri örülmüş benimde bir tane beğendiğim örgü modeli var onun yapılışını yazar mısınız.yani saç örgüsü bere modelinin.

 8. canan dedi ki:

  çok güzel bere modelleri var inanın zamanım olsaydı sevgililer gününde sevgilime bu örgü modellerinden örmek isterdim.

 9. feride dedi ki:

  kış ayını bitirdik ama hala havalar çok soğuk o yüzden sakın kaldırmayın sitenizden modeller çok güzel.

 10. ılgaz dedi ki:

  çok sıcak bere örnekleri ve atkı modelleri var çok beğendim.

Tüm Hakları Saklıdır.