Kadın ve Moda

Ateş Ölçer Ayarı Nasıl Yapılır?

22.01.2019
Ateş Ölçer Ayarı Nasıl Yapılır?

Temassız ateş ölçeri kalibrasyonlu ürünlerimiz, uzaktan algılama sistemi ve gelişmiş sensörler kullanır. Bir ateş ölçer kullanıldığında, ölçümün yapıldığı yerde ateşin ölçülmesini engelleyen hiçbir nesne olmamalıdır.

Ateş ölçümü sırasında, doğrudan ısı ölçümü yapılmalıdır. Sonuçlar, ölçüm yöntemine bağlı olarak 0.2 ile 03 derece arasında değişebilir. Temassız ateşte ısıyı kontrol etmek için ön panelin sol tarafına basılı tutabilirsiniz. Ortalama ve doğru ölçümler yapılmalı ve sonuçlar karşılaştırılmalıdır. Isı farkları 0.3 dereceyi geçmemelidir.

Ateş ölçerlerin algılama sensörü alkol ile temizlenebilir. Ateş ölçerler genellikle bir tetikleyici veya bir başlatma düğmesi bulunan açık bir düğmeye sahiptir. Ateş sensörünü, ateşi ölçülecek kişinin alnına 5-8 cm mesafede sabitleyin. Ortam koşullarında güneş ışığı olmamalıdır.

Genel olarak, kullanıcı menü ayarları devre dışı bırakılmadıysa bir ölçüm kullanılabilir. Ölçüm sonucunu cihaz ekranında bir sesli uyarı ile görebilirsiniz. Aynı kurallara göre alnın ortasında ve sağ tarafta bir ölçüm yapın ve sonuçları karşılaştırın. Sol damarlar nedeniyle sol ve sağ damarlar arasında 0.3 dereceye kadar farklılıklar oluşabilir.

Hatalar Ve Çözümler

Ses yoksa, cihaz menüsünde sesin etkin olup olmadığını kontrol edin. Ekranda hiçbir şey görünmüyorsa, pili çıkarın, tekrar takın. Ölçüm düğmesine bastıktan sonra cevap yoksa, ateş ölçerin kurulum modunda olduğundan emin olun. LO veya HI görüntülendiğinde, sapma ayarının değerini kontrol edin. Ölçüm mesafesinin 5-8 cm olduğundan emin olun. Yeni bir pil takıldıktan hemen sonra, batarya değiştirildiğinde ünitede bip sesi çıkar.

Ateş Ölçer Kullanıldığında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teknoloji geliştikçe, ateş ölçerlerde de gelişmeler görülmektedir. Bu elektronik cihazları kullanırken, doğru ölçümler gereklidir. Çocuğunuzun veya yetişkinin ateşinin ateş ölçer ile ölçülmesinde bazı hususların farkında olmalısınız.

  • Kontrol etmeniz gereken ilk şey, cihazın bulunduğu moddur. Vücut sıcaklığını ölçerken, cihaz vücut ısısı ölçüm modunda olmalıdır.
  • Ünite ile oynarken deklanşör düğmesini tutmanıza gerek yoktur. Ateşi ölçülen kişinin durağan olması ve cihazı sabit tutmanız önemlidir.
  • Cihaz açıldığında, ekrandaki okuma son ölçülen değerdir. Cihaz C ° ve F ° ayarlarına sahiptir. C ° ölçümüne dayanmaktadır.
  • Ölçümden sonra bip sesi duyacaksınız. Bu, ölçümün tamamlandığı ve ekrandaki sayıların vücut sıcaklığını gösterdiği anlamına gelir.
  • Ateşin ölçeri her kullanımdan sonra, alkollü bir bezle sensörü silin. Ölçüm uzun bir süre yapılmazsa pilleri çıkarmak da iyi olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar