Yeni Ev Kuracaklara Beyaz Eşya Rehberi

1
0

Yaz aylarına adım adım yaklaşırken evlilik hazırlıklarında bir artış meydana gelmeye başlar. Pek çok kararın aynı anda verilmesi gereken dönemi de beraberinde getirir. Yeni kurulacak bir yuvanın temel direğini ise beyaz eşyalar oluşturur. Uzun yıllar kullanım beklentisinin de hakim olduğu bu eşyaları tercih ederken, dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur.

Tercihiniz Tasarruftan Yana Olsun

Tasarruf sağlayan beyaz eşya seçimlerinizle gereksiz enerji tüketimine bağlı olarak faturalarınızın yüksek gelmesini de önlemiş olursunuz. A sınıfı ve üzeri sınıf beyaz eşyalar minimum enerji ve tam performansla çalışanlardandır. Bu açıdan bakıldığında seçim yaparken renk, tasarım ve tarzınıza uygunluğunu bir sonraki aşama olarak görmelisiniz.

Renkli Eşyalar Evinizi Olduğundan Dar Gösterebilir

Yeni Ev Kuracaklara Beyaz Eşya Rehberi

Her evin metrekaresi değişiklik göstermektedir. Bu yüzden seçimlerinizi yaparken beyaz eşya boyutlarının evinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Evinizde fazla yer kaplayan eşyalar kullanım alanınızı kısıtlandırabilir. Karanlık bir görünüm elde etmemek için evinizi iyi tanımalısınız. Bunun için beyaz eşya kullanım alanlarını kapsayan tüm odalarınızı ve bu eşyaların yerleştirileceği alanların boyutlarını bilerek yola çıkmakta fayda var.

Birden fazla renk seçeneği ve şık tasarımlara sahip beyaz eşyalar dekoratif ürünler haline gelmiş bulunmaktadır. Seçimlerinizde zevklerinize ve mobilyalarınıza uyum sağlayan ürünler olması gereklidir. Ancak küçük alanlarda koyu renkli seçimler bulunduğu yeri daha karanlık görünmesine neden olabilir. Bu nedenle evinizin büyüklüğüne bağlı renk seçimleri yaparsanız daha etkili sonuçlar alırsınız.

Buzdolabı Seçiminde İç Hacim Önemli

 

Beyaz eşya arasında öne çıkan buzdolabı seçimlerinizde kombi tipi mi yoksa dondurucu bölümü yukarıda olanlardan mı tercih edeceğinizi belirlemekle yola çıkın. Tek kapılı veya çift kapılı dolaplardan hangisi kullanım amacınıza ve mutfağınıza hitap edeceğini belirlemelisiniz. Daha sonra iç hacmi, sebzeleri taze tutma özelliği, hızlı dondurma gibi iç özelliklerini detaylı biçimde incelemelisiniz.

Çamaşır Makinesi Kurutma Seçeneğini Es Geçmeyin

Yeni Ev Kuracaklara Beyaz Eşya Rehberi

Beyaz eşya seçeneklerinde çamaşır makinesine göz atıyor iseniz; ilk olarak kapasitesine karar verin. Çamaşır yıkama sıklığınız ve evde yaşayan kişi sayısı bu konuda önemli ölçütleri oluşturuyor. Hızlı yıkama programlarının bulunması, acil yıkama yapmanız gerektiğinde veya az kirli çamaşırlar için pratik bir seçenek olacaktır. Yerden tasarruf etmek istiyorsanız kurutma makinesi özelliğini kapsayan ürünlerle iki işlevi bir makineyle karşılamış olursunuz.

Bulaşık Makinesinde Program Çeşitliliğini Göz Önünde Bulundurun

Bulaşık makinesinde program sayısının çeşitliliği kullanım yoğunluğuna göre ayarlayabileceğiniz anlamına gelmektedir. Böylece daha az bulaşıklarınız için her seferinde tam programla çalıştırmanıza gerek kalmayacaktır. İç hacmini arttırmak istediğiniz zamanlarda ise ayarlanabilir sepet yüksekliği, esnek kullanım imkanı sağlar.

Ankastre Fırın Seçiminde Cam Kapağa Dikkat

Mutfakta zaman geçirmeyi ve yemek yapmayı seviyorsanız ankastre fırın seçimlerinizde iç hacmi büyük ürünlere yönelmeniz daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olur. Yemeği pişerken kontrol etme açısından cam kapaklı olması daha işlevseldir. Turbo ayarı olan ürünler yemeğin daha hızlı ve eşit miktarda ısı alarak pişmesini sağlar. Fırınla ayrılmaz ikili olan ocak ise kullanım sıklığına bağlı olarak kaç adet göz bulunması gerektiğini belirlemelisiniz. 5 gözlü olanlar birden fazla yemeği aynı anda ortaya çıkarmanızda yardımcı olur. Seçimlerinizi yaparken temizliğinin de kolaylıkla yapılan ürünler olmasına göz önünde bulundurmakta fayda var.

Beyaz Eşya Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  •  Evlenme tarihinizden mümkünse birkaç ay önce beyaz eşyalarınızı almanız aksilik yaşama ihtimalini ortadan kaldıracaktır.
  •  Öncelikle teknik servis desteği sağlayan bir markayı seçmelisiniz. Böylece olası bir durumda ulaşabileceğiniz bir ekibin varlığı sizlere kolaylık sağlar.
  •  Renk tercihleriniz bütün beyaz eşya seçimleriniz için aynı olmasına özen gösterin. Görsellik açısından bütünlüğü ve şıklığı yakalamış olursunuz.
  •  Bir diğer konu ise çalışırken çıkardıkları ses seviyesine bakmak gerekiyor. Genellikle çalışan çiftlerde bu tarz ev işleri geç saatlere kalıyor. Evinizde günün yorgunluğunu atarken beyaz eşyalarınız sizi rahatsız etmesin. Bunun için ürün özelliklerinde db(A) olarak yazılan yere bakmak gerekiyor. Önündeki rakam ne kadar küçükse ses seviyesi o kadar düşük bir şekilde çalışıyor anlamına gelir.
  •  Ürünleri uzun vadede kullanacağınızı düşündüğümüzde aileniz genişledikçe beyaz eşyalarınız yetersiz kalmaması için geniş kapasiteli ürünler tercih etmenizde fayda var.
  •  Beyaz eşya tercihinde enerji sınıflarını bilmek oldukça önemli. Enerji sınıfları A, B, C, D, E şeklinde sıralanıyor. A sınıfı ise en çok enerji tasarrufu sağlayandır. Böylece hem doğa dostu hem de cep dostu bir seçim yapmış olursunuz.
    Birbirinden farklı beyaz eşya modelleri geniş fiyat aralıkları ile Koçtaş’ta sizleri bekliyor. Web sitesinden beğendiğiniz ürünleri, farklı taksit seçenekleri ile güvenle sipariş edebilirsiniz.
Önceki İçerikYarasa Kol Abiye Elbise Kombinleri
Sonraki İçerikÖrgülü At Kuyruğu Saç Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz