Kadın ve Moda

2021 Ruj Modası

24.12.2020
2021 Ruj Modası

Bu yazımızda sizlere 2021 ruj modasından ve ruj kullanırken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Öncelikle 2019 ruj modasında öne çıkan renklere bakalım. Kırmızı ruj tonları yine hem vazgeçilmezler hem de 2021 moda ruj renkleri arasında.  Fakat kırmızı ruj derken daha çok koyu kan kırmızı rujlar ve metalik kırmızı rujlar 2021 makyaj modasında ön planda olacak.

2021 makyaj modasında bayanların dudaklarında güller açacak.  Gülün bütün tonları 2021 ruj renkleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda da gül renginiz tonları her tip ten rengi ile kullanılabiliyor. Yani 2021 makyaj modasına göre makyaj çantasını yenilecek olan bayanlar sizde hemen gül tonlarında ruj edinin.

Ruj modası

2021 göz makyajındaki metalik etki rujlara da yansımış 2021 ruj renklerinde göze çarpan tonlardan biri de metalik ruj renkleri olarak gözüküyor. Metalik ruj renkleri ile bayanlar bu yıl daha kalın daha çarpıcı dudaklara sahip olacaklar.

Yalnız 2021 ruj modası bu kadar dikkat çekici tonlara sahipken sizlerde kullanacağınız 2021 ruj renkleri ile uygun bir ten makyajı ve göz makyajı yapmaya dikkat ediniz. Dudaklarınız çarpıcı renklerde iken ten renginizi daha yumuşak daha doğal kapatıcılar kullanarak kapatmanız ve daha doğal tonlarda allık kullanmanızı öneririz.

Yine 2021 ruj modasında üreticiler çift taraflı rujları piyasaya sürdüler bile. Bu çift taraflı rujlar hem çantanızda farklı tonlarda ruj taşımanızı sağlarken hem de birbiriyle uyumlu iki tonu karıştırarak kullanmanızı sağlıyor. Yine 2019 ruj modasında alt ve üst dudaklara farklı iki renk ruj kullanabilirsiniz.

Yine 2021 ruj modasıyla birlikte dikkat etmeniz gereken ruj renginizle aynı renkte oje kullanmak olmalı.

 2021 yılının moda renklerini seçerken ten rengine uyumlu olması mutlaka dikkat edilecek noktalardandır. Ruj rengi makyajın ön plana çıkmasını sağlayan hassas bir bölümdür. Aslında bir anlamda yüzde makyajı tamamlayıcı olan rujdur. Bunun için hem ten rengi oldukça önemlidir. Hem de yapılan makyajla renk uyumu önemlidir.

Güzeliği düşünürken kadınların sağlığını da ihmal etmemesi gerekir. Sağlığa zararlı içerikleri olan rujların kullanılmaması vücut için önemlidir. Her yerde satılan rujların içeriğine bakmakta büyük fayda vardır.İçerisinde Paraben zararlı etken madde ve civa bulunduran ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Ruj seçiminde ten ve göz rengi uyumu nasıl olmalı

Ruj seçiminde ruj renginin ten rengine uyumu oldukça önemlidir. Bu durum kişinin enerjik ya da soluk görülmesini etkileyebilir. Cilt ile uyumu ruj için makyajın yüzde bütünleşmesi soft bir görüntü oluşmasını sağlar. Bu durum kişilerde kullandıkları rujdan vazgeçmeme durumu yaratır.

Gözler renkli ise daha soft ve gözlerin rengini ön plana çıkaran rujlar kullanılmalıdır. Dudakların ince olması daha koyu ruj kullanılmasını gerektiren bir durumdur. Çünkü açık renk ruj ince olan dudakların daha da ince gözükmesine sebep olmaktadır. Kalın dudaklı olanlar daha çok açık ve soft renk kullanmalıdır. Açık ve orta açıklıkta tene sahip olanların ruj seçimi daha çok pembe ve tonları üzerinde olmalıdır. Buğdaya yakın ten rengine sahip olanlar ise tercihini kiremir renginden yana kullanmalıdır.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Son zamanlarda kadınlar tarafından oldukça ilgi göster verilen dudak dolgunlaştırma işlemleri gün geçtikçe daha da etkisini göstermektedir. Dudak dolgunlaştırıcı işlemlerini dudağa uygulanan yöntemler yerine ruj tarzı ürünlerle gerçekleştirmek isteyenlere göre ürünlerde bulunmaktadır. Son zamanların yükselen trendlerinden biri haline gelen dudak dolgusu yaptırmak, iğne ile enfeksiyon şeklinde yapılan dudak dolgusu işlemlerim kişiyi korkutabildiğinden dolayı dudak dolgunlaştırıcı rujlar tercih edilebilecek en uygun yöntemdir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Çeşitleri

Rujların içerisinde bulunan mentol özü sayesinde dudakları gözle görülebilir bir şekilde dolgunlaştıran rujlar bulunmaktadır. Dudaklara sürüldüğünde belli belirsiz bir rahatlık hissi vererek yanma ya da karıncalanma sebep olmadan dudakların dolgunlaştırılmasını sağlar. Çeşitli renklerle her kombinize uygun ruj seçimleri yapmanız mümkündür.

[haber id=”44847″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.