Mezuniyet Gecesi Giyim ve Kombin Önerileri

Mezuniyet tarihiniz geldi çattı ve mezuniyet kıyafeti ve kıyafetinizle uyumu yakalayacak aksesuarlar için arayıştasınız.

Bizde bu yazımızda sizi bu düşünceden biraz olsun kurtarmak için Mezuniyet gecesi giyim ve kombin önerilerini yazmak istedik.

Kıyafet ayakkabı çanta uyumunun yanı sıra bir de bu uyumu uygun saç, makyaj ve takı ile tamamlayarak sizlere mezuniyet gecesinin en şık bayanı olma yolunda yardımcı olacak birkaç küçük öneride bulunduk.

Öncelikle mezuniyet gecenizin nerede yapılacağı çok önemli bir nokta çok daha gösterişli balo salonu gibi bir yer mi yoksa daha sade bir mekânda mı?

Çünkü sade bir mekâna giyeceğiniz bir mezuniyet kıyafeti ile pek bir sönük kalacağınız gibi sade bir ortam içinde gösterişli bir mezuniyet kıyafeti fazla abartılı duracaktır. Alacağınız kıyafetin rengi ve modeli 2013 mezuniyet kıyafetlerinden biri olmasına dikkat edin.

Örneğin 2013 moda renklerinden parlament mavi, ördekbaşı yeşili gibi renkler oldukça moda bu renkleri tercih edebilirsiniz. Tabi birçoğunuz kolaya kaçıp mezuniyet elbisesi olarak siyah rengi tercih edebilir. Fakat siyah kimi zaman işinizi zorlaştırabilir de özellikle nasıl kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız.

Mezuniyet gecesinde dümdüz sade kısa dar kesim bir siyah elbise ile farklı renklerde ayakkabı çanta kullanarak kombinleyebilirsiniz.

Ya da ben siyahın şıklığını tamamen yaşamak isterim diyorsanız mezuniyet gecesi kıyafeti olarak siyah zımbalı ayakkabılar ve çantalar oldukça moda. Yine kıyafetiniz tipine göre taşlı bir takımla uyumlu bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Mezuniyet gecesinde bu tip bir kıyafetle 2013 göz makyajı modası olan metalik göz makyajı yaptırıp tabi ten renginize göre bakır veya gümüş tonlarında.

Saç modeline gelince mezuniyet gecesi saçınız öncelikle yaşınıza ve 2013 modasına uymalıdır. Tabi bir de elbisenin modeline bağlıdır. Yakası kapalı veya detaylı bir mezuniyet elbisesi ile kullanılacak en uygun saç modeli elbette ki topuz olacaktır.

Mezuniyet gecesinin en dikkat çeken kızı olmak istiyorsanız kırmızı mezuniyet elbiseleri tam size göre. Fakat güzelliğimle gözler üzerimde olsun derken uyumsuzlukla gecenin rüküşü olmayın.

Çünkü kırmızı kimi zaman zor bir renktir. Kıyafetinizdeki detaylara göre yapacağınız takı seçimi ile kırmızı elbiseniz ile mezuniyet gecesinin yıldızı olabilirsiniz.

Aslında ister günlük hayat ister mezuniyet kıyafeti olsun öncelikle insan kendine yakışanı bilmeli kendi vücudunu tanımalı ve tercihlerinde cesur olmalı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ