• Lif Yapılışı Anlatımlı

  Bu yazımızda sizlere hiçbir yerde bulamayacağınız lif modellerini ve lif örneklerini bir araya getirerek lif yapılışı anlatımlı olarak anlatmaya çalışacağız Ayrıca resim galerimize baktığınızda yeni sezon lif örnekleri ve yapılışı hakkında güzel bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Örgü işine merakı olan bayanlar ilk örgü deneyimlerini muhakkak lif örerek yaşamışlardır. Sonrasında ise edinilen tecrübe ve bilgi ile resim galerimizde göreceğiniz en güzel lif örneklerinin ortaya çıkmasına vesile olacaktır.

  Bizde örgü işine ilgisi olan ve değişik lif modelleri çıkartmaya çalışan hanımlar için hiçbir sitede bulamayacağınız özgün banyo lif örnekleri yapılışını anlatımlı olarak mavimenekse.com sitemizde paylaşarak destek olmaya çalıştık.

  Lif yapılışı anlatımlı

  Kendi zevkinize göre belirlediğiniz 3 farklı renkte iple başlıyoruz lif örmeye.

  Birinci renk iple üç seferde çekerek dolgun bir şekilde fıstık yapıyoruz. Tekrar bir fıstık daha yaparak yapılan iki fıstığı iyice sıkıyoruz. Sonra ikinci renk ipimizi alarak bir fıstık yaparak sıkıyor ve aynı iple bir fıstık daha yapıyoruz.

  Yine aynı yere ikinci renkle yapılan fıstığın dibine bir fıstık daha yaparak ikisini birden çekiyoruz. Arada bir ya da iki zincir çekerek birinci renkle yaptığımız fıstığın tepesine takıyoruz. Ve bir fıstıkta orada çekip sıkıyoruz. Toplamda 3 fıstık ikinci iple örmüş olacağız.

  Bir sonraki sıraya geçmek için tığ ile uzun bir şekilde birinci ipten ilmeği çekerek alıyoruz. İkinci renk iple olana ilmeğin içinden geçirerek ipi sıkıca çekerek yine aynı işlemleri uyguluyoruz. Sıra bittikten sonra üçüncü renk ipe geçebiliriz.

  Üçüncü renk iple ile aynı şekilde sıra sonuna kadar gidiniz. Bir üst sırada birinci renk iple örmeye devam edin. Birinci renk iple ördüğünüz sıra bittiğinde ikinci renk ipinize geçebilirsiniz. İkinci renk ip ile aynı şekilde örülür.

  19 fıstık olana kadar lifi artırarak ortalıyoruz. Sonrasında eksiltme sıralarına geçiyoruz. Üçüncü renk iple bir fıstık atlayarak aradaki iki zincir çektiğiniz kısmı sabitliyoruz. Sıra sonunda ise bir ilk renk iple fıstık boş kalacak şekilde üçüncü iple ördüğünüz sırayı bitiriyoruz. Birinci renk iple de yine aynı şekilde örüyoruz.

  Lif bitene kadar her bir yandan bir fıstık atlayarak eksiltme işlemine devam ediyoruz. Lif örülüşü bittikten sonra lifin kenarlarına pırpır yaparak lifimizi tamamlıyoruz.

  Yukarıda sizlere lif yapılışı anlatımlı olarak tarif ettik. Artık gerisi sizin becerinize kalmış. Ama çok güzel lifler örebilirsiniz

  Lif örnekleri ve yapılışına ise youtube sitesinden rahatlıkla ulaşabilir ve lif örnekleri örebilirsiniz. Lif örnekleri örmesini bilmeyen hanımlar için ise kendilerini çok fazla yormadan çok kolaylıkla lif modelleri örmeyi öğrenebilirler.

  Lif modelleri galerimizde ise çiçekli lif modelleri yapılışı, tığ işi lif örnekleri yapılışı, kese lif örnekleri yapılışı ve kolay lif modelleri yapılışını yukarıdaki lif anlatımına göre sizde yapabilirsiniz.

  Sitemizdeki beğeneceğiniz ve öreceğiniz lif modellerini çocuklarınızın çeyizine koyabilir, eşinize dostunuza hediye edebilir veya kendi banyonuzda kullanabilirsiniz. Ayrıca paylaştığımız lif modellerine ilave çiçek modelleri ya da hayvan desenleri ekleyerek liflerinizi daha da görsel hale getirebilirsiniz.

       
    
 • Benzer Yazılar
  derya baykal patik modelleri
  Derya Baykal Patik Modelleri
  iğne oyası yazma modelleri ve yapılışı
  İğne Oyası Yazma Modelleri
  resimli uzun lif modelleri 2015
  Uzun Lif Modelleri 2015
  yeni şal modelleri 2015
  Şal Modelleri 2015
 • 7 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. elbise lif modellerini çok beğendin nasıl örülüyor

  2. çok güzeller

  3. lif örnekleri yapılışı için teşekkürediyorum

  4. lif yapılışı anlatımlı yazınıza bayıldım. özellikle lif modellerine bayıldım çok güzeller bu lif örneklerine nasıl sahip olabilirim acaba

  5. lif modellerine ilk defa rastlıyorum harikulade modeller belli ki başka yerde yoklar lif örnekleriniz süper

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>