Host Dosyası ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Bu yazımızda sizlere Yasaklı sitelere nasıl girilir? Yasaklı sitelere Host dosyası ile giriş nasıl yapılır? Host dosyası ile yasaklı sitelere giriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Konularını anlatacağız.

Günümüzde birçok işe yararlı site ya da çokça kullandığımız siteler bir anda mahkeme kararı ile kapatılabiliyor. Ertesi gün birde bakmışsın dün faydalandığınız bir site artık yok. İnternet özgürlüğünüze anında kısıtlama getirilmiş ya da elinizden alınmış.

Yasaklı sitelere girmek için birçok değişik yöntem var ve bu yöntemlerin bir kaçını daha önceki yazımızda sizlerle paylaştık. Yasaklı sitelere kolayca giriş yöntemlerinden biriside host dosyası ile giriş yapmaktır. Host dosyası ile yasaklı sitelere giriş en çok kullanılan ve beklide en kolay olan yöntemdir. Yasaklı sitelere host dosyası ile giriş için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Hotsa dosyası ile yasaklı sitelere giriş için Windows işletin sisteminde bulunan host dosyasında düzenleme yaparak kolaylıkla yasaklı sitelere giriş yaparak en güvenli yollardan birini yapmış olursunuz.

Bilgisayarınızda C: Windows System32 drivers etc klasörünün içinde var olan ‘‘host’’ dosyasını metin düzenleyicide açıp editörün en altına bağlanmak istediğiniz yasaklı sitenin ip adresini yazarak boşluk bırakıyorsunuz ve hemen site adını yazıp dosyayı kaydediyorsunuz. Hemen yasaklı sitelere hiçbir engel olmadan kolaylıkla girebiliyorsunuz.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ