Halı Modelleri ve Fiyatları 2013

Halı modası yıllar geçse de evlerimizden asla eksik olmayacak daha doğrusu her yıl farklı halı desen ve modelleri ile yenilense de hiçbir zaman tamamen yok olmayacak ev aksesuarlarımızdandır. Geçmişten günümüze kadar halı modellerine bakıldığında el işlemeleri ile başlayan halı modası çeşitli desen ve motiflerle sevincimizi, üzüntümüzü, derdimizi yansıttığımız birer ayna olmuştur kültürümüzde.

Birçok halı modelleri duvarlarımıza kadar asılarak aksesuar birer tablo olmuştur. Bizler için bu kadar değerli bir eşya olan halı modelleri 2013 yılın ilk aylarından itibaren hem satış noktalarında hem de evlerimizde yerini aldı bile.

Her yıl kendi tarzını yenilen mobilyayla birlikte onun ayrılmaz parçası olan halı modelleri de kendini yeniler. Genellikle beğendiğimiz mobilya, koltuk takımına ve perdelerimiz hem rengine hem de modeline uygun halı seçeriz. Tabi halı modellerinden birini seçerken unutmamamız gereken bir diğer nokta daha var: zemin kaplamasının desen ve rengi.

Tabi bir de sürekli üzerine bastığımız çocuklarımızın üzerinde zaman geçirdiği, oyun oynadığı halıların sağlıklı olması da oldukça önemli. Bu yüzden son yıllarda halı üreten firmalar halı modellerinin şıklığının tasarımının yanına bir de anti bakteriyel olma gibi özellikler geliştirdi.

2013 halı modellerine genel itibariyle bakacak olursak geçtiğimiz yıllarda moda olan kabartma halılar bu yıl yine oldukça moda. Farklı firmaların farklı tarzlarda ve desenlerde halı modelleri ürettiğini de unutmamak gerekir.

Fakat genel itibariyle bakıldığında iç içe geçmiş halkalı halı modelleri, leopar desenli halı modelleri, simli halı modelleri, çiçek desenli halılar, geometrik desenli halı modelleri oldukça moda.

2013 halı modellerinde dikkat çeken bir nokta bu desenlerin yoğun olarak değil de serpiştirilmiş olması. Bir başka nokta ise desenlerde sivri geometrik şekillerin yerini daha yumuşak dairesel formaların yer alması olmuş.

Halı fiyatları tercih ettiğiniz markaya ve seçtiğiniz halı kalitesine göre değişiklik göztermektedir


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hazal dedi ki:

    halı modelleriniz çok güzel halılarınız hangi markanın halılarıdır.

BİR YORUM YAZ