• Fırfırlı Örgü Bebek Şapka Örneği ve Yapılışı

  Sizlerle özellikle kız bebekleri için fırfırlı örgü bebek şapka örneği ve yapılışını paylaşıyoruz. Dantelli fırfırlı örgü bebek şapkası örneğini beğenerek ve kolaylıkla örebilirsiniz.

  Fırfırlı örgü bebek şapka örneği için 1 tane sade pembe ip ve 1 tane simli ip ve kenarlarına geçirmek için dantelli fırfır gerekiyor.

  Fırfırlı örgü bebek şapkası örneği ve yapılışı

  Fırfırlı örgü bebek şapka örneği ve yapılışı için 30 ilmek çekerek başlayın. Daha sonra 3 sıra düz 3 sıra haraşo şeklinde 9 cm örün. Daha sonra simli iple 1 sıra haraşo örün ve pembe iple 8 sıra düz 1 sıra ajur (Ajur, 2 ilmek birlikte örülüp kesme iplik şişe dolanarak tekrar artırılarak örülür.) 8 sıra düz daha sonra simli iple 1 sıra haraşo 2 sıra düz örgü örülür.

  Fırfırlı örgü bebek şapkası için sonraki sıralarda her iki taraftan 30’ar ilmek artırılarak toplam 90 ilmek yapılır. Bu 90 ilmekte 4 sıra hasır örgü örülür.(Hasır örgüyü yapmak için örgünün ön tarafından 1 sıra düz örgü örülüp iplik örgünün ön tarafına alınır. Daha sonra 3 ilmek örmeden alınır. İplik örgünün arka tarafına atılıp 1 sıra düz örgü örülür.  Tekrarlanarak örülür. Örgünün arka yüzü için tersi yapılır. Örgünün düz yüzünden sonraki sıralar önceki sıra örülmeden alınan 3 ilmeğin ortasındaki 1 ilmek düz örgü örülür. İplik arka tarafa alınır 1 sıra düz örgü örülerek tekrarlanır). 4 sıra hasır örgü örüldükten sonra ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

  Örgü bebek şapkasının kesilen kısmına dantel fırfır dikilir. Fırfırlı örgü bebek şapkasının bant kısmı için 90 ilmek çekilerek başlanır. 5 sıra haraşo örülür ve 1 defada kesilir. Bu bant diklen dantel fırfırın diğer yanına dikilir. Bant kısmın diğer yanına dantel fırfır dikilerek büzdürülür.

  Fırfırlı örgü bebek şapka örneği ve yapılışı bu şekilde tamamlanır.

       
    
 • Benzer Yazılar
  erkek bere ve boyunluklar
  Erkek Bere ve Boyunluk Modelleri Anlatımlı Yapılışı
  halkalı dantel salon takımı örnekleri 2015
  Dantel Salon Takımı Örnekleri 2015
  en güzel Lif örnekleri ve Modelleri 2015
  Lif Örnekleri ve Modelleri 2015
  en güzel havlu kenarı örnekleri modelleri 2015
  En Güzel Havlu Kenarı Örnekleri 2015
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>