Bölgesel İncelme Yolları

Vücudun belli bölgelerindeki fazlalıkları yok etme denildiğinde akla bölgesel incelme gelir. İster bayan olsun ister erkek hoş görünme isteği her insanın doğasında var olan bir şeydir. Özellikle bayanlar vücudunun belli bölgelerini beğenirken diğer bölgelerindeki fazlalıklardan şikayet ederler ve bölgesel incelme yoluyla sadece bu bölgelerde zayıflamak isterler.

Ya da kilo aldıklarında orantısız kilolarından şikayet edip bölgesel incelmenin yollarını ararlar. Kimisi basenleri inceltmenin yollarını, kimi karın bölgesini inceltmeyi, kimi bacaklarını inceltmeye uğraşır. Bazen bölgesel incelmeyi tıbbi müdahaleler ile sağlanır. Biz size bu yazımızda bölgesel incelmeyi sağlayacak basit egzersiz hareketler ve doğal ürünlerden bahsedeceğiz.

Basen Bölgesini İnceltmek İçin:

 • Parafin, aktarlarda satılan parafini eriterek basen bölgesine sürün. Streç film ile sarın. Bu şekilde bazı basen egzersizlerini 10- 15 dakika yapın. Örneğin: yere yüzünüz dik gelecek şekilde yatın. Yani yan durun. Başınızı kolunuza dayayın. Önce sağ bacağınızı yukarı aşağı hareketlerle daha sonra sol bacağınız için birkaç dakika bu işlemi uygulayın. Daha sonra emekleme pozisyonuna geçin önce bir bacağınızı yukarı aşağı kaldırın daha sonra diğer bacağınız için bu işlemleri tekrarlayın.
 • Bisiklet sürmek basenleri eritmenin en kolay yoludur.
 • Yere sırt üstü yatarak bacaklarınızı ileri geri hareket ettirin.
 • Ayrıca beslenmenize dikkat edin. Özellikle tuzu azaltmanız basenlerinizde bölgesel incelmeye yardımcı olacaktır.

Karın bölgesini inceltmek için:

 • Sabah kalkıldığında içilen bir bardak ılık su karın bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olacaktır.
 • Sık sık fakat az miktarlarda yemek hem karın bölgeniz için hem de diğer bölgeler için yararlı olacaktır.
 • Plates yapmak karın bölgesi inceltmeye yardımcı etkisi olarak bilinen son zamanların en yaygın sporu oldu.
 • Evde en basit yapılabilecek egzersiz ise mekik çekmek. Mekik çekme hareketi ile direk karın bölgesinde incelmeye yardımcı oluyor. Bu basit hareketi günde birkaç dakika ayırarak bölgesel incelme sağlayabilirsiniz.

Bacak bölgesini İnceltmek:

 • Genellikle bacakları daha kaslı bir yapıya sahiptir. Bu yüzden bacak inceltme diğer bölgesel incelmelere göre daha zor ve zaman alıcıdır.
 • Bacak inceltmenin de ilk kuralı elbetteki dengeli beslenme ve bol sıvı yani su tüketimidir.
 • Bacak inceltmek için yapılabilecek en basit egzersiz ise oturur durumda iken ayaklarınızı yere paralel olarak havaya kaldırın ve 10-15 saniye kadar havada kalmasını sağlayın. Bu işlemi yaklaşık 6-7 kez tekrarlayın.
 • Koşu yapın. Koşarken topuk kısmınıza fazla yüklenmeden parmak uçlarınızı kullanın.

Bunlar sadece bölgesel incelme için birkaç basit öneri. Bölgesel incelme sadece güzellik için değil aynı zamanda sağlığımız içinde oldukça gerekli. Kalıcı bir güzellik için dengeli beslenme ve spor yapılmasının gerekli olduğunu unutmamak gerekiyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ